Tündérvarázs (Donovan örökség 2.) 102 csillagozás

Nora Roberts: Tündérvarázs Nora Roberts: Tündérvarázs Nora Roberts: Tündérvarázs

Vajon ki ez a légies, kecses mozgású asszony, aki éjnek évadján sétál a szomszéd kertben? A telihold megvilágítja kibontott haját, amely csillogó vízesésként ömlik alá vékony, világoskék köpenyén, miközben valami különös hangzású dalt énekel és a kosarába virágot szed.
Boone Sawyert, a nemrég megözvegyült férfit ez a látomás a meséiben szereplő tündérhercegnőkre emlékezteti, és nem is jár messze az igazságtól. Anastasia ugyanis boszorkány, természetfeletti képességekkel rendelkezik, a családfája egészen a kelta istennőig, Fionáig nyúlik vissza, és birtokában van a gyógyítás adománya. Ám ennek a hatalomnak ára van. Sokkal érzékenyebb, mint mások, magányos, csendes életet él, noha ő is akár a többi halandó, vágyik az igaz, örök szerelemre…

Eredeti megjelenés éve: 1992

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantika télen-nyáron Harlequin Magyarország

Vinton, Budapest, 2021
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635402861 · Fordította: Hanny Norbert
Harlequin Magyarország, Budapest, 2012
304 oldal · ISBN: 9789635383788 · Fordította: Hanny Norbert
Harlequin Magyarország, Budapest, 2003
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635371756 · Fordította: Hanny Norbert

Nora Roberts: Tündérvarázs

Eszméletlenül jó volt ez a rész.
Magával ragadó a Donovan klán élete. Nagyon megszerettem ezt a családot.
Érzelmes, romantikus, izgalmas, varázslatos és humoros sztori egytől egyig. Annyira örültem, hogy végre egy cserfes kislányt is beleszőtt az írónő. Zabáltam, de tényleg. A másik két főszereplő is kellemes csalódás volt. Az utóhang kifejezetten jól sikerült, végre egy kerek történetet olvashattam. Nem hiányzott belőle semmi. Tuti újraolvasós és csak ajánlani tudom.

Harlequin Magyarország, Budapest, 2012
304 oldal · ISBN: 9789635383788 · Fordította: Hanny Norbert
meteoritastar>!

Első olvasás:
Ez egy szép és varázslatos romantikus történet volt.
Ezt a családot nem lehet megunni. Imádtam, mikor egy helyen volt az egész familya :D :D
A két főszereplőt is egyből megkedveltem. Nayon sokat mosolyogtam rajtuk. Olyan aranyosak voltak.
Nem tudok mást írni rola. Akinek tetszett az elöző könyv, annak ez is fog.

Második olvasás:
Még mindig tetszik ez a könyv. Ismét elvarázsolt a Donovan család.
Imádtam:
– Ana szüleinek a megismerkedésének a történetét. /Nem szokványos mese/
– Boone, ahogy néha izgulos kamaszként viselkedett
– Ana kedvességét
– Ana unokatestvéreinek a beszolásait
– a házukat
– Ana varázslatttal teli életét
– és imádtam, ahogy találkozott Ana és Boone, ahogy a kapcsolatuk alakult és Boone reakcioját.
Biztos, hogy el lesz még olvasva.

Silverlight>!
Nora Roberts: Tündérvarázs

Anastasia története hasonló, mint unokatestvéreié. A fantasya világa ismét megelevenedik. Érdekes, hogy a hétköznapiságot mennyire át tudja szőni a varázslat. Boone és kislánya felkavarja Ana életét. Az ismeretlenben, varázslatosban való hit kérdése, valamint a bizalom hiánya, és a hazugságok ismét középpontba kerülnek. Nagyon tetszett, sőt jobban is, mint az első kötet. Aranyos kislány, szimpatikus apuka és remekül társul hozzájuk Ana. A nő családja színesebbé teszi az egész történetet. A befejezés pedig tökéletes.

Harlequin Magyarország, Budapest, 2003
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635371756 · Fordította: Hanny Norbert
Niki_Salamon>!
Nora Roberts: Tündérvarázs

Nagyon tetszett ez a rész, eszméletlen jó volt, még az sem zavart, hogy totál romantikus volt az egész! Ana boszorkánykonyhájában én is szívesen körbementem volna, az a sokféle gyógynövény és felhasználásuk, lehetőségem lenne rá én is tanulnék tőle, akárcsak Jessie. Boone és kislánya nagyon aranyosak voltak együtt, a férfi nagyon szimpatikus volt, a kislány meg igen cserfes, Ana pedig nagyszerűen bánik vele.
Sebastian továbbra is szórakoztatott, jókat nevettem rajta, továbbá örültem, hogy most az egész Donovan klán többet volt jelen a történetben. Az epilógus tetszett, szeretek belelátni a szereplők további életének alakulásába így élveztem olvasni.

Csoszi>!
Nora Roberts: Tündérvarázs

Nagyon kellemes, szórakoztató olvasmány. Az elejétől a végéig imádtam Ana és Boone regényét, a könyv hangulatát, a mágiát. És hogy a történet még cukibb legyen, az egyik szereplő egy édes, cserfes kislány, Jessie, akit egyszerűen nem lehet nem szeretni. Boone (ahogy korábban Nash és Mel) megretten attól, hogy szerelme boszorkány, és nem igazán tud ezzel mit kezdeni. Örültem, hogy most picit többet szerepeltek a szülők. Nagyon tetszett, hogy Boone-t és kislányát Jessie-t szinte az első perctől kezdve családtagnak tekintették.
Mivel mind a három unokatestvérről olvashattam, nagyon kíváncsi lettem, hogy vajon ki lesz a következő kötet főszereplője.

rnike5 P>!
Nora Roberts: Tündérvarázs

A könyv pont olyan amilyen a címe..varázslatos, mint egy mese ami felnőtteknek íródott. Teljesen elbűvölt, pont olyan izgalmat éreztem olvasás közben, mint gyerekként az esti mese hallgatásakor. ♥
Egy villámcsapás szerű szerelemről, annak kibontakozásáról és nehézségeiről lehet olvasni. A természetfeletti szál sokkal különlegesebbé tette, emiatt egy hatalmas kedvencem lett a könyv. :)

kiruu>!
Nora Roberts: Tündérvarázs

Istenem, hát lehet valaki ennyire cuki? Jessie a világ legaranyosabb kislánya. Imádtam. :)
Imádtam a sok állatot, a vidám hangulatot, és a remek szereplőket. Nora olyan jól megtudja teremteni a hangulatot, és olyan varázslatos helyekre repít, hogy tényleg érzed a virágok illatát. Kiszámítható volt Boone viselkedése a titok után, és ez egy kicsit zavart. Ana apja hatalmas, annyira megnéztem volna, hogy összeverekednek. :D Ana aranyos volt, bár egy kicsit gyengének éreztem a karakterét. Jaj, az a sok kis édes baba! :)))

schalby P>!
Nora Roberts: Tündérvarázs

Szórakoztató kellemes kikapcsolódás volt a történet. Igazi varázslatos szerelmes sztori.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Nora Roberts: Tündérvarázs

Ez egy nagyon kedves fantasy történet volt, ami a mai világban játszódik és nagyon tetszett.
Anastasiát nagyon megkedveltem, szelíd, de határozott természete miatt. Ő egy gyógyító boszorkány, akit ma már szerencsére nem üldöznek és nem fenyegeti a boszorkányüldözés, de azért még mindig nehezen viseli a társadalom az emberi másságot.
Arról sem feledkezem meg, hogy volt cicája és imádom az olyan történeteket, amiben bundás kedvencek is szerepelnek.
Boone Sawyer is nagyon szimpatikus szereplő és tündéri volt a kislánya is.
Nagyon szeretem Nora Roberts könyveit, bármilyen műfajban is íródtak.

gyuszi64>!

2020/2.

Újévi újraolvasás, kis lazítással kezdve az évet.

A könyv igazi romantikus, viszonylag cselekménymentes, könnyű (családi) olvasmány, kellemesen szórakoztató. De az igazság az, hogy a Donovan 1 és 2. történetek annak idején jobban tetszettek. Talán sűrűbbek voltak (azaz rövidebbek, tömörebbek), vagy váratlanabbak? De mindenképpen Sebastian története volt a legjobb – elsősorban a krimi-vonal, az erős cselekményszál miatt.
Persze ez a kötet pl. a nagycsalád részletesebb ábrázolása miatt egyedi.

zuna19>!

A mágia létezik. Hogyan is vitathatná bárki a létezését, aki látott már szivárványt és vadvirágot, hallotta a szél dalát meg a csillagok csendjét? Mindenki, aki volt már szerelmes életében, átélt mágikus pillanatokat. Egyszerű, és mégis egyedülállóan tüneményes pillanatok ezek, melyek nélkül üres, színtelen lenne a világ.

zuna19>!

[…] szabadulj meg a múlttól, és nézz szembe a jövővel!

Niki_Salamon>!

Az alkímia mágikus szertartásokat is magában foglal, és bölcsen igazodik a csillagok állásához.

zuna19>!

– Francia fehérbor, Tapsi Hapsis pohárban?
– Tökéletes – felelte Ana nevetve. Megvárta, míg a férfi tölt, majd felemelte Tapsi Hapsit. – Még egyszer isten hozta Montereyben!
– Köszönöm.

zuna19>!

„Teliholdas este, fény és árnyék násza, tánca,
E bimbókra esett szemem, kezem választása.
Hozzatok varázsos enyhülést a szenvedőnek,
Szívem hálát mond, és köszönetet az Erőnek. ”

zuna19>!

„A mai éjjel szüret, a holnapi vetés,
E csodáért cserébe mit adhatok, kevés.
Magamban hordozom a kezdetet, a véget,
És a gyógyítás titkát, szolgálatra készen. "

zuna19>!

„Új csillag hajnala ragyogta be a sötétséget,
Odaadás szülte testben otthont lelt egy igaz lélek.
Vérében fénylik Nap, Hold, és az Ősök adománya,
Áldás reád, wicca! Szívünkben szeretet és hála."

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Ő is, akár a többi halandó ember, vágyott az igaz és örök szerelemre. Tudta, jobban, mint
bárki, hogy nincs az a hatalom, varázslat vagy boszorkányság, amely vetekedhetne egy
őszinte, nyitott és elfogadó szív erejével.

ELŐHANG

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Lelépett a rönkfáról, és a legnagyobb természetességgel elkapta Jessie-t, a magasba
lendítette, majd magához ölelte.

– Szia, napsugaram! Örülök, hogy újra látlak. Kijöttél tündérkagylóra vadászni Daisyvel?
A gyermek szeme elkerekedett.
– Tündérkagyló?! Az hogy néz ki?

– Pont olyan, amilyennek képzeled. Csak napkeltekor és napnyugtakor lehet észrevenni
őket.

– Apa azt mondja, a tündérek az erdőben élnek, de általában elrejtőznek előlünk, mert csak
kevés ember tudja, hogyan kell bánni velük.

– Így is van – nevetett Ana, sietette Jessie-t a földre. – Azért a vizet is szeretik, meg a
hegyvidéket.

– Én nagyon szeretnék találkozni eggyel, de apa szerint már nem nagyon állnak szóba az
emberekkel, úgy, mint régebben, mert senki sem hisz bennük, csak a gyerekek.

– Ez azért van, mert a gyerekek még a varázslatok világában élnek – magyarázta Ana.

12.- 13. oldal

Donovan örökség sorozat · Összehasonlítás