Pogánykő (Völgy Trilógia 3.) 56 csillagozás

Nora Roberts: Pogánykő

Amikor ​évekkel ezelőtt, végrehajtva a vértestvér-rituálét, Gage, Fox és Caleb kilépett az erdőből, mindnyájuknál ott volt a vérkő egy darabkája. Most ez lesz a fegyverük a végső harcban a démon ellen, amelyet felébresztettek.
A győztes visz mindent.
Közös rémálmok, látomások vérről és tűzről, véletlenszerűen előforduló erőszakos események kezdik egyre gyakrabban zaklatni a régi barátokat, és Quinnt, Laylát meg Cybilt, a nőket, akiket a végzet hozzájuk köt. Észre kell venniük, hogy ebben az évben erősebben tér vissza a démon, amely az általa keltett rettegésből táplálkozik.
De mostanra sikerült újra egyesíteniük a vérkő három darabját. Már csak azt kell kitalálniuk, hogyan használják fel.
Egy olyan szerencsejátékos, mint Gage, természetesen bármikor fogadna rá, hogy a csapatuk megtalálja a megoldást. És bár ő meg Cybil osztozik as jövőbe látás képességében, ez az egyetlen dolog, ami közös bennük. Mindketten úgy érzik, ha a köztük lévő flört szintjéről egy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

GABO, Budapest, 2009
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636892937 · Fordította: Palásthy Ágnes

Fox O'Dell · Cybil Kinski · Gage Turner · Layla Darnell

Nora Roberts: Pogánykő

Az egész sorozatot nagyon megszerettem, mert mindegyik rész egyformán eseménydús, izgalmas, humoros és romantikus volt számomra. Egy szinten voltak nagyon történetileg. Nem volt unalmas egy perce sem.
Igazából már az első részben eldöntött tény volt, hogy Gage és Cybil lesz a kedvenc párosom. Már ott is csak úgy röpködtek a szikrák felettük. Ők a tökéletes zsák meg a foltja páros, mindenben ugyanolyanok.
Tetszett, hogy most a sötétebb fantasy trilógiáját fogtam ki az írónőnek. Ezelőtt pont az ellentétével találkoztam és hát meg kell mondjam itt és ott is tud újat mutatni, még mindig.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nora Roberts: Pogánykő

A HEA előre garantált (szerencsére), mert ez a rész is eléggé izgalmas. A végére marad a nagy leszámolás a szörnnyel, miközben Gage-ék is összemelegednek. Jó kis sorozat volt, újraolvasásra érdemes.

Nikyy18>!
Nora Roberts: Pogánykő

Gage és Cybil kapcsolatára voltam a leginkább kíváncsi és nem csalódtam mert nagyon jó volt. Jó párost alkottak és a hőrom rész közül ez lett a legjobb. A terhességi tesztes rész vicces volt A vége is jó lett.

mea0810>!
Nora Roberts: Pogánykő

az öt csillag a befejező résznek szól :)
a történet kiszámítható volt de mégis izgalmas még mindig fordulatos meglepetésekkel teli
szerintem, de tényleg úgy néz ki, hogy csak szerintem de ez spoiler spoiler
szerettem Gage és Cybil történetét is
kiemelném a történetből Cal és Fox szüleit akik mellékszereplőként de imádnivalóak és amit nagyon sajnáltam, hogy Esteli nem kapott több szerepet, pedig az első kötet után úgy éreztem róla még hallani fogunk :)

sokkal jobb epilógust szerettem volna olvasni :D

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Pogánykő

Méltó zárása a történetnek a könyv. Szoktam írni, hogy rövidítettem volna a történeten, itt inkább még egy kicsit bővebben írtam volna a végső küzdelemről. Gage kedvenc lett, tetszett a stílusa, a szövege. Tetszett, ahogy alakult a kapcsolatuk Cybil-lel. Cybil vagány csaj. Jó szövege volt neki is. spoiler Voltak félelmetes részek, valamint szívszorító részek is. Jó volt, hogy Bill beszélt Gage-nek a múltról, az érzéseiről, hogy mit miért tett. Nem lehet megbocsátani, de így könnyebb Gage-nek. Fájt a szívem Bill-ért. spoiler

Gaby33>!
Nora Roberts: Pogánykő

Gage és Cybil kapcsolatára voltam a leginkább kíváncsi, hogy fogja megoldani az írónő. Összességében egész jól sikerült neki:) Voltak túlzások a könyvben és sok minden „túl” szépre sikerült a kapcsolatokban, de Nora Roberts-től nem is igazán vár mást az olvasó. Főszereplő párosaink ügyesen oldották meg végül, hogy győzzék le a gonoszt. Ebben a részben is sok izgalmat kapott az olvasó voltak részek, amik kimondottan félelmetesre sikerültek és volt egy-két vicces pillanat is pl. terhességtesztek :)
Jól szórakoztam ezen a sorozaton, nekem tetszett.

Emília5>!
Nora Roberts: Pogánykő

Méltó befejezése a trilógiának. A harmadik pár is egymásra talál, minden megoldódik, a várható befejezés eljön. Egészében véve izgalmas, szórakoztató az egész történet, könnyű nyári olvasmányfolyam, megszokott stílussal, megszokott minőséggel. Üdítőek a misztikus meseelemek, a jó és a rossz harca, a kettő keveredése, ami azt bizonyítja, nincs egyértelműen jó és rossz (azaz hogy miből mi lesz) , és minden rajtunk múlik.

kiruu P>!
Nora Roberts: Pogánykő

Gage és Cybil a sors ellen indították kapcsolatukat. Ez zavart, pedig én is mindig a saját utamat járom. A könyv vicces és durva volt egyben. A terhességi tesztes részen nagyon nevettem, míg a pokoli lény támadásakor cifrán káromkodtam. Roberts még mindig szuper. :)

Nora Roberts: Pogánykő

Tartottam ettől a résztől, mert anno itt akadtam el. De itt az élő példa, hogy nem szabad feladni, ami elsőre nem jön be, később még próbálkozni kell vele. Most, másodszori nekifutásra, nekem nagyon tetszett ez a rész, és ezt mondhatom az egész sorozatról is:) Bár, nekem még mindig Layla és Fox a kedvencem ebből a sorozatból:)

schalby P>!
Nora Roberts: Pogánykő

Az ő történetüket vártam a legjobban és nem csalódtam benne. Megvolt benne a kellő misztikum érzelem igaz nagy csattanó nem volt a végén de mint mindig a jó győz és mindenik boldog. Nem is várok mást egy Nora Roberts könyvtől.

krisztin1 >!

– (…) És azt akartam javasolni Gage, ha benne vagy, hogy te meg én próbálkozzunk azzal, amit Cal és Quinn csinált, meg Fox és Layla.
– Szexelni akarsz? Abban mindig benne vagyok.

zuna19 >!

– A csábítás nem lehet kiszámítható. Azt hiszed, tudod, mi következik. De nem tudod.

Rozinante>!

– Nem tudok róla. Sokat kutattam ez ügyben, csak eddig nem akartam felhozni. De az idő túl rövid, hogy tétovázzak. Szükségünk van Gage vérére.
– Egyelőre még használom.
– Egy kevésről le kell mondanod. (….)

Kapcsolódó szócikkek: Cybil Kinski · Gage Turner
Rozinante>!

– Ha úgyis újra meg kell lékelnem magam valahol a szertartáshoz, miért nem vehetjük onnan a vért?
– Ez így hatékonyabb és tisztább.
Cybil a férfira mosolygott.
– Hajlandó vagy lyukat ütni egy démonba, és meghalni, de félsz egy pici tűtől?
– Az, hogy félek, túlzás. Nem hinném, hogy valaha is megdöftél már valakit valamelyikkel.
– Nem, de engem megdöftek, és megfigyeltem az eljárást.
– Ó. Hadd csináljam én – hadonászott Fox.
– Egy frászt. Ő csinálja. – Gage Laylára mutatott, akinek leesett az álla a megdöbbenéstől.
– Én? Miért? Miért?
– Mert az egész társaságból te vigyázol majd a legjobban, nehogy fájdalmat okozz nekem.
Cybilre mosolygott.
– Ismerlek, drágám. Te szeretsz keményen játszani.
– De… én nem akarom.
– Pontosan – biccentett Layla felé Gage. – Én sem. Így tökéletes csapat leszünk.
– Majd én irányítalak – mondta Cybil Laylának, és eléje tartott egy pár gumikesztyűt.
– Hát, jó. A francba, előbb megmosom a kezem.

Kapcsolódó szócikkek: Cybil Kinski · Fox O'Dell · Gage Turner · Layla Darnell
veri7>!

A remény él, (…) és a szerelem szárnyakat ad neki.

veri7>!

Ragadd meg a mát (…), mert lehet, hogy a holnap kifacsar, és eldob, mint egy citromot.

zuna19 >!

– Gyertyák, gyógynövények, virágok, szavak, mozdulatok.

krisztin1 >!

Az ember hurcolja magával a múltját, gondolta, húzza maga után egy vastag, elszakíthatatlan láncon, mindegy, hogy milyen messzire tekint előre. Elfeledkezhet róla hosszú időszakokra, de nem menekülhet tőle.

Rozinante>!

– Hová megy? – kérdezte Layla.
– Fogalmam sincs. Ahogyan arról sincs fogalmam, ugyan miért kell három felnőtt férfi egy pár hamburger megsütéséhez?
– Az egyik süti, a másik kibicel, a harmadik meg sértegeti a másik kettőt.
– Aha. Egy újabb megoldott rejtély – vonta fel a szemöldökét, amikor Quinn kisietett a házból a fényképezőgépével.

Kapcsolódó szócikkek: Cybil Kinski · Layla Darnell