Udvari ​előadás (Cordina 2.) 53 csillagozás

Nora Roberts: Udvari előadás Nora Roberts: Udvari előadás

Eve Hamilton hét évvel ezelőtt ismerkedett meg Cordina uralkodócsaládjával, és amikor meghívást kap, hogy színházi társulatával vendégszerepeljen a miniállamban, boldogan mond igent. Tudja, hogy nem lesz könnyű dolga, ha el akarja fogadtatni az egyéni felfogásban rendezett darabokat a trónörökössel, mégis hajtja a becsvágy. Az előkészítő munka során valóban kemény szócsatákat vívnak a hűvös és megközelíthetetlen Alexander herceggel, de közben fellobban köztük az ellenállhatatlan erejű szenvedély. Ám egy merénylet mindent megváltoztat, az udvarban úrrá lesz a félelem. A nyomozás váratlan fordulatokat hoz, és még az utolsó lapok is tartogatnak meglepetést.

Eredeti cím: Command Performance

Eredeti megjelenés éve: 1987

Vinton, Budapest, 2019
Harlequin Magyarország, Budapest, 2004
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635372949 · Fordította: Hanny Norbert

Nora Roberts: Udvari előadás

Imádom Alexander történetét! Ez a kedvenc részem a sorozatból. <3 Folytatódik Cordina uralkodócsaládjának története, megtudhatjuk, hogy alakul Brie és Reeve sorsa, kicsit beleláthattunk egy leendő uralkodó kötelezettségeibe.
És vajon mi történik, mikor ez az uralkodó megtalálja a tökéletes személyt, élete párját, jobbkezét?

zuna19 >!
Nora Roberts: Udvari előadás

Pár óra alatt kivégeztem. Annyira olvastatta magát a sztori. Történetileg eléggé hasonlított az elsőre. A karakterek nekem egy fokkal emberibbek voltak itt, ezért szerethetőbbek. Alig várom, hogy elkezdjem a következő részt. Ma még elkezdem azt is. Ha már ennyi szabadidőm lett hirtelen. :DDDD

meteoritastar>!
Nora Roberts: Udvari előadás

Nagyon vártam Alexander történetét és úgy örültem, hogy övé a második könyv:)):))
Tetszett. A szereplőket továbbra is nagyon kedveltem, különösen Alexet.
Két bajom volt ezzel a résszel. 1. Nagyon hamar rájöttem, ki tört az életükre. Pedig még az első résznél is jobb lett volna. 2. Hétdanos feketeöves???? Nem lett volna elég három? Én mindent eltudok fogadni, de ez olyan felvágos volt, túlzó…..
Viszont a vége jajj… az nagyon jó lett. Alexander olyan romantikus volt :)):))

Silverlight>!
Nora Roberts: Udvari előadás

A kedvenc részem a sorozatból. Mindkét főszereplőt nagyon megszerettem. Egyrészt tetszik, hogy a történet egy kitalált hercegségben játszódik, másrészt maga a történet is szórakoztató. Eva egy modern nő, aki a munkájának él, s közeli barátságban van a hercegi családdal. Alexander a trón várományosa, egy igazi herceg, akinek megvannak a maga korlátai, szabályozva van az élete, s nem mer közel engedi magához senkit. Amikor azonban rájön, hogy akire vágyik, mégis elérhető számára, lépnie kell. Érdekes és aranyos, ahogy a két főszereplő egymásnak feszül, kerülgeti egymást, majd végül megadják magukat. Miközben a háttérben más, különös események is zajlanak.

Harlequin Magyarország, Budapest, 2004
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635372949 · Fordította: Hanny Norbert
Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Udvari előadás

Alexander nagy kedvenc lett. Beveszem a csapatomba. Imádtam azt a részt, mikor majdnem nekiment Bennett-nek. :-) Eve-t sem kell félteni, az biztos. Van stílusa, nem hagyja magát. Tetszik ez a családtörténet. Megkapó, romantikus, magával ragadó.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Nora Roberts: Udvari előadás

Jó kis sorozat ez, nem annyira, mintha történelmi romantikus, vagy fantasy lenne, de nagyon szórakoztató. Tetszett.
Tündérmese a mai világban, egy kitalált hercegségben. Van benne azért sok izgalom és kaland, merénylet és persze szerelem.

kiruu P>!
Nora Roberts: Udvari előadás

Eve elment, Alex már nem annyira. Olyan semmilyen volt ez a könyv. Hiányoltam a jó kis leírásokat. Persze, izgalmas volt, meg minden, de mégis..

knitta02>!
Nora Roberts: Udvari előadás

Monaco és Grace Kelly. A könyv olvasása közben állandóan ezek a gondolatok jártak a fejemben. Nem vitás, honnan jött a „fiktív” hercegség története; csak leporolta a polcról, megfűszerezte egy kis romantikával és némi krimi szálat szőtt hozzá (ami amúgy megdöbbentően aktuális). Ez a könyv egy gyengébb NR könyvsorozat része, de önállóan is olvasható, mert utal az előzménykötetre. Én személy szerint kedveltem Alexet (mármint a nem nyálas énjét), Evet már kevésbé, mert elképesztő, hogy 7 év alatt nem tudta eldönteni, mit akar. Valósággal táncolt az idegeimen! Amúgy elég szirupos a történet, néhány jól sikerült jelenettel (csak ezért maradhat továbbra is a polcomon). Még gondolkodom, hogy a többi részt is elolvassam, mert igazából csak ez a rész érdekelt.

Kecsüszo_geiko>!
Nora Roberts: Udvari előadás

Borzasztóan gyenge történet, soha többet nem olvasok Nora Robertstől. Eddig sem voltam az ilyen típusú könnyed könyvek kedvelője de ez kifejezetten untatott- sekélyes minden szempontból.
Akár hiszi értékelésem olvasója, akár nem, mikor elkezdtem, az motivált, hogy nem halhatok meg anélkül, hogy ne olvasnék valamit ettől az „írótól”. (igen, idéző jelben)

Eleve, hogyan lehet ilyen gügye nevet adni egy országnak, hogy „Cordina”.. fúú… brutális..

Keli>!
Nora Roberts: Udvari előadás

Kivetni való? Sorolhatnám, de a karakterek szerethetők, Eve stílusa pedig külön tetszett. Azért kicsit zavaró Brie családi életének alakulása… 5 év, 4 gyerek… hercegnő, vagy tenyészkanca? Vagy csak Reeve tud valami bizonyos éjszakákon XD

zuna19 >!

Nem fura, hogy felnőttként mennyivel fontosabbá válik a család?

Sunshine>!

– Alexander, hidd el, egy pohár brandy és egy csendes szoba…
– Kapsz egy egész karton brandyt és egy csendes, többszobás lakosztályt, de csak miután Franco doktor megvizsgált. – Karjába vette a lányt, még mielőtt tiltakozhatott volna.
– Tudod jól, hogy erős vagyok, mint egy ló – bizonygatta Eve, de azért a férfi vállára hajtotta a fejét, és úgy is maradt.
– Meglátjuk, hogy dr. Franco is így véli-e. Ha akarod, megkérdezhetünk egy állatorvost is.

Bree_olvas>!

– Értem, felség, mindazonáltal – folytatta Eve gúnyos mosollyal – jó, ha tudja, hogy versenyhelyzetben felséged megszűnik úriemberként viselkedni. Gondolkodás nélkül földhöz vágott volna, ha tud.
Biztos is, füstölgött a herceg magában.
– Még megtehetem!
Eve mindennek ellen tudott állni, csak a kihívásnak nem. Megitta a vermutját, és felállt.
– Állok szolgálatára, felség.
Bennett is felállt, és fél lábbal félretolta az asztalt az útból. Hátrarázta kócos haját, és összevont szemöldökkel a lányra nézett.
– Ha jól emlékszem, legutóbb a hátad mögé kerültem, és elkaptalak… itt. – Izmos karjával megragadta Eve derekát hátulról. – Ezután… !
Többre nem maradt ideje, mert a lány villámgyorsan kirúgta a lábát alóla, és a herceg hanyatt esett.
– Igen – bólintott Eve, és ráérősen lesimította a ruháját. – Pontosan így emlékszem én is.
– Nem volt időm felkészülni – könyökölt fel a fiatalember.
– Elnézését kérem, felség! – vigyorgott a lány, majd letérdelt Bennett mellé. – Remélem, nem esett baja.

Sunshine>!

– (…) Reeve már alig várja, hogy Alex megnősüljön végre, és a jövendőbelije átvegye Brie feladatainak egy részét.
– Te is megnősülhetnél – jegyezte meg a lány, fürkész pillantást vetve a fiatalemberre a pohara mögül. – Gondolj arra, mennyire megkönnyítenéd szegény nővéred dolgát!
– Szeretem Brie-t, de ennyire azért nem – huppant le Bennett

Sunshine>!

– Kíváncsi vagyok, egy ilyen gyönyörű lány, mint te, mivel tudja kartávolságnál messzebb tartani a férfiakat.
– Karate. Hétdanos fekete öves vagyok.

Ninácska P>!

Szomorú, hogy ennyire nem hasonlítanak egymásra az öccsével.

Sunshine>!

– Hallom, csak úgy süt belőled a lelkesedés, fiam.
– A megfelelő pillanatban majd úgy teszek, mintha sütne.

Bree_olvas>!

– Úgy örülök, hogy látlak! – adott két cuppanós puszit a herceg, csupán baráti alapon, márpedig ez nála ritka volt. – Miért váratsz bennünket ilyen sokáig két látogatás között? Két éve voltál utoljára Cordinában!
– Dolgozó nő vagyok, Bennett – szabadkozott Eve, és melegen megszorította a fiatalember kezét. – Mi újság? Ha a külsőre adni lehet, jobban vagy, mint valaha. Ha a pletykalapokra is, elfoglaltabb, mint valaha…

Bree_olvas>!

Egy nap, gondolta Alexander, valaki majd csókkal forrasztja rá a szót a csípős nyelvére.

Ninácska P>!

A porcelán – és kristályvázákban itt rózsák voltak.

Cordina sorozat · Összehasonlítás