Látomás ​fehérben (Menyasszonyok 1.) 126 csillagozás

Nora Roberts: Látomás fehérben

Nora ​Roberts négy részből álló regénysorozatának címszereplője a négy gyerekkori barátnő, Parker, Emma, Laurel és Mackensie. Kislány korukban mindig esküvőset játszottak, felnőttként pedig megalapították a Kézfogó rendezvényszervező ügynökséget.
Az első történetben Mackensie életét ismerjük meg közelebbről. A tehetséges esküvői fényképész feladata a szenvedélyek, a röpke pillanatok és az emlékezetes események megörökítése. Művészi fotóin örömtől sugárzó menyasszonyok mosolyognak, büszke szülők könnyeznek, meghatott rokonok ünnepelnek. Hivatása a boldogságról szól, a saját életébe mégsem meri beengedni az érzelmeket. Miért nem bízik másokban és magában? Mi történik, ha találkozik egy olyan férfival, aki megrendíti a világát, és rádöbbenti a saját gyávaságára? Vajon a félelem és a bizalmatlanság győzedelmeskedik, vagy van remény a csodára? Miért játszik
olyan fontos szerepet a történetben egy kék pillangó, és egy mindent meghatározó gyerekkori pillanat?
Mindenre… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

GABO, Budapest, 2013
408 oldal · ISBN: 9789636897543 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

Carter Maguire · Mackensie Elliot

Nora Roberts: Látomás fehérben

Nagyon tetszett ez a könyv. Szerethető történet szerethető karakterekkel. Mac nagyon vagány lány, akihez Carter esetlensége nagyon passzol. Aranyos párost alkotnak, a tanár és a fényképész. A történetük végtelenül vicces és romantikus.
Tökéletes romantikus regény egy dögunalmas napra. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Csoszi>!
Nora Roberts: Látomás fehérben

Ez a könyv most nagyon, de nagyon jól esett. Olyan kis tündérmese romantikus lelkületűeknek. Édes és könnyű sok-sok humorral fűszerezve. Teljesen elvarázsolt a hangulata. Pedig általában ódzkodom az esküvőktől, a körülöttük lévő felhajtástól, idegbajtól. A szereplőket is megszerettem Linda spoiler és Corinne spoiler kivételével. Carter annyira cuki pasi, hogy a tökéletlenségével is tökéletes. A női főszereplőkkel sokszor van valami bajom, és emiatt ritkán fordul elő, hogy azonosulni tudok velük, vagy megkedvelem őket. Nos kijelenthetem, hogy Mac-et igenis bírtam. A munkájában határozott, rátermett, már-már igazi művész. A magánéletében pedig kicsit bizonytalan, és képtelen az elköteleződésre. Mac és Carter szerelme olyan szépen és lassan kibontakozott. Remélem, a többi kötet is ennyire elnyeri majd a tetszésemet.

Orsi999>!
Nora Roberts: Látomás fehérben

Teljesen elvarázsolt ez a könyv. Nem is értem, hogy eddig miért nem olvastam Nora Roberts könyveket.
Aranyos és vicces történet, ami néhol kiszámítható volt, de még így is tetszett.
Cartert hamar megkedveltem az ügyetlenségével együtt. Nagyon jószívű, szókimondó és türelmes.
Macket már a legelején megkedveltem, amikor kiderült, hogy ő a fotós, mivel imádok fényképezni, csak annyi különbséggel, hogy nem embereket.

Illatos_Hópehely>!

Tetszik ez a sorozat.
Könnyed, vidám, szerethető sztori, szerethető szereplőkkel.
Mac egy igazi talpra esett lány, tehetséges fotós, aki egy pillanat alatt az ujja köré csavarta Cartert, aki a maga esetlenségével, a letagadhatatlan tanáros külsejével igazán szerethető figura volt.

Suzy25>!
Nora Roberts: Látomás fehérben

Nem is értem magam, hogy miért halogattam eddig az írónőnő könyveit. Én ezt nagyon imádtam, igazi kis romantikus könyv. Minden meg van benne ami kell. Szerelem, romantika, bonyodalmak.
Carter nagyon szerethető férfi főszereplő, habár néha úgy érzi az ember, hogy jaj már megint valamit rosszul csinált, megint történt vele valami. De nekem akkor is a szívembe lopta magát.
Mackensie pedig egy belevaló csajszi, aki azért néha ki tud borulni….

Zsuzsanna_Makai>!
Nora Roberts: Látomás fehérben

Kedves volt, kellemes, ès bájos. Semmi extra, de kikapcsolòdàsnak remek.
Az tetszett benne, h inkább pozitív volt, Linda se tudott belerondìtani.

Navi>!

4,5 csillag, a böngészőm nem akar csillagozni :(
Igazi NR :) Szerelem, dráma, jó barátok :) Örülök, hogy Mac-nek ilyen jó barátnői vannak és sikerült felépíteniük ezt a céget. A négy lány tökéletesen kiegészíti egymást. Aranyosak és olyan szívmelengető, hogy ennyire figyelnek egymásra. Mac-et nagyon sajnáltam a szülei miatt. Az apja sem semmi (bár azért a fényképezőgépért jár neki a plusz pont), de az anyja … Nem szabadott volna gyereket szülnie egy ilyen nőnek. A barátnőinek köszönhetően lett normális ember Mac-ből. Carter tipikus álompasi. Okos, romantikus, karizmatikus, pont annyira csetlő-botló, hogy az vonzó legyen. Ők a tökéletes pár egymás számára.
Kíváncsian várom a folytatásokat :)

Silverlight>!
Nora Roberts: Látomás fehérben

Fantasztikus és egyszerűen imádtam az egészet. Nagyon jó írás, egy nagyon jó írónőtől. Sok sorozatot ismerek már tőle, de ezt a könyvet olvasva úgy vélem, hogy ez is nagyszerű lesz. Csodálattal adózok azért, amit az írónő a fantáziájában művelt, hiszen nem lehet egyszerű egy ennyire mindenben klappoló történetet megírni. Az alapsztori nagyon tetszett. Négy barátnő, egy cég, esküvőszervezés és a pasik. Szerintem ez az, ami leginkább felkeltette az érdeklődésemet. Egy percet sem unatkoztam a könyvet olvasva. Az erős barátság könyve ez. Az olyan barátoké, akik jóban-rosszban kitartanak és az ember mellett állnak a legnehezebb pillanatokban is. Humoros. Sokszor nevettem fel a barátnők beszélgetései alatt spoiler. Mackenzie anyja idegesített egy kicsit, de szerencsére nem szerepel túl sokat. Carter karaktere aranyos. Egy igazi tutyimutyi tanárnak tűnik, aki kétbalkezes, visszahúzódó. Mégis a történet haladtával nem csak Mackenziet lepte meg, de engem is. Alig várom a következő kötetet. :)

Boritek70>!
Nora Roberts: Látomás fehérben

Nem mondom, hogy megváltotta a világot, de kellemesen kikapcsolt, megmosolyogtatott, szórakoztatott (ráadásul a 35 fokban kimondottan üdítő volt téli történetet olvasni, az aszfalt fölött remegő levegőben hóviharról és átfázott végtagokról ábrándozni). Ez is volt a cél, tehát funkcióját betöltötte. :) Sőt, túl is teljesítette, mert amíg olvastam, igenis gondolkodni valót is adott! :) Pl. hogy Mackensie-hez hasonlóan hányan cipelik magukkal a gyerekkori gátlásaikat, szüleik rossz példájából kiindulva hányan hiszik azt, hogy ők is képtelenek egy tartós és boldog kapcsolatra? Hányan születtek „baleknak”, akik mindig másik érdekeit nézik a sajátjuk előtt, és nem tudnak nemet mondani?
Az alaptéma jól el lett találva, hiszen melyik kislány ne játszott volna esküvőset gyerekkorában? Milyen szerencsések ezek a lányok, hogy valamennyien megtalálták az örömüket választott foglalkozásukban, így egymást kiegészítve, mégis együtt dolgozhatnak, élvezve azt az összhangot és bizalmat, melyet még sok évvel korábban alapoztak meg. El fogom olvasni a folytatásokat, kíváncsi vagyok a többiek történetére is. :)

Viktória_Erdei P>!
Nora Roberts: Látomás fehérben

Mac és Carter kapcsolata egész végig döcögős volt, de végül Mac elengedte a félelmét, és esélyt adott Carternek. Carter esetlen, de pont ettől igazi. Senki sem tökéletes. A lányok barátsága igazán különleges. Mackensie anyja maga a kész rémálom. Szegény Ari, nem tudja mit vállalt.

zuna19 >!

– A szerelem és az ész nem mindig jár kéz a kézben.

zuna19 >!

– Szia, Carter vagyok. Csak azért hívlak, hogy megkérdezzem, van-e kedved velem vacsorázni, vagy elmenni egy moziba. Lehet, hogy jobban szereted a színházat a mozinál? Meg kellett volna néznem, hogy mi megy, mielőtt felhívlak, de nem jutott eszembe. Esetleg megint megihatnánk egy kávét, ha ahhoz több kedved van. Vagy… Képtelen vagyok érthetően beszélni ezekre a gépekre, és még egy magnót sem tudok rendesen használni. Az is lehet, hogy nem érdekel se a mozi, se a színház, se a kávé. Ha mégis, akkor hívj fel. Köszönöm… Szia.
A pokolba veled, Carter Maguire! Miért vagy ennyire aranyos? Pedig bosszantónak is tarthatnálak. Miért nem idegesítesz? Vissza foglak hívni… Tudom, hogy vissza foglak hívni. Azt hiszem, nagy bajban vagyok.

Sunshine>!

A fényképek pontosan arra valók, hogy megőrizzék az illékony pillanatokat, mielőtt a holnap elrabolja őket.

Kapcsolódó szócikkek: fénykép
zuna19 >!

Téli esküvő, fehér esküvő, havas táj. Jégcsapok csillognak a fákon, a tó partján álló csupasz szomorúfűz ágain.

17.-18. oldal

zuna19 >!

Mi vesz rá egy párt arra, hogy szilveszterre tegye az esküvőjét?

zuna19 >!

– Dráma, pátosz, gyász, öröm, szerelem, szenvedély, humor. Egy esküvőn rengeteg érzelem kavarog, és a fényképek segítségével ezeket mind megörökíthetem. Megmutathatom nekik annak a napnak a történetét, és ha szerencsém van, akkor azt meghatározó pillanatot is, amely a szokványost egyedivé és különlegessé varázsolja.

Sunshine>!

– Képes vagy dolgozni ebben a pokoli lármában?
– Kamaszokat tanítok. – Carter piros tollal megjegyzéseket írt a dolgozat margójára. – Ha kell, egy termonukleáris háború alatt is tudok koncentrálni.

zuna19 >!

– Ez a sors háromszöge az élet körében!

Sunshine>!

– Ma megtapasztaltam egy olyan pillanatot, amiért érdemes tanárnak lenni. Van egy diákom, aki komoly kihívást jelent, mert az órán kikapcsolja az agyát, és mindenre figyel, csak nem a tanításra.
– Ismerem a helyzetet, mert nekem is volt egy ilyen kapcsolóm. Nagyon hasznos volt, főleg amikor a polgárháborúról vagy a vámszabályokról tanultunk. A vámszabályok és a gazdasági rendelkezések története automatikuson működésbe hozta a kapcsolót. És ma jól szerepelt a nehezen kezelhető diákod?
– Már egy ideje jól tanul. Sikerült rátalálnom egy másik kapcsolóra. Arra, amelyik az érdeklődést és az önálló ötleteket hozza működésbe. Látszik a szemén, mintha tényleg felkapcsolnák a világítást

Menyasszonyok sorozat · Összehasonlítás