Manonymus 10 csillagozás

Norbert Winney – Tim Morgan: Manonymus

Noha a gennymanók Worluk világának talán legszeleburdibb teremtményei, az ő életük sem csupa móka és kacagás. Hogy mást ne mondjunk, rögtön ott a Névpróba, mely során az apró bűzlényeknek nevet kell lopniuk maguknak.
S ha ez nem sikerülne… nos, az élet megy tovább.
Csak épp nem a kudarcot vallott manócskáknak.
Az pedig végképp nem teszi egyszerűbbé a dolgot, ha a kicsiny szerzet válogatós, és nem éri be akármilyen névvel, csakis a legvéresebb kalózéval…

A Winney & Morgan szerzőpáros könnyed hangvételű, izgalmas fordulatokkal teli regénye Worluk egy eleddig felfedezetlen területére, egy kevésbé ismert korszakba nyújt szórakoztató bepillantást.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, Debrecen, 2008

Popovicsp87 P>!
Norbert Winney – Tim Morgan: Manonymus

A Manonymus egy nagyon szórakoztató kalózos fantasy regény.
A szerzőpáros Worluk világának Demvur nevű részére kalauzol minket, ahol két kis gennymanó nevet akar lopizni magának.
A szereplők igazán jól működnek, bár nem kapunk nagyon részletesen kibontott karaktereket.
A cselekmény pörgős, azonban sajnos kicsit rövid, olvastam volna még.
Worluk világának mindig része volt a humor, azonban nálam most nem talált be.

Cherubion, Debrecen, 2008
Veron P>!
Norbert Winney – Tim Morgan: Manonymus

Én imádtam:) Az egyik legviccesebb könyv, amit valaha is olvastam:D

Sceurpien I>!
Norbert Winney – Tim Morgan: Manonymus

Fárasztó könyv, és nem igazán újraolvasós, de utólag nagyon örülök neki, hogy anno ajánlották, mert kifejezetten eredeti, és élvezetes olvasmány. Nem világmegváltó mű, de a hangulata megmarad, és rendkívül szórakoztató, akkor is, ha egyébként tudod, hogy ez ne egy jó könyv.

péter86>!
Norbert Winney – Tim Morgan: Manonymus

Jópofa kis írás, nem egyszer hangosan felnevettem olvasása közben, és legalább ennyi mosolyt csalt az arcomra.
A vége kissé kiszámítható és összecsapott lett, de ezt leszámítva a karakterek a tejedelemnek megfelelően ki vannak dolgozva, a történet izgalmas.
Kimondottan szórakoztató a manók életvitelének naiv kisgyereki gondolkodásának visszatérő eleme, amikor a legnagyobb bajban is csak egymást szekálják.

péter86>!

A hajó kapitánya szilárdan állt előttük, mint a cövek. A hasonlatosság részben talán annak is köszönhető volt, hogy Keyewoot egyik lábául ténylegesen egy faragottfaláb szolgált. A művégtagok nem számítottak ugyan ritkaságnak harcedzett férfiak körében, ám egy csontváznak némiképp bizarrá tette a megjelenését.

127. oldal, V. fejezet (Cherubion Kiadó, 2008)

Popovicsp87 P>!

A csontváz jó volt, nagyon jó,bár érződött a stílusán, hogy nem képzett fegyvermester, hanem az élet tanította ki. Fürge volt és szemfüles, s nem hagyott ki egyetlen kínálkozó alkalmat sem.