The ​King's Men (All for the Game 3.) 72 csillagozás

Nora Sakavic: The King's Men Nora Sakavic: The King's Men

Neil Josten is out of time. He knew when he came to PSU he wouldn't survive the year, but with his death right around the corner he's got more reasons than ever to live.

Befriending the Foxes was inadvisable. Kissing one is unthinkable. Neil should know better than to get involved with anyone this close to the end, but Andrew's never been the easiest person to walk away from. If they both say it doesn't mean anything, maybe Neil won't regret losing it, but the one person Neil can't lie to is himself.

He's got promises to keep and a team to get to championships if he can just outrun Riko a little longer, but Riko's not the only monster in Neil's life. The truth might get them all killed—or be Neil's one shot at getting out of this alive.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kapcsolódó zóna

!

All For The Game

34 tag · 62 karc · Utolsó karc: 2024. február 14., 21:18 · Bővebben

Andrew Joseph Minyard · Neil Josten · David Wymack · Aaron Minyard · Kevin Day · Matt Boyd · Natalie Renee Walker · Nicky Hemmick · Allison Reynolds · Danielle 'Dan' Wilds · Abby Winfield

Naiva P>!
Nora Sakavic: The King's Men

Nem akarom elhinni, hogy vége ennek a sorozatnak. Sokszor kicsinált lelkileg, de nagyon megszerettem a karaktereket, pedig ha egy szóval kellene összefoglalnom a történetet és a szereplőket, akkor azt a káosz szóval tenném. Mindenkit szerettem (majdnem), de Andrew és Neil voltak a kedvenceim. Ráadásul ez a könyv megszerettetett velem egy olyan sportot, ami nem is létezik. Nagyszerű befejező része volt a sorozatnak. A könyv vége felé aggódtam, de jól esett a lelkemnek a lezárás.

Szilvi00 P>!
Nora Sakavic: The King's Men

Elképesztő, hogy mekkora rajongó lettem, holott az első rész alig akart értelmet nyerni a fejemben. Idővel ráéreztem az ízére, egyre jobban beszippantott a sztori, a befejezés pedig döbbenetes, brutális és csúcsszuper volt! A meccseken halálra izgultam magam off, a csapat körül mindig történt valami érdekes, és akkor a Neil/Andrew részekről még nem is beszéltem. ♥ Wymack edzőt szeretném még megemlíteni, mert amit ezért a csapatért tett, illetve az egész hozzáállása és személyisége remek volt.

“Fight because you don't know how to die quietly. Win because you don't know how to lose. This king's ruled long enough—it's time to tear his castle down."

Srácok, hiányozni fogtok!

366 oldal · ASIN: B00QHMU0PU
shadowhunter1975 P>!
Nora Sakavic: The King's Men

Brutál volt, de nagyon tetszett. Most egy picit aludni is kéne, ja és kifolyik a szemem, de ezért megérte.

Nora Sakavic: The King's Men

Így a végén már bevallom, hogy az első rész után még nem teljesen értettem mi ez a felhajtás ez a könyvsorozat körül. Mostanra már nincs ilyen problémám. Tényleg nagyon jó volt!
Annyi minden történt, hogy csak kapkodtam a fejem. Izgalmas volt, brutális volt, sokkoló volt. Olvastam, ahogy csak időm engedte, mert nagyon vártam, hogy megtudjam, mi lesz a vége. spoiler
Biztos, hogy még egy jó darabig emészteni fogom! :)

Beatrice8>!
Nora Sakavic: The King's Men

„„Fight because you don't know how to die quietly. Win because you don't know how to lose.””

Onnan lehet tudni, hogy meglepődtem azon, hogy ráfüggtem egy sorozatra, hogy azonnal értékelem is.
Milyen jó, hogy az egészet megvettem! Így a második rész után azonnal kezdhettem is ezt és el is kezdtem tekintet nélkül arra, hogy akkor már éjjel fél tizenkettő felé járt az idő :D. Viszont továbbra sem vagyok benne biztos mi melyik részben történt, ezért ez ilyen általános értékelése lesz a trilógiának azt figyelembe véve, hogy az első két részt nálam messze lekörözte a 3. rész. Erre mondjuk számítottam is, mert most végre megkaptam, amire vágytam: egy kis szerelmi szálat. Már ha ezt szerelmi szálnak lehet nevezni… Technikailag talán nem. De én biztosan annak tekintem, mert ejj de imádtam őket együtt! <3 *_* Csúnya vagyok előre megnéztem, mikor lesznek olyan részek. A kindle előnyei, könnyű volt. De ügyes voltam és a fejezetszámon kívűl nem néztem meg mást előre. :)) És még több közös jelentük volt mint számítottam rá, szóval ilyen tekintetben túlszárnyalta az elvárásaim.
Kicsit tartottam tőle az első, második rész után, hogy ez engem nem fog úgy magába szippantani, mint a többi rajongót, de feleslegesen aggódtam, mert a 3. rész tényleg áttörés volt. Addig csak letehetetlen volt és szerettem Neilt, meg a beszólásokat azután meg már majdnem minden mást is imádtam benne. Persze, az, hogy nem tudtam letenni, Neil és a beszólások továbbra is imádatom fő okai voltak, de kiegészültek egy szerelmi szállal(innentől ennek hívom slussz-passz!), csapatdinamikával, a többi karakter megismerésével, a történet pozitív fordulataival, amikre már nagyon szükségem volt. Ezért is szeretem mindig a sorozatok utolsó részét a legjobban, mert végre megoldódnak a dolgok.
A szereplők a szívemhez nőttek a maguk problémás múltjával együtt, nagyon sajnáltam őket. Az első részben megismert csapathoz már csak az összetételben hasonlítottak egyébként meg minden téren fejlődtek, összekovácsolódtak, nem kis mértékben hála Neilnek, nem véletlenül imádom a srácot. A kedvenc szereplőm közülük Neil és Andrew után szerintem Renee lett, eléggé alulértékelt karakter, több elismerést érdemelne, mint amennyit kap. Nem semmi élete volt neki is, de igyekszik túllépni rajta, folyamatosan segít, olyan békés és jó kisugárzása volt. Na, meg persze hála neki a szerelmi szálban betöltött szerepe miatt is. :D

„„You're crazy,” Neil said to Andrew in an undertone.
„This is news to no one,” Andrew said.”

A legjobban Andrewt sajnáltam. Rendes sokként ért, amikor kiderült még az előző részben milyen gyerekkora volt és ehhez még ebben a részben is hozzátettek. Átkozottak! spoiler És még azóta is… fúúú Összetört a szívem érte. Remélem ezután jó élete lesz, megérdemli. Egyébként ő volt a legérdekesebb szereplő szerintem ezzel kb. mindneki egyetért, aki olvasta a trilógiát. A végére már én is imádtam! A végsőkig betartja az ígéreteit és megvédi az övéit. Erőszakos? Igen. Megbocsátottam? Meg.

„„Who asked you?”
„You didn't have to. I'm volunteering my opinion.””

Neil, mint már említettem az első részben kedvencem lett és ezen a többiben sem változtatott. Összeszedett, okos, mindent megtesz a csapatáért, hatalmas karakterfejlődésen megy keresztül, ahogy lassan megtanul bízni a körülötte élőkben. Imádtam a beszólásait meg úgy az egész személyét. Lehet, hogy lett volna rá okom, de mégsem féltem attól, hogy valami baromságot csinál és minden tönkremegy, úgy éreztem uralja a történet folyását amennyire tudja. Ez nagy megnyugvás volt. Szegénynek szintén szörnyű gyerekkor jutott. Na, meg a trilógiában sem kíméltek. A két hét karácsonykor az előző részben… Jajjjajj csak annak örültem, hogy a nagy részét ugrottuk. Aztán ebben a részben is spoiler… argh fájt érte a szívem. De túlélte.

„„Your close calls are getting old,” Andrew said. „I thought you knew how to run.”
Neil affected confusion. „I thought you told me to stop running.”
„Survival tip: no one likes a smart mouth.”
„Except you,” Neil reminded him.”

Wymacket is szerettem, a legfontosabb és a legjobb 25 feletti szereplő volt. Nagyon nagyok voltak a beszólásai, ahogy a csapatot bíztatta :DD. Igazán jó ember.
Kevin egy megszállott, de őt is megszerettem a végére. A többiekhez hasonlóan nagy karakterfejlődésen megy keresztül, amiért jár neki a pont(na, meg Neilnek ezért is).
A csapat többi tagját is bírtam, de róluk több mondanivalóm nincs.
Sikerült úgy leírnia az írónőnek az Exyt, hogy kb. megértettem miről van szó, sőt, volt, hogy kimondottan izgalmasnak találtam a mérkőzéseket, pedig az ilyenek nekem mindig csak oldalkitöltők voltak.
Ez egy olyan könyv, amiben olvasás közben egyes részeket többször is elolvasok, két okból: 1.nem értem 2.jó rész, amit teljesen át akarok érezni. Így talán kicsit tovább tartott az olvasás, mint tarthatott volna, de szerintem minden percet megért az újraolvasgatás, mert ezeken a sorokon vétek lett volna csak úgy átrohanni, ezeket szépen meg kellett érteni, elgondolkodni rajtuk.
Hogy én hogy szeretem az utolsó részeket! És ez egy profi utolsó rész volt, a legfontosabb dolgokat szépen lezárta, bár nem mondom, hogy nem olvasnék még szívesen róluk…, nem az utolsó pillanatra hagyta az össze probléma megoldását, szépen fokozatosan jutottunk túl rajtuk, de közben mégis megvolt a végén a tetőpont mind cselekményileg, mind érzelmileg.
Sokkal hosszabbnak tűnt ez a könyv, mint amennyi volt, annyi minden volt benne.
Az egyetlen dolog, amiért esetleg levonhatnék csillagot, hogy tényleg nagyon erőszakos és sötét történések voltak benne néha illetve olyanokat meséltek. De nem fogok, mert ehhez a történethez ez hozzátartozott, kibírtam és a hangulatra nem nyomta rá a bélyegét.
A végével elégedett vagyok teljesen. spoiler

Összességében letehetetlen, humoros, de kicsit sötét történet nagyszerű szereplőkkel és karakterfejlődéssel, fordulatokkal, remek párbeszédekkel, mondanivalóval. Az egészet nézve egyedi volt, én legalábbis még nem olvastam olyat, ami ilyen lett volna. Aki nem kerüli kilométerekről a maffiás könyveket azoknak bátran ajánlom, mert én sem szeretem őket, de ez fantasztikus volt. Kedvenc lett a trilógia, az év kedvencei között is helyet fog kapni.
Rég írtam ilyen maratoni értékelést. Azt hiszem most megyek és belevetem magam a fandomba és az extra tartalmakba. :D

„„You are a Fox,” Andrew said, like it was that simple, and maybe it was.”

Újraolvasás után:
Még a második rész olvasása közben is úgy voltam vele, hogy a harmadikat már igazán nem fogom újraolvasni, mert mióta előzsör olvastam is újraolvastam belőle a khm kedvenc khm részeimet. Aztán viszont jutalomként ezt ajánlottam fel magamnak, ha túljutok a második rész okozta megrázkódtatáson. Úgyhogy végül ezt is újraolvastam. Ráadásul másodjára is úgy olvastam, hogy a jó részeket elolvastam egyszer, aztán még egyszer, aztán esetleg még egyszer. Tudom, tudom, kicsit függő lettem, de ez van, rosszabb függőségek is léteznek.
Bár nehéz eldönteni, de azt hiszem másodjára még jobban szerettem. Ugyan már meglepetésként nem ért semmi, de jobban tudtam értékelni a részleteket.
A kedvenc mémem a könyvvel kapcsolatban még mindig a:
Roses are red,
Tree trunks are brown
spoiler
Nem kellene, hogy ennyire jól szórakozzak ezen, erre mégis itt vagyok már lassan egy éve. :D
A Pinterest egyébként nem segít a trilógiáról való leszokásban.
Ezután még az írónő tumlr oldalán összegyűjtött Courting Madness címet viselő extra tartalom gyűjtemény egy részét is újra elolvastam. Igazán cuki, hogy azokra a kérdésekre válaszolt és még össze is szedte őket.
Egyébként imádatomat szerintem már kellőképpen kifejtettem első olvasás után is, ezt most csak megerősíteni tudom, remek trilógia, olvassa, aki nem riad vissza a maffia és nemi erőszak címkéktől, amikről abszolút nem tudtam, amikor belekezdtem, de jobb is volt így.

SzRéka P>!
Nora Sakavic: The King's Men

Erre a részre nem lehetett felkészülni. A brutalitás, az erőszak, a sérelmek szinte fizikai fájdalmat okoztak, márpedig általában nem azért olvasok egy könyvet, hogy rosszul legyek tőle. De ennél a könyvél, ennél a sorozatnál minden pillanat megéri a szenvedést, mert ami utána jön (és amiben remélhetőleg szerepel Neil és Andrew), az gyógyír a sebekre.
Az Exy-bajnokság most ért el a legizgalmasabb időszakhoz, így sok-sok kiélezett és kemény meccs szemtanúja lehettem. A Trojans elleni párharc kivételesen emlékezetes marad, és csak annak örültem volna jobban, ha ez a csapat még több szereplési lehetőséget kap. Az előző összecsapások után ilyen ellenféllel szembenézni a különbség ég és föld! ♥
Majdnem elfelejtettem, viszont időben rájöttem – hogy lehetett Andrew és Neil első nagy momentumát ennyi ideig húzni? Már azon a ponton voltam, hogy előreugrok és megnézem, mennyit kell még várni, mert már kikészített az egész… Aztán a következő oldalon megtörtént, mondom hallelujah. :D Furcsa érzés volt ilyen sok fejezeten át rájuk várni, és nem is a tipikus (megszokott?) módon folytatódott kettejük útja, de naaagyon megérte. A türelem újabb kedvenc párost terem, ahogy a mondás is tartja. :)
A vége felé kicsit bepánikoltam, mert az oldalak fogytak, a sztori viszont még mindig mozgásban volt. Majd olyan gyorsan elrendeződtek a dolgok, hogy csak pislogtam, mint hal a szatyorban, és az epilógus is az utolsó mondathoz ért. Hát wow, így kell az olvasó szívével játszani. Az írónő megmutatta, hogyan lehet happy endet írni egy abszolút sötét és összeroppantani képes hangulatot árasztó sorozatnak. Le a kalappal.

Nora Sakavic: The King's Men

Imádtam! Mikor bele kezdtem az első részbe nem gondoltam volna, h ennyire tetszeni fog, valamint, h tűkön ülve fogom olvasni mi történik Neil-lel, milyen áldozatokat hoz, hogyan kezd el kötődni a csapathoz és ha ő nem is tudja, de bennük barátokra és egyben családra is lelt. Ó és a csapat, érdekes egy társaság az biztos :)) az edző beszólásai jól oldották a feszültséget, nagyon bírtam. Andrew, Andrew…megölelném, ha nem szeretnék életben maradni. 60%-nál volt egy mini összeomlásom NEM NEM NEM NEM! EZ NEM LEHET IGAZ! Nem kicsit lettem ideges, h akkor most hogyan tovább… Voltak meglepetések bőven :))) spoiler
Biztos, h újraolvasós :) Újra be akarom járni a csapat és Neil útját még ha ahhoz az kell, h újra összeverjék és összerakják, Andrew-nak pedig szintén újra kell élnie az egészet.

Nora Sakavic: The King's Men

Ez a könyv őrület, teljesen elvette az eszem. Ezen a héten semmit nem csináltam csak faltam az oldalakat, hogy mi fog történni ezzel a 9 emberrel. Mindannyian a szivemhez nőttek és most nem nagyon tudom mit csináljak magammal ezután.
Nem gondoltam volna hogy az ember képes egy nemlétező sport rajongója lenni, de én az lettem. Komoly szívdobogásom volt, amikor a meccsek leírását olvastam. Volt akkorra élmény, mint egy BL döntőt vagy egy olimpiai úszószámot végigdrukkolni.
Szerintem az írónő fantasztikusan ír, végig fenntartotta a feszültséget és olyan központi szereplőket adott nekünk, amilyennekkel én még nem találkoztam, bár bevallom elég kevés thillert olvasok. Neil és Andrew. Úgy sajnáltam őket, újra és újra összetörték őket mégis visszajöttek. A többiek: Nicky, Renee, Wymack mind fantasztikus karakterek.
Így közvetlenül olvasás után csak szuperlatívuszokban tudok erről a könyvről írni. Ajánlom.

Vicky3>!
Nora Sakavic: The King's Men

Mit ne mondjak, érdekesen indult a kapcsolatom a sorozattal. @Cucuka és @lafayette közös ajánlására szereztem be az első részt az Amazonról, mikor ingyenes volt és azonnal bele is vetettem magam.

Az első rész nem győzött meg, sőt nem tudtam eldönteni, hogy utálom-e a könyvet, vagy imádom. De az biztos, hogy letenni nem tudtam. Amint időm engedte kezdtem is bele a második részbe, szinte megszállottja lettem a sorozatnak. Tudni akartam a miérteket, az okokat a szereplők tettei mögött. Kényszert éreztem, hogy megismerjem és megértsem őket. Andrew és az ő pszichója kiborított, idegessé tett, de valami perverz kíváncsisággal tapadtam a lapokra, hogy jobban megismerjem. És ahogy rétegről rétegre fedte fel az írónő azt a zűrzavart, ami Andrew, tényleg a rabja lettem. A valóságtól teljesen elrugaszkodott logikát követ a széria, de ha belerázódsz, akkor nem nagyon érdekel utána olyan csekélység, mint a hihetőség.

Valahol a lapok között, én se tudnám megmondani mikor, de teljesen a rajongójuk lettem.

Bővebben: https://three-points-of-view.blogspot.hu/2018/03/sport-…

interstellarcloud>!
Nora Sakavic: The King's Men

az All for the Game tipikusan az a sorozat, ahol részről-részre egyre jobbak a könyvek. mégis nagyon mérges vagyok Norára, mert megtaláltam az eredeti terveit a befejezéssel kapcsolatban, és most nem tudom kiverni azt a fejemből. spoiler
de ha ettől eltekintek, akkor objektíven nézve nagyon szuper befejezés lett. persze még mindig kiforratlannak érzek egy-két szálat, és Kevin karakterével is sokkal jobb dolgokat lehetett volna kezdeni így a végén – de nagyon szerettem az utolsó meccset, az egész Foxes csapat jellemfejlődését, Neil és Andrew kapcsolatát. én minden romantikus szerző orra alá odatolnám őket, hogy tessék, nesze, így kell értelmes és szép szerelmi szálat írni!. spoiler
sajnálom, hogy nincs tovább, mert nagyon hozzám nőttek a szereplők és ez a bonyolult sport. a legjobban az fáj, hogy nem létezik, és sosem fogom tudni kipróbálni.
(valakik nem szeretnének exy csapatot alapítani velem?)

FSzK>!

„You have a problem,” Andrew said, „wherein you only invest your time and energy into worthless pursuits.”
„This,” Neil flicked his finger to indicate the two of them, „isn't worthless.”
„There is no 'this'. This is nothing.”
„And I am nothing,” Neil prompted. When Andrew gestured confirmation, Neil said, „And as you've always said, you want nothing.”

anemona P>!

Is your learning curve a horizontal line?

Chapter Two

Kapcsolódó szócikkek: Andrew Joseph Minyard
FSzK>!

Neil affected confusion. „I thought you told me to stop running.”
„Survival tip: no one likes a smart mouth.”
„Except you,” Neil reminded him.

anemona P>!

Before getting up, though, he said, „I really want to know when Coach figured this out.”
„It isn't a 'this',” Andrew reminded him.
Neil didn't roll his eyes, but it was a near thing. „I really want to know when Coach figured out that you want to kill me only ninety-three percent of the time.”

Chapter Twelve

CsepAdri>!

Andrew bit the question into the corner of Neil's jaw. „Yes or no?”
„It's always yes with you,” Neil said.
„Except when it's no,” Andrew said. Neil put a plastic-wrapped finger to Andrew's chin, guiding his head up for another kiss.
„If you have to keep asking because—I'll answer it as many times as you ask. But this is always going to be yes.”
„Don't 'always' me.”
„Don't ask for the truth if you're just going to dilute it.”

CsepAdri>!

„Our game is over now, isn't it?”
„It's still my turn,” Andrew pointed out.
„But after that?” Neil asked. „I have no secrets left to trade.”
„Come up with something else.”
„What would you take?”
„What would you give me?”
„Don't ask questions you already know the answer to,” Neil said.

CsepAdri>!

„Denial doesn't suit you. We talked about this.”
„You talked,” Andrew said. „I didn't listen.”

FSzK>!

„I am not a pipe dream,” Neil said. „I'm not going anywhere.”
„I didn't ask you.”
„Ask me,” Neil insisted, „or stick around long enough to figure it out for yourself.”
„I'll get bored of you eventually.”
„You sure?” Neil asked. „Rumor has it I'm pretty interesting.”
„Don't believe everything you hear.”

CsepAdri>!

He didn't know what this thing between them was anymore. He didn't know what he wanted or needed it to be. He just knew he had to hold on for as long as he could.

CsepAdri>!

This king's ruled long enough—it's time to tear his castle down."