Sötét ​boszorkány (O’Dwyer-örökség trilógia 1.) 170 csillagozás

Nora Roberts: Sötét boszorkány

Iona ​Sheehan Amerikában született, de sohasem érezte otthon magát abban az országban, és a szüleivel sem tudott jó kapcsolatot kialakítani. Mindig arra vágyott, hogy szeressék és elfogadják, de mintha rossz helyen kereste volna a boldogságot. Aztán a nagymamájától megtudja, hol teljesedhetne ki az élete. Írországban, egészen pontosan Mayo megyében, a zöld erdők, dús mezők és csillogó tavak vidékén. Mert onnan származik, és nem hétköznapi örökség várja azon a helyen. Ő az egyik Sötét boszorkány a három közül, akiknek a varázsereje nemzedékről nemzedékre öröklődik. A három Sötét boszorkánynak egy időben, egy helyen kell lennie, hogy leszámolhasson ősi ellenségével, a gonosz Cabhan varázslóval. Az első Sötét boszorkány leszármazottai már évszázadok óta készülnek, várakoznak, átadva egymásnak a mesterséget és a tudást. Úgy tűnik, most elérkezett az idő.
Iona mindent hátrahagyva Írországba utazik, hogy találkozzon az unokatestvéreivel, a másik két Sötét Boszorkánnyal. Végre igazi… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

398 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634060383 · Fordította: Gondáné Kaul Éva
398 oldal · ISBN: 9789634061298 · Fordította: Gondáné Kaul Éva
398 oldal · ISBN: 9789631228984 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

Branna O'Dwyer · Connor O'Dwyer · Iona Sheehan · Boyle McGrath

Hol is kezdjem?
Borító:
Imádom a borítóját, nagyon szép.
Történet:
Kiskoromban mindig szerettem a boszorkányos, varázslós történetek. Nem volt kérdés, hogy kedvelni fogom-e a misztikus könyveket. Mindig alap dolognak tartottam, hogy a kitalált lényekről csak izgalmas könyvek és filmek készülhetnek. Ennek a könyvnek a története nagyon megfogott. Az eleje picit lassan ment nekem, de azon is érdekes volt átrágni magam, így utólag. Teljesen megbabonázott ez a könyv. Nagyon romantikus történet mágiával fűszerezve.
Szereplők:
Őszintén én mind a 6 szereplőt nagyon megkedveltem.
Az első történet 2 főszereplőjei szerintem nagyon kiegészítik egymást. Abból kiindulva, hogy Ionának folyamatos szófosása volt és Boyle, aki még beszélni is ritkán beszél nagyon összeillenek. Vicces páros. A szereplőket szeretem, na, de a nevek.
Ezek a nevek borzalmasak. Nem csak hogy nem tudom őket kiejteni, de ha hallanám azt se tudnám, hogyan kell leírni őket.

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a történetet, persze elsősorban azoknak, aki szeretik a misztikus regényeket. Nekik kötelező!

Nora Roberts: Sötét boszorkány

Hát hol is kezdjem? Talán az elején, ami nem igazán tetszett. Tudom, fontos volt a múlt bemutatása, illetve a jelenkori szereplők őseinek megismertetése, de valahogy nem fogott meg. Mégis kíváncsi voltam, hogy mi sül ki az egészből, úgyhogy nem adtam fel. És milyen jól tettem! Egy kellemes kis boszis történet bontakozott ki némi mágiával megspékelve. Szerettem Iona-t (akinek a nevét időnként Ilonának, időnként Fionának olvastam), ezt a locsi-fecsi nőszemélyt, mert volt bátorsága mindent hátra hagyva Írországba költözni, hogy fellelje a gyökereit, ahol az unokatestvérei, Branna és Connor személyében szerető családot és egy igazi otthont talált, mert imádta a lovakat és értett a nyelvükön, mert olyan munkát szerzett magának, amit szívvel-lélekkel végzett, és hogy egyre ügyesebben kezelte az erejét, és amiért olyan eszméletlenül jókat szexelt Boyle-lal. A szereplőket nagyon megkedveltem. Talán Branna az egyedüli, aki nem került annyira közel a szívemhez. Őt egy picit magának valónak tartottam. Kedvenc részeim: amikor Iona megpillantotta Boyle-t Alastar hátán, illetve amikor Iona és Boyle összevesztek, és a pasik fiús, a lányok pedig csajos estét tartottak. A helyszín és a táj leírása annyira tetszett, hogy előbb-utóbb el kell jutnom Írországba (is).

KönyvMoly_1989>!

Szerettem.
Igazi Nora Roberts könyv, misztikával, kalanddal és romantikával fűszerezve. Tökéletes kikapcsolódás! ;)
Nagyon megkedveltem Iona és Boyle párosát, valamint lényegében az összes szereplőt. Az pedig, hogy Írországban játszódott és rengeteget szerepeltek benne lovak, csak hab volt a tortán. A mágia szerepe a történetben pont elég volt, nem éreztem túl „fantasy-nak” a történetet, inkább varázslatos volt.
A borító is igényes, szép munka, igazán figyelemfelkeltő.

turanett P>!
Nora Roberts: Sötét boszorkány

Na most bajba vagyok. Ez az első könyvem az írónőtől. Tudom,tudom, de ez van. Nem ismerem a stílusát,ezért egy fantasyval kezdtem. Az alap történet az jó és érdekes, de nekem ez egész egy mese lett. A tájleírás, valami fantasztikus. Tényleg olyan, mint ha ott lennék. Gyönyörű lehet Írország. Egyszer szeretnék eljutni oda.
Elsőként Ionat említeném. Nekem ő nagyon fura. Teljesen idiótának és ügyetlennek állítják be, és ennek ellenére hatalmas ereje van. Nekem ez egy kicsit zavaros. A csaj tényleg flúgos és sokszor nyakon is vágtam volna. Az állandó bocsánatkérésével és szeretethiányával sokszor idegesített. Az is fura volt, hogy majdnem minden oldalon megkellett említeni, hogy ők össze tartoznak és kiállnak egymásért. Vér a vérből. Oké, ezt először is fel lehet fogni. De mindezeken az ember felül tud kerekedni, akkor élvezetes olvasmány. A karakterek szerethetők. Kíváncsi vagyok a folytatásra.

Ancsúr>!
Nora Roberts: Sötét boszorkány

Nagyon tetszett az egész sorozat külcsinyje, így először ez fogott meg a könyv(ek)ben. Nagyon szép és igényes borítót terveztek ennek a trilógiának, amitől élvezet kézbe venni ezt a sorozatot.
Magát a történetet viszont kevésbé tudom ilyen jóra értékelni. Imádom az olyan romantikus történeteket, ahol szerepet kapnak a különféle bűbájok és mágiák, így örültem, hogy újra egy ilyen nora roberts-es könyvvel van dolgom. Aztán megismerkedtem Ionával és az ő családjával. Már a rokonokkal való megismerkedés előtt is furcsán értetlenül állok. Egyszerűen nem létezik még az őcsaládjukban sem, hogy csak úgy megjelenik a semmiből egy távoli amerikai rokon, és „helló, szia, érezd magad otthon, mert mostantól elválaszthatatlanok leszünk mi, hárman". Komolyan mondom, legalább egy szemernyi bizalmatlanság lenne bennük, mint egy normális emberben! Azt hittem, hogy ez után a történet egy kicsit lelassít, de nem! Megmaradt ez a kapkodó stílus, és minden olybá' tűnt mintha egy forgószél közepén lennék. Boyle és Alastarból pl. én személy szerint még nem kaptam eleget, mert az egész könyv csak a túl sokat locsogó Ionával volt elfoglalva, és azzal, hogy elsajátíthatsa az örökségét. Meg azzal, hogy legközelebb hány oldalban meséli el a rokonainak, hogy hogyan támadta meg a sötét és gonosz bácsi az erdőben. Komolyan a falra tudtam volna mászni egy-egy ilyen újrameséléstől.
Arról nem is szólva, hogy ezek az ágyjelenetek sem tüzeltek fel az írónő többi könyvéhez képest. Egyetlen érdekes karakternek, akiben látok némi fantáziát, az Fin volt. Érte megérné elolvasni a többi részt is.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nora Roberts: Sötét boszorkány

Az az igazság, hogy tetszett, de már írt ilyet az írónő és azok szerintem jobbak voltak – http://moly.hu/konyvek/nora-roberts-orvenyles, http://moly.hu/konyvek/nora-roberts-vertestverek. Boszik és testvérek a gonosz varázsló ellen. Szerencsére volt benne egy kis plusz Iona személyében, aki egy locsi-fecsi csajszi és nagyon ért a lovak nyelvén. A szerelmi szál kicsit nyögve nyelős volt, én inkább Brenna és Fingar kapcsolatára vagyok kiváncsi. Igazából adottak a párok is, semmi meglepő nem lesz a következő részekben. Szeretem Nora Roberts könyveit, sajnálom, hogy ez nem sikerült kicsit érdekesebbre. Viszont ahogy Írországról ír, egyre nagyobb kedvet érzek elutazni oda.

Navi>!
Nora Roberts: Sötét boszorkány

Végre egy jó kis igazi NR :) Írország, romantika, varázslat. Tökéletes keverék egy könnyed olvasmányhoz. Kikapcsol, elvarázsol. Régebben a szó szoros értelmében tonnaszám olvastam NR könyveit, úgy érzem, megint elő kell vennem őket. Kiszámítható volt, de ez semmit nem vont le az „élvezeti” értékéből. Újraolvasós lesz :)

katalinko>!
Nora Roberts: Sötét boszorkány

Kicsit tartottam ettől a könyvtől, de kellemes csalódás volt. Igazi misztikus, romantikus történet. A múlt történései nagyon tetszettek. Iona hihetetlen pozitív személyiség, nagyon magával ragadó, annak ellenére i,s hogy a szülei mennyire elutasítóak voltak vele. Nagyon jók voltak a Boyle-al közös részeik. Boyle kicsit nehezen fogadta el, hogy Ionaba beleszeretett nagyon nehezen esett le neki….. Finre és Brannára nagyon kíváncsi vagyok sajnos most elég keveset tudtunk meg róluk.

mea0810>!
Nora Roberts: Sötét boszorkány

még nem olvastam sokat Nora Robertstől így én ezt imádtam :)
az elején kicsit meglepődtem a korai dátum láttán de aztán minden a helyére került
az első számú kedvencem a Nagyi :) kár hogy keveset szerepelt Iona bátor, hogy ekkora lépésre szánta el magát és megérdemli a boldogságot, bírtam, hogy energikus, pozitív és hogy mennyire szeretetre vágyik
Boyle a szívdöglesztő, morcos medve aki nem a szavak embere de azért csak rátalált a hangjára
A többieket is nagyon megszerettem, igazán kedves összetartó kört alkotnak najóóó Fin és Branna még nem az igazi de biztos összecsiszolódnak A gonosz meg igazán gonosz.
Bízom benne hogy a Fény győzedelmeskedik.
ahogy akarom úgy legyen

BezTina>!
Nora Roberts: Sötét boszorkány

Érdekes világ felépítés: mágia kontra hétköznapiság. Varázslatos emberek, különös személyiségek. Csapategység. Összetartás. Iona folytonos „fecsegése” üde szifolt ként hat, mikor az olvasóban tudatosul miért is teszi ezt. Érdekes volt, látni a fejlődését: miként segitenek a többiek, s hogyan hat ez a hölgyre és Ő hogyan hat a többiekre. Nagyira nagyon kiváncsi vagyok, itt keveset kaptam belőle..de majd a többi részben. A vezetők egytől egyig imádni valóak. A szerelmi szálak mind érdekesek, kíváncsiságot ébresztőek és rengeteg kérdést vonnak maguk után. Boyle személyisége összecsapott Ionáéval, és megkell mondjam innyemre volt az előjáték, a középpmezőny és a végkifejlet egyaránt.

Csoszi >!

– A barátok mindig barátok, függetlenül attól, hogy mikor lépnek be az életünkbe.

Kapcsolódó szócikkek: barátság
zuna19>!

Milyen kár, hogy a nők nem olyanok, mint a férfiak. Akkor sokkal kevesebb probléma volna a világon.

– Férfi nem kell?
– Mire? – nevetett fel Meara. – Megtartani, vagy csak szórakozni vele?
– Bármelyik. Vagy mindkettő.

zuna19>!

[…] Jobb megtudni, hogy ostoba voltam, mint vaknak maradni, és továbbra is ostobán viselkedni.

Csoszi >!

Az emberek gyakran lebontják a régit az új miatt, ahelyett, hogy megértenék a múlt örökségét.

Csoszi >!

Olyan könnyű téged szeretni, mint a napos nyári reggelt.

zuna19>!

– Hány kiló vagy? Vasággyal együtt negyven?

Csoszi >!

Ne csalj, ne lopj, ne hazudj, ne bántalmazd az állatokat, és ne használd ki azokat, akik gyengébbek nálad.

Csoszi >!

Ha valami el van rendelve, akkor mi értelme aggódni miatta?

O’Dwyer-örökség trilógia sorozat · Összehasonlítás