Szemben ​a tűzzel (A Három Nővér Szigete 3.) 54 csillagozás

Nora Roberts: Szemben a tűzzel Nora Roberts: Szemben a tűzzel

A ​trilógia befejező részében Nora Roberts, a Times bestsellerlistájának éllovasa mesterien kelti életre New England sajátos báját, beleszőve egy igaz szerelem – és igazi varázslat – lebilincselő történetébe…
Mia Devlin tudja, mit jelent teljes szívünkkel szeretni – és azután utánanézni a távolodó kedvesnek. Évekkel ezelőtt kivételes kapcsolata volt Sam Logannel, amelyet a szenvedély, egy legenda és a végzet szőtt. De aztán egy szép napon Sam elmenekült a szigetről, magára hagyva Miát az együtt átélt varázslat emlékeivel – és azzal az elhatározással, hogy ezentúl szerelem nélkül fog élni…
De Sam visszatér a Három Nővér szigetére, abban a reményben, hogy újból elnyeri Mia szerelmét. Mia nem hajlandó beismerni, hogy a szíve még ma is Samért dobog. De szüksége van a férfi segítségére – és hatalmára –, hogy szembenézhessen élete legnagyobb, legelrettentőbb kihívásával. És ahogy egyre közeledik a több évszázados átok megtörésének határideje, meg kell tenniük az első lépést a… (tovább)

Eredeti mű: Nora Roberts: Face the Fire

Eredeti megjelenés éve: 2002

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantika rózsái

GABO, Budapest, 2012
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895471 · Fordította: Bori Erzsébet
GABO, Budapest, 2004
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639526142 · Fordította: Bori Erzsébet

Nora Roberts: Szemben a tűzzel

Kellemes csalódásnak bizonyult nálam ez a rész. Sokkal jobb volt, mint vártam.
Igazából, már eléggé félve vágtam neki, főleg, hogy a mostani karakter párosért nem igazán lelkesedtem. Sam-et sajnos a végére sem sikerült megszeretnem, de Mia nagyrészt imádni való volt.
Igazán izgalmas és eseménydúsnak mondható a befejező kötet.
Azt nem mondanám, hogy kedvenc lett, de legalább nem csalódással válok meg A Három Nővértől.
Az Örvénylés és a Szemben a tűzzel történetileg elég jó volt, karakterileg meg az Ég és föld tetszett. Összességében örülök, hogy olvashattam őket.

NightStar

Ez a rész is tetszett.
Úgy örülök, hogy végre megismerhettük az előző részekben emlegetett Sam Logant, Mia nagy szerelmét, aki összetörte őt és most visszatért, hogy újrakezdjék. Az elején kétkedve álltam neki a sorozatnak, most pedig még olvastam volna tovább a három boszorkány történetét. Az biztos, nem ez volt az utolsó Nora Roberts könyvem. :)

Crona
Nora Roberts: Szemben a tűzzel

Nagyon tetszett, imádom az olyan könyveket amiben varázslat van. :)
Nekem a három könyv közül ez tetszett a legjobban.

mokus33
Nora Roberts: Szemben a tűzzel

Kényszerolvasás volt, mert nem akartam a trilógiát az utolsó kötet előtt abbahagyni, az volt bennem, hogy mégiscsak le kéne zárnom, ne lógjon a levegőben :) Az előző rész tapasztalata alapján nem vártam csodákat, nem az én világom a boszorkányság, de sajnos ez a rész még inkább csalódást okozott. Most már annyi bűbáj és természetfeletti volt, hogy minden mást elnyomott a könyvben, így a szerelmi szál sem kötött le igazán, valójában végigrohantam a könyvön, és nem is próbáltam élvezni, egyszerűen csak ki szerettem volna pipálni a sorozatot, hogy ne hagyjon bennem befejezetlenség-érzést. Tudom, ez hülyeség, de hát ez van, ilyen vagyok:D
Lehet, hogy ez a rohanás volt az oka, de nem értettem a végső csatát a gonosszal, fogalmam sem volt, ki ellen harcolnak a nővérek, és mi is történik pontosan. A lényeg, hogy mindenki megtalálta élete párját, és most már boldogan élnek, amíg meg nem halnak :) És az is jó, hogy én is boldog vagyok, mert lezártam ezt a sorozatot:) Tanulság számomra, hogy maradjak Nora Roberts bűnügyi romantikusainál, a bűbájosokat inkább ne erőltessem.

Nora Roberts: Szemben a tűzzel

A sorozatból az első rész tetszett a legjobban. Szerintem az volt a legizgalmasabb. Viszont ezt a részt vártam a legjobban. Miára nagyon kíváncsi voltam és szerencsére nem csalódtam. Teszik a stílusa na meg a cipői. ;) Sam is jól illik hozzá. Imádtam azt a részt mikor Sam segítséget kért Lulutól és spoiler Ezt végigvigyorogtam. Amúgy minden nagyon Norás volt. :)

Ciccvarek
Nora Roberts: Szemben a tűzzel

Régóta keresek egy könyvet, ami nagyon tetszett, de egyszerűen nem ugrik be, hogy mi lehetett az. Olyasmi volt, mint ez, de sajnos nem ez volt.
Nem volt azért ez sem rossz. Délutánonként el voltam vele, mikor pihenni tudtam kicsit.

Ancsúr P
Nora Roberts: Szemben a tűzzel

Mia egy erős, makacs nő. Ez már az első részből is kitűnt, de teljes valójában csak most mutatta meg magát. Nora Roberts kitűnően megmutatta egy könyv erejéig, hogy hogyan lehet egy nő több területen is sikeres, anélkül, hogy feladná önmagát.
Szerintem nagyszerű befejezése volt a sorozatnak!

Leobelo P
Nora Roberts: Szemben a tűzzel

Jó befejezése volt a trilógiának, bár az előző könyv egy picit jobban tetszett, bár azt nem tudom megmondani, miért.

Evena
Nora Roberts: Szemben a tűzzel

Egek ez a huzavona!…A vége gyors és összecsapott lett nekem. Ettől függetlenül tetszett, mert érdekesen alakult a hat ember sorsa. Végtére is jó volt az egész trilógia, de nem lett kedvenc. Azért biztos újra fogom olvasni egy hideg téli időszakban.

Barbi0613
Nora Roberts: Szemben a tűzzel

Mia egyszerűen csodálatos nő. Elfogadta a tehetségét, jóra használja, és figyel az ösztöneire, a jelekre, hisz a varázslatban és az álmaiban.
Sam, nos neki több idő kellett ahhoz, hogy teljesen beengedje a varázslatot.
Mikor mindketten képesek feldolgozni a múltat, és képesek elfogadni a jövőt, nos akkor kezdődik csak az igazi varázslat! :)

zsuzana P

-… Több cipőd van, mint egy egész vegasi tánckarnak.
– A cipő különböztet meg minket az alsóbbrendű emlősöktől.

zsuzana P

– Ők férfiak – mondta egyszerűen Nell, ami helyrebillentette Mia humorérzékét. – Nem tudsz együtt élni velük, de nélkülük sem megy.

– Na, hogy nézek ki?
– Akár egy férfifaló.
– Tökéletes.

zuna19 P

– A végzet vezet minket, és így választunk.

zuna19 P

– Férfiak és kutyák – mondta, és csettintett a nyelvével. – Állandóan rajtuk kell tartanod a szemedet.

zuna19 P

– A cipő az önkifejezés egyik formája.
– A cipő arra való, hogy járjunk benne.

zuna19 P

– Fogalmam sem volt, hogy a fürdőszobák ennyire erogén zónák – jegyezte meg Mia, miközben fölemelkedett, hogy kivigye a tányérját.
– Boldogan mutatom meg neked az enyémet – mondta Sam, aztán vállat vont, amikor Mia szó nélkül kivonult a konyhába.

zuna19 P

– Túl forróra állítottad a zuhanyt – mondta neki Mia, úgy fordítva a fejét, hogy rányomhassa a száját a férfi torkára.
– Szükségem volt a melegre.
Mia fölemelt egy palackot, és valami halványzöld folyadékot öntött mindkettejük fejére.
– Várj! Mi ez? Valami nőknek való?
Mia vidáman emelte fel a kezét, hogy beledörzsölje Sam hajába. Istenem, mindig is szerette a haját. Annyira fekete, sűrű és zabolátlan. így, vizesen, majdnem a válláig ért, mint sötét selyemeső.
– Saját készítmény. A rozmaring elősegíti a haj növekedését, nem mintha szükséged volna rá, és finom az illata. Férfias férfiaknak is való.
Sam is belemasszírozta a folyadékot Mia fejbőrébe. Megszagolta.
– Nem csak rozmaring van benne.
– Nem csak. Hanem kamilla, hársvirág és vízitorma.
– Lányoknak való. – A samponhab végigsiklott a testükön, csúszóssá téve a bőrüket. – Jó hatással van rád.
– Rád is – felelte Mia, amikor a férfi rátapasztotta a száját a szájára.