Korallzátony 50 csillagozás

Nora Roberts: Korallzátony Nora Roberts: Korallzátony Nora Roberts: Korallzátony

Valahol ​a Karib-tenger varázslatos világában, a korallzátonyok mesés, színpompás birodalmában nyugszik egy régen elfeledett vitorlás csodás kincseivel együtt. Csak néhány ember hisz létezésében , de ők megszállottan kutatnak utána, s leginkább a legendás amulett után, amelynek a roncsban kell rejtőznie. Kezdetben nem bízok a sikerben Tate Beaumont, a tehetséges fiatal tengeri régész sem, aki csak apja kedvéért enged a csábításnak, és társul a bosszantóan vonzó Matthew Lassiterrel, a hajóroncsokat felkutató kincsvadász család legifjabb tagjával. Kezdeti kétkedése ellenére végül meggyőzik őt a tények. Az Angelika átkának nevezett nyakék valóban létezett, rubintból és gyémántból kirakott medalionja egy régen élt, tragikus sorsú asszony fájdalmas lelkét őrzi. Valaha Angelicát boszorkányságért mrgégették, és ezért minden halandót megátkozott, aki csak hasznot akar húzni a férjétől ajándékba kapott ékszerből. Az elátkozott nyakékhez vér és könny tapadt, amíg nyoma nem veszett. Ám úgy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1998

JLX, Budapest, 1999
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633050995 · Fordította: Farkas Krisztina

zuna19>!
Nora Roberts: Korallzátony

Abszolút nem ez lesz a kedvencem az írónőtől.
Sajnos történetileg és kidolgozás terén se vett meg magának a könyv.
Plusz a karakterek se tettek bennem mély benyomást.
Valahogy most lassan is haladtam vele. De hát kell ilyen példa is, mert ez se tántorít el, hogy rajongjak Nora Roberts sztorijaiért.

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Korallzátony

Szinte én is ott voltam velük a tenger mélyén és kerestem velük a kincseket. Annyira élveztem a történetet, olyan jól megírta az írónő. Beszippantott a történet. Szimpatikus volt számomra Tate, a történet elején a fiatalságával, majd a felnőttkori énjével Tetszett, ahogy a dolgokhoz állt. Matthew nem semmi figura. Sok mindenen ment keresztül, de végül jól döntött. Nem volt könnyű élete. Jó párost alkotnak Tate-tel. Bírtam Tate szüleit jó fejek.

Iustitia>!
Nora Roberts: Korallzátony

Matthew harmadik generációs kincsvadász, aki gyermekkorában elveszítette az apját egy korábbi merülés során, amikor két az 1700-as években elsüllyedt spanyol hajót kerestek. A legenda szerint valamelyik hajóval együtt veszett oda a két évszázaddal korábban máglyán megégegett boszorkány, Angelica megátkozott drágaköves aranynyakéke is. A kutatást VanDyke, egy vagyonos férfi támogatta anyagilag, aki megszállottan kutatja az ékszert. Matthew mindig is sejtette, hogy VanDyke szerepet játszott apja korai és tragikus halálában, így ő is a nyakék megtalálására és a gyilkos elleni bosszúra teszi fel az életét.

Matthew 24 éves korában találkozik egy gazdag családdal, akik még csak most kezdenek ismerkedni a kincsvadászat világával, és nagybátyjával együtt társulnak a Beaumontokkal, egyik csapat a tudást nyújtva, másik a projektet finanszírozva. Matthewnak megtetszik Beaumont lánya is, az akkor húszéves Tate, viszont a siker kapujában újra felbukkanó VanDyke és egy szerencsétlenség pontot tesz a feltárás és az együttműködés végére.

A rosszul elsült nyár után már Ray Beaumont is áldozatává válik a nyakék bájának és legendájának, és nyolc év múlva megerősödve újabb útra indul a két család együtt, ezúttal sokkal elszántabban, az egyre növekvő tétnek köszönhetően.

Kalandok hada éri szereplőinket a regény első lapjától az utolsóig, míg megpróbálják feltárni a két hajóroncs és a megátkozott ékszer titkát. Érdekes élmény volt a kincsvadászok közel sem könnyű és álmoktól sem mentes életéről olvasni, keveredett bele némi tengeri régészet és az elsüllyedt hajók rakományának tulajdonlását érintő jog is. A személyes vonatkozások mégis távol maradtak tőlem ezúttal, nem kerültek közel a szereplők a szívemhez, és nem is igazán aggódtam vagy izgultam senkiért. Viszont ha kincskeresés és búvárkodás témájú romantikus krimit keres az ember, még így is ezerszer inkább ez, mint Lowell regénye, az Éjszakai merülés.

mokus33>!
Nora Roberts: Korallzátony

Nora Roberts egyik gyengébb romantikus krimijét olvashattam, bár azt hiszem, nagyon régen már olvastam ezt a könyvet. Szép helyszíneken játszódik, izgalmas a kincsvadászat, de talán ez az összes pozitívum, amit elmondhatok róla. Talán még a krimi vonal tetszett picit, bár jobban szeretem, ha gondolkodnom kell azon, ki a hunyó, ki a gonosz. Itt most ez a szerepkör a kezdetektől le volt osztva, de azért érdeklődéssel követtem a cselekményt. Ami nagyon gyengére sikeredett, az a szerelmi szál, az határozottan untatott. Matthew ellenszenves volt, Taté sem csikart ki belőlem semmilyen érzelmet, a szerelmük pedig lagymatag volt, hiába az érzelmes, és szenvedélyes jelenetek… Nekem ez a könyv most csalódás!

schalby P>!
Nora Roberts: Korallzátony

Kicsit más volt mint a megszokott biztos a sok víz miatt. Nekem tetszett érdekes és érzelmes történet feszültséggel teli. Tate kicsit idegesítő volt számomra de passzolt a történetbe.

Kuri_Szilvia P>!
Nora Roberts: Korallzátony

Nem ezt vártam az írónőtől. Volt kaland, gyilkosság, szerelem, csalódás, de nekem olyan egyhangú volt.
Nem szerettem meg a szereplőket sem. Bár tetszett a történetben, hogy a múlt megjelenik, több fejezetek keresztül olvashatjuk, és nem csak visszaemlékezésekből tudjuk mi történt velük. A jövő résznél én azt vártam, hogy pár év múlva látjuk őket.
A kincskeresés jó volt, izgalmas. Pár érdekes csavar is tarkította a történetet, amit nem vártam volna( például a francia pasi).

Nashira>!
Nora Roberts: Korallzátony

Az írónő művei közül ez volt az első, amely a címével, a borítójával és a fülszövegével együtt megragadott. Előtte családtagoktól, barátoktól, könyvtárból szereztem be a NoraRobertseket, ezzel a könyvvel indult a mai kis gyűjteményem. Sokkal többet kaptam, mint amit vártam tőle.
Ahhoz képest, hogy a kb. 350 oldalával nem tartozik az írónő hosszú műveihez, elképesztően gazdag a tartalma: kapzsiság, családi összetartás, karrier, szerelem, balesetek, természet, búvárkodás, kincskutatás, világjárás, közös vállalkozás… és mindeközben egy időugrásnak köszönhetően két idősíkban is megismerhetjük a szereplőinket, akik szeretik egymást, majd egymás torkának ugranak, önzőek, önfeláldozók, értetlenek, magabiztosak, bolondok, rafináltak, összetartók, megszállottak, aztán megbékéltek. Nagyon jó történet, ezért olvastam el újra most is.

krisztina0419>!
Nora Roberts: Korallzátony

Határozottan pozitív! Szeretem Nora Robertset, de neki is megvannak a sztereotípiái. Viszont ez valahogy más volt. Talán azért, mert a helyszín ezúttal a tenger volt és nem a szárazföld? Jó most is megvolt valamiféle átokhoz való kötődés, de nekem valahogy eltérő volt a megszokottnál.
Az is tetszett benne, hogy ugye most volt a Titanic 100 éves évfordulója, és valahogy passzolt ehhez a hangulatomhoz( néztem a sok Titanicos dokumentum filmet az ismeretterjesztőkön, és olvasgattam utána).
Én is olyan vagyok egy kicsit,mint Tate. Minden tárgyhoz hozzáképzelem azt, hogy vajon ki foghatta, mit gondolhatott,amikor utoljára a kezében volt.
Így megérdemli az 5 csillagot.

Nora Roberts: Korallzátony

Gimnazista voltam mikor rátaláltam Nora könyveire, és szerelem volt első olvasásra, csak úgy faltam őket. Mai napig szeretem őt, és minden könyvét elolvasom amire csak rá tudom tenni a kezem, bár tény, hogy ehhez már kicsit a nosztalgia faktor is hozzájárul. Úgyhogy vegyétek figyelembe, hogy igencsak elfogultan nyilatkozom. Sajnos azt kell mondjam, ez most a gyengébbek közül való. A történet érdekes, kincsvadászos, kicsit a Bolondok aranya c. filmre emlékeztet. Viszont valamiért csak nehezen kötött le. Talán mert kicsit lassúbb folyásúra sikeredett, vagy mert túl sokat nem kellett találgatni a főgonoszt tekintve. Matthew és Tate szerelme sem jött át annyira, mondjuk ebben az is benne volt, hogy Tate nem lett a szívem csücske. Szóval sok is apróság összejött, ami miatt ez a könyve az írónőnek nem lett kedvenc. Kár érte, mert tud ő sokkal jobbat is.

Dianka>!
Nora Roberts: Korallzátony

Rég olvastam jó Nóra könyvet, de ez nagyon tetszett. Izgalmas volt a történet és az érzékletes részlet gazdag leírások alapján mintha én is velük hajóztam, búvárkodtam volna. Tate és Matthew élte a tengerfenék kutatása csak épp a céljuk más. Fiatalként nehéz volt összecsiszolódniuk, de a kutatás és kincsvadászat izgalma összehozta őket. Tate nagy álmodozó, romantikus, aki a történelem megszállottja. Matthew küzd a démonaival, csak a bosszú és a gazdagság lebeg a szeme előtt. A fiatal fiút elbűvöli a lány ártatlansága és álmodozó természete, de az élet közbeszólt. Nyolc év után megtörve új kalandra indul a kis csapat, de a múlt keserűsége megnehezíti a munkát. Tate és Matthew enged a testi vágynak, de a szívükben mély, gennyes seb van. A nő próbálja érzelmileg távol tartani magától a férfit, de a régi érzések fel- felbukkannak. Matthewt még mindig a bosszú mozgatja, de tanult a régi hibáiból, már csak a szeretett nőt kell meggyőznie… miközben az életükért is harcolnak…

Kicsicsillag123 P>!

– Biztos vagy benne, Matthew, hogy miszlikbe akarod aprítani Silas VanDyke-ot és megetetni a halakkal? – kérdezte.
Matthew igyekezett behúzódni a szálloda barátságos, félreeső olvasótermébe.
– Szó sincs róla. – válaszolta. – Még megmérgezné a halakat.

Kicsicsillag123 P>!

Szerintem az a legfontosabb, hogy ne veszítsük el a titokzatos imeretlen iránti kíváncsiságunkat, a rácsodálkozás képességét. Higgyünk kicsit a jó vagy gonosz varázslatban, a lehetetlenben, a csodában.

Gerda>!

Húsz perc múlva megérkezett a lány is. Matthew gyönyörűnek találta fehér bőrét és nagy, igéző szemét. Szó nélkül átnyújtotta a rózsaszín és kék virágokból kötött csokrot.
– Ez mi?
– Úgy hívják, virág. Itt vettem lent az utcán.
Tate elnevette magát, és amikor beleszagolt a csokorba, úgy érezte, megkönnyebbül a lelke.

Kicsicsillag123 P>!

A tudósnak elsősorban gondolkodása és képzelete van […]