Nyílt ​titkok 72 csillagozás

Nora Roberts: Nyílt titkok Nora Roberts: Nyílt titkok

A sugárzó szépségű, művelt és kiemelkedően tehetséges Emma a gazdag sztárok világában nevelkedik. Azonban rá kell jönnie, hogy még a hírnév sem védi meg, amikor az életére törnek… Csak be kell hunynia a szemét, és máris felidézheti a napot, amikor Brian McAvoy berobbant az életébe. Rémült kisgyerekként Emma akkor még nem tudhatta, hogy ő Brian törvénytelen lánya, és hogy az apja éppen a könnyűzene gyorsan emelkedő csillaga. Csak annyit értett, hogy a férfival és új feleségével, valamint az együttes tagjaival biztonságban érzi magát. Majd amikor kisöccse született, azt képzelhette, ő a legszerencsésebb kislány a világon… mígnem egy meghiúsult gyermekrablási kísérlet romba dönti mindannyiuk életét és Emma boldogságát… Bár még mindig kísérti a borzalmas éjszaka emléke, felépül. Szépen alakul a pályája, és fülig szerelmes lesz. Azonban a leendő férje is álarcot hord, és Emmának rá kell döbbennie, hogy félelmetes titok birtokában van – ami akár az életébe is kerülhet.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Gold Book, Debrecen, 2018
Gold Book, Debrecen, 2018
Gold Book, Debrecen, 2007
474 oldal · ISBN: 9789634260523 · Fordította: Tukacs Tamás

JBollok92>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Nora újból zseniálisat alkotott. Nagyon tetszett ez a könyv. Intenzív, pörgős, erős történet, tele kiszámíthatatlan csavarokkal és szerethető szereplőkkel, kimondatlan titkokkal, utóbbiak a krimiszálban jelentek meg. Külön tetszett, hogy nemcsak Emma életét ismerhettük meg, hanem a körülötte élőkét is. A romantika és a krimi pont megfelelő arányban volt keverve. Összességében szuper könyv volt.

meteoritastar>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Egyik felem csalódott. Nem erre számítottam.
Viszont, hogyan tudnék bántani egy olyan könyvet, ami végig lekötötte az érdeklődésemet, meglepett, megdöbbentett és meghatott?!
Ez nem a megszokott Nora Roberts romantikus krimije volt. Úgy gondoltam, hogy hasonló lesz a cselekmény felépítése, mint A bosszú csapdájában, ahol kb a könyv negyede a "múltban játszódott, de a többi a „jelenben”. Itt fordítva volt a felosztás. Ezért a romantikára vágyóknak elég sokáig kell várniuk.
Itt végig követhetjük kisebb nagyobb ugrásokkal, ahogy a 3 éves Emma felnő. Bekerül az apja világába, családra lel, boldog lesz és szerelmes. De meg is ismeri az élet árnyoldalát is. Nem könnyű utat járt be, mire megtalálta a helyét a világban.
A krimi szál nem volt izgalmas, de érdeklődve vártam, hogy mikor derül ki minden. Inkább a háttérben folyt, elő elő került vagy épp a homályba veszett kicsit. Azt sajnálom, hogy számomra egyértelmű volt, hogy ki okozta a bajokat. De ez nem rontott az olvasás élményén. Így is voltak izgalmas pillanatokban részem, ahogy megrázó élményekben is. Szoval nem volt unalmas.
A romantikus lelkem többet szeretett volna, de ami volt benne, igaz nem sok, ha a könyv terjedelmét nézzük, de az nagyon jól meglett írva. /Kb a 30. fejezettől új könyvet kezdtem volna, ahol teret engedtem volna a romantikának. spoiler /
Igaz, hogy nem azt kaptam a könyvtől, amit vártam, de így is tetszett. Érdekes volt azokról az évekről olvasni, a zenészek életéről, a drogokról, ami akkoriban igencsak szárnyra kaptak.
Emma volt a főszereplő, de a váltott szemszögek miatt szinte teljes képet kaptam az Emma körüli személyekről is.
Kicsit olyan érzésem volt, mintha az írónő a kedven bandájának az élettörténetét írta volna meg.
De jól írta meg!
Jó könyv volt!

spoiler

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Miért nem olvastam én még ezt a könyvet? Pedig már két évtizedes. (Mondjuk akkoriban Fable volt nálam a sláger) A történetvezetés nagyon emlékeztet SEP könyveire, amikor a hősnő jellemfejlődése a lényeg kislányból érett nővé. A cselekmény izgalmas és fordulatos, van benne minden, ami egy jó krimiben, de emellett a sztárok világából is kapunk egy darabot és persze romantikát. Épp annyira élveztem, mint a Délidő vagy A Tanú c. könyveket. A szereplők közül nagyon bírom Johnot és Michaelt, a Drew-s jeleneteknél pedig legszívesebben falhoz vágtam volna valamit.

monalisa>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Ez volt az első Nora Roberts könyv, amit olvastam és nagyon tetszett. Lekötötte a figyelmemet, szerethető karakterek voltak benne és nem is annyira kiszámítható a vége, mint az ilyen típusú könyveknél általában.

Bella_Black I>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Ez a történet most nagyon felkavart, a sok drog, alkohol és erőszak… Lehet, hogy én vagyok rossz hangulatban, de ez most megviselt. A szálak egyértelmű irányba mutattak, mialatt újabb és újabb fordulatok következtek be. Emma… elképesztően erős nő, senki sem érdemli meg azt, amit neki kellett elszenvedni. Michael-lel remek párost alkotnak és imádtam őket, meg Bev-et. Sajnáltam, amiért húsz évig volt távol Brian-től a gyász miatt.

Szianett>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Elsőre megijedtem a terjdelmétől, aztán pedig pislogtam, hogy már vége :) Számomra nagyon közeli a helyzet és valóban jól írja le a nyilvánosság mögött (és előtt) meghúzódó szövevényes szálakat.

gabiica P>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Ez számomra minden idők egyik legjobb Nora Roberts könyve. Nagyon tetszett a cselekmény, igazán valósághűvé tudta varázsolni a nem mindennapi történetet.

Vica11>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Szokásos Nóra Roberts krimi. Érdekes, izgalmas krimi vonal, kedves, hősszerelmes, mindent megteszek a másikért és örökké izzón fogom szeretni, romantikus szál.
Azért „csak” ennyit adtam az értékelésnél rá, mert szerintem ez a könyv túl hosszú lett. Rengeteget időzünk ugyanott az elején, tulajdonképpen az eleje borzalmasan unalmas. Viszont a második fele kárpótolt.

Jassal>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Most olvastam tőle először könyvet és pont itteni ajánlásnak köszönhetően. Nagyon-nagyon tetszett. Izgalmas, pörgős, váratlan fordulatokkal tűzdelt. Jó könyv! Mindenkinek merem ajánlani :)!

Sünike>!
Nora Roberts: Nyílt titkok

Megrendítő, érdekes történet volt. Élveztem minden sorát. Nagyon smegzerettem a négy zenészt és Brevet.
Az igazat megvallva, a gyilkos személyében kizárásos alapon már a sorsdöntő éjszaka óta biztos voltam. A társ-tettes viszont meglepetés volt számomra, hiszen Emma barátnőjével volt viszonya és akkor biztos szerepelt, hogy jóval idősebb nála.
Annak kellett lennie, hiszen amikor a 6 éves Emma szemtanúja volt a gyilkosságnak, ő minimum 20-25 éves lehetett, hiszen 2 FÉRFI volt a tettes.