Napfogyatkozás (A Kiválasztott krónikája 1.) 1 csillagozás

Nora Roberts: Napfogyatkozás

„AZ ​OLYAN KLASSZIKUS VILÁGVÉGE-REGÉNYEKHEZ MÉRHETŐ, MINT STEPHEN KING VÉGÍTÉLETE.” – New York Times Review of Books

Ahogy a világunk véget ér, egy új világ kezdődik.

Egyetlen csepp vérrel mindörökre eltűnik a régi világ. A helyén pedig valami különleges veszi kezdetét…

A Végzetnek nevezik – halálos járvány veszi kezdetét egy szilveszteri éjjelen Skóciában. Sem a vírus, sem a terjedése nem szokványos, és miközben milliárdok betegszenek meg és esnek a kór áldozatául, a túlélők némelyikében különös, váratlan képességek ébrednek fel.
Lana, a New York-i séf, puszta akaratával mozgatni képes bármit. Fred fényt gyújt a sötétségben. Jonah, a mentős, látja azok jövőjét, akiket megérint. Katie pedig, aki ikreket szült, úgy sejti, az új élettel együtt a mágiát is elhozta a világba.
A Végzet azonban mindenkire másként hat. A fény mellett sötét és rémisztő mágia is erőre kap. Miközben a hatóságok az immunisakat és a bűbájosokat keresik, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

GABO, Budapest, 2020
496 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634069867 · Fordította: Tóth Gizella

Kathreen
Nora Roberts: Napfogyatkozás

Ez nem a szokásos Nora Roberts könyv. Nem romantikus, nem krimi, nem is tudom milyen műfajba sorolnám. Sötét, kegyetlen, néhol egy kis emberséggel megfűszerezve.
A Végzet elszabadul, mely kiírtja az emberiség nagy százalékát, a fennmaradók csapatokra szakadnak, bűbájosok és immunis emberek. Gonoszok és azok akik csak élni szeretnének ebbe az új, elcseszett világban. spoiler
Kíváncsian várom a következő kötetet.
Kis negatívum nekem, hogy olyan néhol, mintha egy-egy bekezdés kimaradt volna. Vagy csak az írónő gondolataiba volt és elfelejtette leírni.