Muta, ​a barlang lánya / A földkéreg-akció 3 csillagozás

Norbert Casteret: Muta, a barlang lánya / A földkéreg-akció

Ősrégészeti ​pályafutása során Norbert Casteret több olyan barlangot fedezett fel, amelyekben történelem előtti sziklarajzokat talált. A legszenzációsabb felfedezése: a három agyagszobor, amelyeket a montespani barlangban talált. Ezek egyike medvét, a másik kettő oroszlánt ábrázol.
Az ősember lakóhelyeinek, tűzhelyeinek átkutatása, kiásása a szerző mélyrehatóan megismerkedett a kőkorszak civilizációjával, s megfejtette annak számos rejtélyét.
Minthogy életének nagy részét a föld alatt hasonló környezetben töltötte el, mint az ősember, nagy erővel tudja megjeleníteni azt a korszakot, amikor az embernek meg kellett küzdenie a hideggel, az ismeretlentől való félelemmel és a vadállatokkal.
A „Muta, a barlang lánya” ennek a vad korszaknak igazi eposza.
A kötetben közreadott másik regény: A föld kéreg-akció ugyancsak Norbert Casteret barlangkutatói ismeretének szintézise. 1953-ban – nevezetes évszám- az alpinisták meghódítják a Mount Everest csúcsát, a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Univerzum Könyvtár Kossuth

>!
Kossuth, Budapest, 1968
136 oldal · keménytáblás · Fordította: Nagy Imre

Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

spellbinder66 I>!
Norbert Casteret: Muta, a barlang lánya / A földkéreg-akció

Két kisregényfélét tartalmaz a könyv – amikből folyvást kiérezhető, hogy nem egy olyasféle író művei, aki alapos háttértanulmányokat végzett hozzájuk, hanem inkább egy tudósfajta ember keresett itt élete témájához történeteket. Az alig is rejtett ismeretterjesztő szándék teljes mértékben sikerrel jár, de Muta regénye néha kicsit kényelmetlen, akár egy Prokrusztész-ágy: ha törik, ha szakad, a lány a tudásközvetítő médium.
Kajánul megjegyzem, hogy ha ezt a mai genderharcosok üdvözült arccal köszönthetnék is, ők ne nagyon fogjanak bele a második történetbe, az „A Földkéreg-akcióba”: ebben a nők, bizony, inkább csak kiszolgálják az őket tanítgató férfiakat, illetve gondokat okoznak nekik. Viszont ez az írás arról tanúskodik, hogy a szerző elsőrangú Verne-epigon lehetett volna, ha a barlangkutatást megunja még idejében.


Hasonló könyvek címkék alapján

Chris Land: Halálpattogás
Yrjö Kokko: A négy szél útja
Rebecca Wragg Sykes: Rokonság
Csánki Dezső: Magyarország történelmi földrajza a Hunyadiak korában
Petur László: A földgömb hősei
Viliam Ionovics Rovinszkij: A lázadó hajó
Michael Crichton: Idővonal
W. Michael Gear – Kathleen O'Neal Gear: A Föld népe
Maurice Druon: Korona és méreg / Az ősi törvény
Valérie Perrin: Másodvirágzás