Tüzes ​nyár 56 csillagozás

Nora Roberts: Tüzes nyár

Nora ​Roberts lebilincselően izgalmas regényében a missoulai tűzugrók, a zulie-k életébe és munkájába nyerhetünk bepillantást. Ők azok a vakmerő harcosok, akik ejtőernyővel érkeznek a tomboló erdőtüzekhez, és halált megvető bátorsággal veszik fel a harcot az elemekkel.

Rowan Tripp kislánykora óta a tűzoltás szerelmese, hiszen az apja, a híres Vasember, a zulie-k egyik élő legendája. Rowan imádja az izgalmat és a kihívást, de a magánéletében meglehetősen visszafogott és gyanakvó.
Gulliver Curry, a korábbi rohamosztagos tűzoltó újoncként jelentkezik a zulie-khoz. A jóképű fiatalembernek azonnal megakad a szeme Rowanon, és a lány elutasító magatartása sem riasztja el. Izgalmas románc kezdődik kettejük között, miközben együtt dolgoznak és harcolnak.
Aztán furcsa események történnek a zulie-k bázisán. Mindenkit megrázott a tavalyi szezon tragédiája, amikor az egyik társuk egy rosszul sikerült ugrás miatt a lángokban lelte a halálát. Úgy tűnik, a múlt tovább kísért… (tovább)

Eredeti mű: Nora Roberts: Chasing Fire

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantika rózsái

GABO, Budapest, 2012
396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895358 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

Navi P
Nora Roberts: Tüzes nyár

Tipikus NR :) Izgalmas, szexi, szerethető főhősökkel, hapyy enddel :) Én sajnos már a legelejétől tudtam, ki a tettes, így ez nem volt érdekes, de Gull személyisége :) Imádtam :) Örülök, hogy a Vasember is párra talált, bár az első tippem nem ő volt :) Rowan egy kicsit vad volt nekem, néhol meg hisztis, de azért ő is jó karakter volt.
Nem ez az első könyve az írónőnek a tűzoltók világáról, bár az első a zulie-król. A tűz hatalma :)

NightStar
Nora Roberts: Tüzes nyár

Hmm… ez most egy kicsit lassabban csúszott, nem fogott meg annyira. Jó volt, de nem egetrengető. Különösebben egyik szereplő sem került közel hozzám. Gull a tökéletes pasi mintaképe, Rowan meg egy harcias amazon. A tettes kilétét az elejétől sejtettem, ennek ellenére együtt izgultam és idegeskedtem a szereplőkkel.

Paulina_Sándorné
Nora Roberts: Tüzes nyár

Egy újabb gyöngyszem Nora Roberts tollából. Imádtam minden sorát, azt az élményt kaptam, amit vártam. Mondjuk többet is, mert elég jól megismertetett a zulie-k világával és életével. Gull szimpatikus pasas. Tetszik, ahogy megfogta magának Rowan-t. Imádtam azokat a részeket, ahol Rowan rádöbben, hogy más nő is van az apja életében :-). Tisztelet azoknak az embereknek akik ezt a munkát végzik. Nem semmi, ami bennük lakozik.

Crona
Nora Roberts: Tüzes nyár

Ezt a könyvet anyukám ajánlotta nekem hogy olvassam el. Ahogy a hátulját olvastam nem tűnt olyan jónak. Tévedtem mert nagyon jó könyv, nagyon izgalmas. Csak a végén jöttem rá ki a tettes. :)

Nora Roberts: Tüzes nyár

Azt szeretem Nora Roberts krimijeiben, hogy nagyon ritkán jövök rá, hogy ki a gyilkos. Most is az utolsó 20 oldalon jöttem rá. :) Végig izgalomban tartott.
Érdekes szakmáról írt, már csak azért is, mert nem tudtam, hogy létezik ilyen és még nevük is van (zulie-k). De arra rájöttem, hogy nem csinálnám ezt, és minden tiszteletem azokért az emberekért, akik ezt a munkát választották.
Az egyedüli negatívuma a könyvnek, a borzasztóan apró betűk, gondolom azért lett ekkora, hogy beleférjen egy ekkorra könyvbe. :)

mokus33
Nora Roberts: Tüzes nyár

Ez most nagyon jólesett, jó kis krimi, aranyos szerelmi szál, érdekes foglalkozás és csodaszép helyszín. Izgalmas volt, bár szinte az elejétől sejtettem, ki és mi álll a gyilkosságok és támadások mögött, ettől függetlenül végig lekötött. Különösen érdekes volt a füstugrók munkájának és módszereinek a leírása, nagyon részletes volt, de cseppet sem bántam, jó volt megtudni többet erről a különleges foglalkozásról. Ez volt az egyik legjobb Nora Roberts romantikus krimi, amit idáig olvastam.

meteoritastar

Második olvasás:
Még mindig azt mondom, hogy ez egy elképesztő könyv.
Hatalmas köszönet az írónőnek, hogy Rowan és Gulliver által bepillantást nyerhettem a Tűzugrók világába. Nem akármilyen világba csöppentem.
Ha bátor, kitartó és összetartó emberekről szeretnél olvasni, akik élete a tűz elleni harc, feltétlen olvasd el ezt a könyvet.
Izgalomban, nevetésben és romantikában se lesz hiányod.

Első olvasás:
Nem tudok sok mindent irni errol a konyvrol. Nekem tetszett. Eddig ez a legjobb konyve az irononek.
A romantikus szalon volt a hangsuly es a szereplok foglalkozasan. Ami megdobbento volt. Tiszteletet ebreszto. Orulok, hogy bepillanthattam az eletukbe. Le a kalappal elottuk.
A szerelmi szal nagyon tetszett. Aranyosak voltak. Kicsit furcsa volt a szereplok nevei, de hamar megszoktam es megkedveltem oket a karakterek szemelyisegeivel egyutt. Gulliver stilusat nagyon birtam, ahogy probalkozott Rowannal. Jokat szorakoztam, de nem csak rajtuk hanem a csapat tobbi tagjan is. Szerintem mindenki ilyen kollegakra vagyik.
Sajnaltam, hogy a krimi szal nem okozott meglepetest nekem. Egybol rajottem, hogy ki okozza a gondokat. De emiatt nem tudok levonni csillagot, mert teljesen magaval ragadott a konyv a vicces, de eros, kitarto es bator szereploivel, a elet stilusukkal, a foglalkozasukkal. Nora Roberts elerte, hogy veluk nevessek, gyaszoljak, kuzdjek a langok ellen es ugorjak a melybe. Azokat a reszeket kulonosen szerettem, mikor ejtoernyoztek. Nagyon jol leirta az irono. Ezek utan alig varom, hogy ujra ugorhassak en is. De nem egy langolo erdo felett:)):))

gabiica P
Nora Roberts: Tüzes nyár

Egyszerűen imádtam! A történet nagyon megragadó, jól kivitelezett munka. A fordításban néhol találtam érdekesre sikeredett mondatokat, de ez sem rontott az összképen.

Dianka
Nora Roberts: Tüzes nyár

Hát ez volt az eddig legjobb Nora Roberts könyv amit olvastam persze a J.D.Robbokat kivéve és nem vagyok egy pink lady de még a borító is tetszett.
A történet izgalmas volt , a szereplőket is szerettem mert végre jellegzetes volt a karakterük,és nem egy unalmas,sablonos szerelmes pár botladozását szenvedtem végig.Igaz hogy sejtettem ki mozgatja a szálakat a háttérben de azt nem hogy miért.
A tűzoltás szakmai része is nagyon érdekes volt, de azt még mindig nem értem hogy az (erdő)tüzet hogy és miért tudják eloltani úgy hogy robbantanak és másik tüzet gyújtanak?!

bbedyy
Nora Roberts: Tüzes nyár

Nagyon sok Nora könyvet olvastam már de ez bekerült a kedvenceim közé.
Olvasás előtt nem hallottam még a tűzugrókról, izgalmas volt megismerni a világukat, kellemes fűszerezést adott a regénynek, hogy nem a hétköznapi életről szól.

krisztin1 P

– Hol van a pasas, akivel mostanában lógsz?
– A flatheadi tűzön dolgozik.
– Menjünk be a központba, és nézzük meg, hogy haladnak.
– Szeretném, ha épségben visszajönne. Ha mindnyájan épségben visszajönnének. Bár haragszom rá. Főleg azért, mert néhány dologban igaza volt.
– Én is gyűlölöm, ha valakinek igaza van. Mit képzel magáról?

Kathreen

… – Gull felhajtotta a tizenegyedik adagot. (tequila)
– Én is megittam az enyémet. – Sztovics felmutatta az üres poharát, majd lazán a padlóra csúszott.
– Elájult. – Cards kihúzta Sztovics nevét a tábláról.
– Nem ájultam el! – Sztovics a padlón fejve felemelte a kezét. – Teljesen magamnál vagyok.
– Ha kéredzkedés nélkül elhagyod a székedet, kiestél.
– Ki hagyta el a székét?

könyvmolygirl

Amikor Rowan a kapa felé nyúlt, a medve hátat fordított nekik, aztán leguggolt, pottyantott egyet, és elballagott.
– Most megmutatta, hogy mi a véleménye rólunk. – Rowan megkönnyebbülten leült a földre, és kitört belőle a nevetés. – Egy igazi férfi utánamenne, és kikérné magának ezt a sértést, hogy aztán ápolhassam a sebeit.
– Kár, hogy kénytelen vagy velem beérni.

krisztin1 P

– Van még egy perced valakire, aki szintén szabadságot szeretne kérni?
– Jézusom, ha így folytatjátok, akkor a következő tüzet csak úgy tudjuk eloltani, hogy nagyokat fújunk rá, és lepisiljük a lángokat.

krisztin1 P

– Mire lemostam magamról a bűzt, alig tudtam a zuhanyozótól az ágyig vánszorogni. Aludtam, mint a bunda – tette hozzá Rowan, és Libbyre mosolygott – Aztán a szobaszerviz reggelit hozott, majd másfél órát időztem az edzőteremben. Utána megint ettem, és most itt vagyok, készen arra, hogy újra kezdjem az egészet.
– Remek. – Libby kiteregette az ernyőjét – Szobaszerviz? – vonta fel a szemöldökét.
– Gull hozott nekem egy reggeli szendvicset.
– Missoulában így hívják?
Rowan Libbyre bökött a mutatóujjával.
– Csak egy szendvics volt, de tagadhatatlan, hogy szerzett magának néhány jó pontot. Láttátok már Láncfűrészt?
– Igen. Benéztem hozzá, mielőtt Matt-tel találkoztam. Megmutatta a varratait.
– Kaliforniában így hívják?

bookandcup

– A munka várhat még néhány percig, amíg elképzelem, hogy
reggel hatalmasat szexelünk a romantikus hegyi kempingtúránkon.
Aztán csinálsz nekem egy kávét és sütsz egy kis szalonnás rántottát,
miközben én megcsodálom az alakodat a feszes sortban meg a vékony
trikóban. Aztán megküzdök a medvével, ami betör a táborunkba.
Egy elkeseredett közelharc után természetesen elűzöm, és te
gyengéden bekötözöd a sebeimet, aztán megint szexelünk.
(…)
– Látom, nagyon élénk a fantáziád.
– Soha nem megyek el otthonról nélküle.

Kathreen

– Micsoda? Ezt hogy képzeled? Felhívod az apámat, mielőtt én… (Rowan)
– Ezt férfiösszetartásnak nevezik, amit ti, nők, soha nem érthettek meg. Hiszem, hogy a nők is mindenre képesek, amire a férfiak, és az egyenlő munkáért egyenlő bért érdemelnek. Sőt meg vagyok győződve arról, hogy egy szép napon a szabad világnak női elnöke lesz. De a férfiösszetartás rituáléját akkor sem fogjátok soha megérteni, ahogy a férfiak sem tudják felfogni a nők megszállott rajongását a cipők meg egyéb lábbelik iránt. (Gull)

krisztin1 P

– (…) Ha valaki távozik, űrt hagy maga után. Vannak, akik igyekeznek kitölteni ezt az ürességet, és úgy folytatják az életüket. Mások nyitva hagyják a sebet, ami az idő múltával talán begyógyul valamelyest, de igazából soha nem tud végleg behegedni.