Tánclépésben (O'Hurley 2.) 50 csillagozás

Nora Roberts: Tánclépésben Nora Roberts: Tánclépésben

Maddy O'Hurleynek sikeres pályája csúcsán sem jelent sokat a hírnév s mindaz, ami vele jár. Neki egyedül a tánc a fontos, míg Reed Valentine-t csak az üzlet és a hatalom érdekli, amikor elhatározza, hogy lemezen kiadja a musical zenéjét, amelyben a lány fellép. Először úgy tűnik Maddy szerelme Reed iránt viszonzatlan marad egészen addig„ amíg meg nem tanítja táncolni a férfit a szerelem dallamára.

Eredeti megjelenés éve: 1988

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Romantika télen-nyáron Harlequin Magyarország · A The New York Times sikerszerzője Harlequin Magyarország

Vinton, Budapest, 2020

Nora Roberts: Tánclépésben

Ez a könyv is tipikus romantikus regény. Aki szereti az írónőt annak, biztosan nagyon fog tetszeni. Nora Roberts, mindig is nagyon jól tudja, mi kell az embernek, hogy kikapcsoljon egy kicsit. Tetszett ez a történet is, de a sorozat előző része a tuti befutó, legalábbis nálam az. Maddy és Reed is nagyon szerethetőek voltak, de Abby története, akkor is nagyobbat üt.
Várom a következő részt. Chantel elég érdekes karakternek tűnik.

Silverlight>!
Nora Roberts: Tánclépésben

Az első kötethez képest ez gyengébbre sikeredett. Bár az is lehet, hogy ez a világ, ahol a cselekmény játszódik, s maga a cselekmény is valahogy nem állt közel hozzám. Ráadásul Maddy a testvérével ellentétében egész más karakter:életvidám, harsány, pörgős. Kicsit más karakter és eleinte szoknom is kellett. Ennek ellenére tetszett, hogy olyan férfit talál magának, akivel nem is lehetnének különbözőek, mégis tökéletesek egymás számára. A tánc központi szerepet kapott a történetben. Az egész nagyon aranyos, s vannak benne igencsak megmosolyogtató jelenetek is.

Szabóné_Erdős_Gyöngyi>!
Nora Roberts: Tánclépésben

Maddy újabb, nagy sikerrel kecsegtető főszerepére készülve, a próbája után belefut a produkció szponzorába, a lemeztársaságot irányító Reedbe. Érdeklődésüket egymás iránt nehéz lenne palástolni, ahogy azt is, hogy kettőjük életstílusa, szemlélete és értékrendje között szakadék tátong, amit inkább elmélyít az, hogy a másik szemével próbálják látni egymást. Bizalmatlanságuk és gyanakvásuk leküzdésének nehézsége kis híján felőrli kezdődő barátságukat, szerencsére a családtagjaik jó érzékkel egyengetik az egymás felé vezető útjukat, a legfontosabb pillanatokban megértéssel támogatják a háttérből őket.

Móni0630>!
Nora Roberts: Tánclépésben

A sorozat második része is nagyon jóra sikeredett. A női főszereplőt jobban megkedveltem mint az előzőben a testvérét. Valentine apukát az első feltűnésekor megkedveltem
Kíváncsian várom a többi részt. :)

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Tánclépésben

Maddy és Reed története. A sorok alapján számomra Maddy olyan mint egy kis manó, mintha kisebb lenne a testvéreinél. Tetszik ahogyan lehengerli Reed-et, a komoly üzletembert, aki fél az érzelmektől. Szerintem egy jól megírt történet. Nemhiába olvasom annyiszor.
Imádom ezeket az O'Hurley-ket.

Micilex>!
Nora Roberts: Tánclépésben

Nem is tudom mit írjak az értékeléshez.
Tetszett, nagyon is, de mégsem annyira mint az Abby-ről szóló. De közében ez meg nem teljesen igaz. Lehet, hogy Reed miatt van ilyen összevissza érzelem bennem. Elfogadtam a karakterért, megkedveltem, megszerettem, de valahol a fejemben azt mondja egy kis hangocska, hogy mégsem. Bennem van ez a kettősség, de ettol függetlenül nagyon is tetszett.

brigitta244>!
Nora Roberts: Tánclépésben

Befejeztem ezt a kötetet is. Úgy látszik a színvonal maradt az előző kötethez így maradta 3 csillag. Ebben a kötetben Mandy találta meg a párját aki balett táncos. Szeretem az olyan regényeket amelyikben táncolnak. Mandy szerintem sokkal szimpatikusabb, mint Abby a számomra. Jobban tudtam vele azonosulni. Reed egy érdekes férfi. Sajnos nem bízik a nőkben és nem akar tartós kapcsolatot. Ez az egész regényen át is érződik. Ő egy se veled se nélküled kapcsolatot szeretett volna. Végéig egy ingatag személyiség volt, de hát Nora Robets-nél nincs boldogtalan befejezés.

Emília5>!
Nora Roberts: Tánclépésben

Maddy kedves, szeretetreméltó lány. A tánc szeretete egyben az élet szeretete is nála, nem érdeklik a külsőségek, az oly duvatos értékek, mint a pénz, a csillogás. Reed nehezen megközelíthető, rossz tapasztalatokkal a háta mögött. Képes arra, hogy mindezt megváltoztassa, hogy nyitott legyen a szerelemre, a boldogságra.

Ariadne>!
Nora Roberts: Tánclépésben

Nagyon érzelmes, szuper karakterekkel. Számomra a két „öreg”, Frank és Edwin volt az ász. Humorosak, kedvesek, és mindig tudtak atyai jótanácsokkal szolgálni. És van tanulsága is a történetnek. Ha nagyon szeretnénk valamit elérni, ne adjuk fel, és előbb-utóbb a miénk lesz a vágyott boldogság. :) Jó végszó volt ez, erre a napra.

zuna19 >!

– Ha az ember nem álmodozik, nem is él.

4. fejezet

zuna19 >!

Ha megígér valamit az ember, azt be is kell tartani.

3. fejezet

zuna19 >!

– Az idő csak akkor számít, ha az embernek végszóra kell belépnie.

1. fejezet

zuna19 >!

– Az ember az anyjának mindent elmondhat, különösen a kívánságait.

zuna19 >!

…Kér egy csokikrémes fánkot? Vettem magának egyet, és ha meg akarná enni, adhatna belőle nekem is egy falatot. Csúnya dolog lenne tőlem, ha visszautasítanám.

2. fejezet

zuna19 >!

– Reed, az ember egy gyereket jó melegen felöltöztet télen a saját érdekében, de ha már betöltött egy bizonyos életkort, az a gyerek felöltözik egyedül is.

5. fejezet

zuna19 >!

Reed egyfolytában Maddyre gondolt. Nem szokott hozzá, hogy bármi is megzavarja a napirendjét, különösen nem egy szeleburdi, különös nőszemély, akinek neonból van kiírva a neve a szobája falára. Az égvilágon semmi közös nincs bennük. Már előző éjjel is ezt ismételgette magában, amikor nem tudott elaludni. Semmi sincs ebben a lányban, ami vonzhatná. Hacsak az aranybarna szeme nem. Vagy a nevetése, amely még órákkal később is visszhangzik az ember fülében.

3. fejezet

Szabóné_Erdős_Gyöngyi>!

– Pillanatnyilag mindketten érdekeltek vagyunk egy bizonyos musicalben – villantott a férfira ösztönösen egy ellenállhatatlan mosolyt. – Aztán meg én is előbb veszem fel a zoknit és csak utána a cipőt.
– Maddy…
– Állva zuhanyozol?
– Nem értem…
– Ugyan már, csak semmi kifogás! Elő az igazsággal!
Minden hiába, Reed nem állhatta meg mosolygás nélkül.
– Igen.
– Elképesztő! Én is. Olvastad már az Elfújta a szelet?
– Igen.
– Aha. Szóval közösek az olvasmányaink is. És ezt még órákig tudnám folytatni.

Paulina_Sándorné P>!

– Menjünk inkább gyalog!
Maddy lassított, és megkerült egy gödröt, majd rámosolygott Wandára.
– Hová lett a kalandvágyad?
– Elvesztettem egy mérfölddel ezelőtt, amikor belehajtottál az árokba.
– Az nem is volt árok – tiltakozott Maddy, majd folytatta útját Philadelphia belvárosi forgatagában.

O'Hurley sorozat · Összehasonlítás