Napgyémántok (Az ardmore-i Gallagherek 1.) 65 csillagozás

Nora Roberts: Napgyémántok

Gyémántok, ​gyöngy és zafír – csillogó drágakövek Carrick tündérkirály kezében, jelképezvén a szenvedélyt, a vágyódást és az állhatatosságot, amit egy földi lény, a szépséges Lady Gwen iránt érez. És mégis, hiába a kövek és a gyöngy szemkápráztató szépsége, hiába egymás iránt érzett szerelmük, Lady Gwen elutasítja Carricket. A tündérkirály az egész világot ígérte a lánynak, de egyvalamiről elfeledkezett, amikor feleségül kérte… Haragjában Carrick megátkozta Lady Gwent: halála után kísértsen mindaddig, míg igaz szívek háromszor nem találkoznak, és meg nem történik háromszor a felajánlás, elfogadás és végső egymásra találás.
Jude F. Murray, a fiatal amerikai pszichológusnő és egyetemi oktató boldogtalan, unalmas chicagói életét hátrahagyva fél évre az írországi Ardmore-ba költözik, nagyanyja egykori házába. Magával ragadja a varázslatos ír táj, a tengerparti sziklák, a csodálatos zöld dombok, a bűbájos falu romantikája… Jude lassan megtalálja a helyét a tündérdombi házban,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1999

Magyar Könyvklub, Budapest, 2001
302 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635473702 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Nora Roberts: Napgyémántok

„– A szavaknak mágikus erejük van. Megbűvölnek, megátkoznak.”

Megint beletenyereltem egy jó kis Nora Roberts fantasy trilógiába. Egy az egyben, olyan mint a többi, de nem tudok neki ellenállni. Varázslatos és magával ragadó cselekményszövése van ennek is. Igaz a történetet még nem mondanám kedvencnek, de a karaktereket máris imádom. Nagyon jó kis szereplőket ismerhettem meg már az első részben és kíváncsian várom, hogy fognak a sorsaik alakulni a folytatásokban.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Az ardmore-i Gallagherek 1

Nem volt rossz könyv, bár olvastam már jobbakat is a szerzőtől, azért tetszett.
Az eleje kissé vontatott és unalmas volt, aztán már jobb lett, mikor végre a főszereplők találkoztak és kevesebb lett Jude töprengése.
Aidan viszont egyből a szívem csücske lett és nagyon kedveltem az ír falusi miliőt és a kedélyes kocsmát, ahol összegyűlt esténként a lakosság, hogy kellemesen eltöltsék az estét és kicserélhessék információikat a barátok, ismerősök
A tündérkirály is szimpatikus volt és szerelmének szelleme is, akikkel majd a következő részekben is találkozhatok.
Azt meg különösen szeretem a sorozatokban, ha minden részben egy-egy új pár talál egymásra.
A legérdekesebbek a mítoszok és legendák voltak, azokat nagy élvezettel olvastam.

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Napgyémántok

Ebben a könyvben egy gyönyörű, romantikus történetet olvastam, találtam, egy pici mágiával, varázslattal átszőve. Egy újabb Roberts családi történet kezdőik: Jude és Aidan szerintem egy összeillő páros. Nagyszerű személyiségek. Tetszik Aidan stílusa, szövege. Tetszenek a családi kapcsolatok, amik megjelennek a történetben. Az írótól azt kaptam ezzel a történettel is, amit vártam. Nem csalódtam. Kellemesen kikapcsol és elvarázsol. Szinte látom magam előtt az írországi Ardmore-t, a kocsmát, a szereplőket. Ilyenkor még jobban vágyom arra, hogy megnézzem a saját szememmel ezt a vidéket.

kiruu P>!
Nora Roberts: Napgyémántok

Egyetlen egy baj van Nora könyveivel. Mindegy, hogy jó, közepes, vagy nem jó, akkor is mindet akarom!
Megfogadtam, hogy ebben a hónapban kivégzek 2 Roberts trilógiát és ez lenne a második, de azt hiszem három lesz belőle. Nem bántam meg, hogy ezt kezdtem el.
Megint egy kis fantasy, egy régi gyönyörű történet, a lenyűgöző ír táj és már megvan az alapja a könyvnek. Az összes szereplőt imádtam, de tudom, hogy ez lesz a kedvenc részem, mert Jude és Aidan nőttek a legjobban a szívemhez. Jude csodálatos változáson ment keresztül, és olyan szuper természete van! Aidan pedig.. ohh istenem. Hát kb. ennyi. Darcy vidámsága és bujasága, Brenna határozott és erős természete nagyot dobott a könyvön, aztán ott van Jack az összetört szívű barát, meg Shawn a romantikus és kedves testvér.
A helyszín pedig, ahogy Roberts is írta, elvarázsol.

baba03 P>!
Nora Roberts: Napgyémántok

Szeretem Nora Roberts fantasy történeteit és bár itt nem éppen a fantasy szálon volt a hangsúly, azért megjelent egy Tündérkirály és egy szellem is.
A környezet Írország, amiért igen hálás vagyok, szeretem, mikor az írónő az ír vidékkel, szokásokkal, emberekkel ismertet meg minket. Olyan érzékletesen ír, szinte magam előtt látom mindig a tájat, a kocsmát, mindent.
Jude tulajdonképpen Amerikából menekül Írországba, aminél jobb nem is történhetett volna vele. Bár kicsit sok volt a belső vívódása, érdekes volt végigkövetni, ahogy a két lábbal a földön álló pszichológus megnyílik, hinni kezd a tündérekben és elfogadja ír gyökereit, és kitör belőle az ír vére. :-) spoiler
Vele szemben Aidan tipikus ír pasi, akit hamar a szívembe zártam. Bár lássuk be nem épp a szavak embere, spoiler azért tökéletes párja lesz Jude-nak. Aidan hatalmas családja és az ardmore-i emberek nagyon tetszettek, ahogy mindenki ott van mindenhol, mindenki segít, nincs titok, magánélet. Igazi kisváros. A másik két tesó történetére is sort kerítek valamikor, mert kíváncsi vagyok rájuk is.

Hiranneth>!
Nora Roberts: Napgyémántok

Vannak pillanatok, amikor valami könnyed, romantikus és boldog könyvre vágyik az ember. Én is ilyen hangulatban nézelődtem a könyves polc előtt, és esett végülis erre a könyvre a választásom. Valamikor nagyon régen olvastam már, és rémlett, hogy akkor tetszett.
Most is kellemes szórakozást jelentett, ahogy végig követhettem (és szurkolhattam) Jude és Aidan kapcsolatának alakulását. Igazából meglepően összeillő párosnak éreztem őket :D.
Tetszett a tündérkirály és szerelmesének szomorú szála is, tulajdonképpen akkor nem is egy párnak, hanem kapásból kettőnek szurkolok.
És mivel rákaptam az ízére, jöjjenek a folytatások. :D

Kuri_Szilvia P>!
Nora Roberts: Napgyémántok

Bár olvastam már jobbat is, azért tetszett. Elvitt egy kicsit az ír tündérvilágba, de nem ez adta a fő szálat a történetben. Egy amerikai nő aki nem hisz a varázslatban, mégis szellemmel és tündérkirállyal beszélget, Miközben megtalálja önmagát, az otthonát és a szerelmet.
Aidan tipikus ír fickó. Jude pedig tipikus két lábbal a földön álló nő. Jó volt a párosukat „nézni”
Imádtam a kocsmai jeleneteke, szinte magam előtt láttam a képet, ahogy a nők- férfiak-családok eljönnek a kocsmába( ami inkább egy központ a falúban) hogy vacsorázzanak, sört igyanak, és élvezzék egymás társaságát.
A tájleírások pedig a megszokott szintvonal voltak. Kedvem támadt elutazni Írországba.

Crona>!
Nora Roberts: Napgyémántok

Imádom azokat a könyveit Nora Robertsnek amelyek Írországban játszódnak.:)
Én ennek a trilógiának a harmadik részét olvastam el először, de az valahogy nem nagyon tetszett. Viszont ez nagyon elnyerte a tetszésemet. :))
Imádtam benne Jude-t, annyira okos és vicces. Aidan pedig …ohh nagyon tetszett.Őt bírtam a legjobban a könyvben, imádom.
Alig várom már hogy belekezdjek a második könyvbe! :))

krisztina0419>!
Nora Roberts: Napgyémántok

Annyira magával ragadó a tündérkirályos háttértörténet! De Roberts szereti az ilyet, és én is.
Motívumai tipikusak,a három jó barátnő, az erős család stb.
Bár Jude Amerikából jött, ezért kissé kikopott belőle az ír, ezért néha a makacssága bosszantó volt, de azért Aiden és családja segít neki megtalálni önmagát!
Minden megvan benne ami egy jó könyvhöz kell, és tipikusan Robertses!

schalby P>!
Nora Roberts: Napgyémántok

Az egyik kedvenc sorozatom. Szeretem mikor a misztikumot is beleszövi az író a történeteibe. És Írország a kedvenc országom.

Anniennke>!

– Ha Isten nem csókra teremtette volna a nők száját, nem tette volna ennyire könnyen hozzáférhetővé.

Kicsicsillag123 P>!

– A szavaknak mágikus erejük van. Megbűvölnek, megátkoznak. Néhány, a legjobbak mindent megváltoztatnak, ha egyszer kimondják őket.

zuna19>!

– Lesz, ahogy lesz. Semmi mást nem tettünk, mint rábeszéltük, hogy rendezzen egy partit.
– Nyári napfordulón – emlékeztette Darcy. – Szent Iván-éjén. Kísértjük a sorsot, és ha rosszul sül el, mi leszünk a hibásak.
– Ha a sorsot kísértettük, akkor rá is bízhatjuk a többit. Nekünk már nincs tennivalónk – jelentette ki Brenna, és söpörni kezdett.

zuna19>!

Rábeszéli nagyanyját, hogy tartson vele, és töltse a nyarat Írországban. Esetleg a szüleit is meggyőzi, hogy jöjjenek át, nézzék meg, milyen kellemesen berendezkedett és milyen boldog itt.

Kicsicsillag123 P>!

Hiszek a mágiában, s hogy abból is a legjobb, a legigazabb magában a szívben van.

Kicsicsillag123 P>!

– Ha engem kérdezel, csak magányos, és szeretne maga mellett tudni végre a szerelmesét. – Háromszáz év sóhajtott fel sóváran Brenna. – Vigasztaló a tudat, hogy a szerelem tartós is lehet.

zuna19>!

Napnál is világosabb, hogy elment az esze.
Pszichológus létére ezt igazán tudnia kell.
Egyértelmű jelek utalnak rá, gondolta; hónapok óta itt köröznek látótere perifériáján. Ingerlékenység, dühödt kifakadások, erő hajlam az álmodozásra és feledékenységre. Hiányzik belőle a motiváltság, az energia és céltudatosság.
Szülei is megjegyezték már, a maguk finom megy- ez-neked –jobban- is Jude modorukban. Kollégái rá- rá pislantottak. Tekintetükben leplezett szánalom vagy undor tükröződött.
Lassanként megutálta a munkáját, a hallgatóit, barátaiban és családtagjaiban és feletteseiben számtalan csip-csup hibát talált.

zuna19>!

A zöld, hihetetlenül zöld mezőket tüskés sövény zegzugos vagy satnya fák választotta el egymástól. Foltos tehenek és borzas birkák legelésztek rajtuk lustán, traktorokon ülő apró alakok gurultak ide- oda. Itt- ott fehér és krémszínű házak pettyezték a tájat, házak, ahol a szárítóköteleken ruhák csapkodtak a szélben, az ajtókban pedig vad, nem törődöm színfoltként virágok burjánzottak.
Aztán csodával határosan s megmagyarázhatatlanul felbukkant egy romos apátság ősi fala, amint töredékeiben is büszkén rajzolódik ki a szemkápráztatóan zöld mezők és kék ég hátterén, mintha arra várna, hogy ismét eljöjjön az ő ideje.

zuna19>!

Az út kanyarogva követte Waterford tengerpartját, s időnként megpillantotta a láthatáron selymesen kéklő tengert, ami széles ívben görbülő homokos öblökben már üveg zölden s szürkén ostromolta a partot. Vállában enyhült a feszültség. Már nem markolta olyan görcsösen a volánt. Ez az az Írország, amelyről nagyanyja mesélt: szín,drámaiság, béke. És feltehetően ez az, amiért ő, Jude végül idejött, hogy lássa, hova kötötték a gyökerei, mielőtt, mint a virágot, kitépték s átültették volna az óceán túlsó partjára.

Az ardmore-i Gallagherek sorozat · Összehasonlítás