Foglyul ​ejtett csillag (Mitrász csillagai 2.) 47 csillagozás

Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Jack Dakotának, a fejvadásznak hamarosan rá kell jönnie, hogy a tűzről pattant M. J. O'Leary, akit óvadék ellenében szabadlábra helyeztek, s nem jelent meg a tárgyaláson, cseppet sem könnyű eset. Valaki csapdába akarja csalni őket, így egymáshoz bilincselve menekülnek két vérszomjas bérgyilkos elől. Ráadásul M. J. ahelyett, hogy segítene Jacknek felgöngyölíteni az ügyet, makacsul hallgat. Még akkor is, amikor a férfi egy hatalmas kék gyémántot talál a táskájában…

Eredeti megjelenés éve: 1997

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A The New York Times sikerszerzője Harlequin Magyarország

Harlequin Magyarország, Budapest, 2016
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634079866 · Fordította: Kánya Krisztina
Harlequin Magyarország, Budapest, 2013
ASIN: B00BJFX8RM · Fordította: Kánya Krisztina
Harlequin Magyarország, Budapest, 2005
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635374135 · Fordította: Kánya Krisztina

Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Egyszerűen felfoghatatlan, hogy eddig még nem olvastam ezt a sorozatot az írónőtől. Már alig várom mi fog kisülni ebből az egészből egyébként.
Sokkal brutálisabb könyvei is vannak Nora Robertsnek, de valamiért ez a könnyed kis sorozata is irtó izgalmas és akció dús lett. Meg se gondoltam, hogy ennyire be fog jönni nekem.
A karakterek szerethetőek. Eddig az összeset imádom. Sokszor ennyi is elég, de itt a történet is brutál jó.

sarahangel>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Ez a rész kicsit jobban tetszett, mint az előző, a cselekmény sokkal jobban pörgött. M. J. egy igazi tűzről pattant nő, jól kiegészítették egymást a fejvadásszal. A szerelem az persze itt is nagyon insta volt, akárcsak az első részben.

Jöhet Grace könyve. :)

Silverlight>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Jobban tetszett, mint az első rész. Egyrészt két nagyon más habitusú ember került a középpontban, másrészt az egész cselekmény sokkal izgalmasabb, akciódúsabb volt. Nagyon tetszett, ahogyan folyton vitatkoztak és szikrázott a levegő a két főszereplő között. Egyre több dolog derült ki számomra, mely az első kötetből kiderítetlen maradt. Nagyon tetszett az egész történet, s olvastatta magát. Szerintem egész jó kis sorozat lett. És különösen tetszik, hogy egy olyan alaptörténetre épület az egész, ami kézenfekvő módon adta a lehetőségek tárházát. Minden rész, más és más, ahogy a szereplők is.

Harlequin Magyarország, Budapest, 2005
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635374135 · Fordította: Kánya Krisztina
Szédültnapraforgó>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Nora Roberts-től a 8. olvasásom. Szeretem ezt a sorozatot, mert van benne romantikus szál és krimi is. Ez a két műfaj ötvözete szerintem zseniális.
Ebben a részben Jack Dakota – fejvadász és M.J. szerelmének kibontakozásának lehetünk „szemtanúi”. A lány iszonyú makacs, ha előbb észhez tér, nem történt volna annyi kellemetlenség. Nagyon vicces idézetek vannak, jókat nevetgéltem is a történeten.
Pörgős jelenetek, néhány gyilkosság, menekülés, majd minden a helyére kerül :)

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Tetszett a sorozat folytatása. Szimpatikusak a szereplők. Voltak részek, ahol jókat mosolyogtam Jack és M.J. beszélgetéséinél. Pörgős történet.

Móni0630>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Egy kicsit jobban tetszett mint az előző rész bár még mindig nem érzem azt amit a korábbi Nora Roberts regényeinek olvasása közben.

baba03 P>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Nem volt rossz, de az előző könyv jobban tetszett. Ott valahogy teljesen magával ragadt a történet és a szereplők, itt viszont bajom volt mindkét főszereplővel. Jack nem egyszer az elején nagyon durva volt M.J.-vel, szerintem ezt nem érdemelte. Ugyanakkor M.J. meg állandóan szabadulni akart, amit persze megértek, de ésszerűtlenül viselkedett. spoiler A kezdeti csatározások után túl hamar fordul a kocka és spoiler Az előző könyvben is hamar volt, de itt nem éreztem annyira az alapját. Mindettől eltekintve nem volt rossz, olvastatta magát, kíváncsi vagyok a végére is, hiszen ennek a könyvnek a végén a két történet szálai egybefonódtak, várom, hogy hogy lép be a képbe Grace, hol volt eddig.

schalby P>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Jobban tetszett mint az első rész. Pörgősebb volt és a szereplőkben is volt tűz :)

Sweetyke>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Ez az első Nora Roberts könyv, amit olvastam. Ezek után többet is fogok olvasni, mert tetszett a könyv. Már az elején gondoltam, hogy a kezdeti csatározások ellenére, a végén szerelem lesz Jack és M.J. között.

Kovtünci>!
Nora Roberts: Foglyul ejtett csillag

Jó kis olvasni való volt:) Jó volt már ilyen kis romantikus akciós könyvet olvasni, a sok paranormális könyv után. Jól ki lett találva a történet, csak azt sajnálom hogy a másik két részt még nem sikerült megtalálnom. A szereplőket hamar megszerettem, nagyon jól ellettek találva a nevek is.

zuna19>!

– Csak azok tudják az igazi értékét, akik keményen megdolgoznak érte.

zuna19>!

– Szoktál néha csöndben is maradni?
– Te meg tudsz másképp is viselkedni, mint durván?

zuna19>!

– Honnan tudsz a Három csillagról?
– A fogorvosi rendelőben ücsörögve olvastam róluk! – horkant fel a férfi, majd a kezébe vette a drágakövet.
Most már nemcsak egyszerű csodálattal, hanem áhítattal is szemlélte.
– Sokan csak mítosznak tartották a Három csillag létezését! Eredetileg a fény istenének nyitott tenyerén egy arany háromszögben foglaltak helyet.
– Most már magad is láthatod, hogy nem mítosz. Pár hónappal ezelőtt került Európából a Smithsonian tulajdonába, de addig titokban akarták tartani, amíg nem igazolták az eredetét…
– Nem becsülték fel az értékét, nem biztosították, és nem helyezték szigorú őrizet alá – gondolkodott Jack hangosan.
– Eddig is biztonságban voltak – világosította fel M. J., mire a férfi elnevette magát.
– Azért van most az egyik itt! Amúgy a három gyémánt a szerelmet, a tudást és a nagylelkűséget jelképezi – tette még hozzá a drágakövet vizsgálgatva. – Ez vajon melyik lehet?

Dorczy>!

Néhány dolgot csak a szívével „tud” az ember.

zuna19>!

– Nem – mélyültek el még jobban a férfi homlokán a ráncok –, de ez mit sem változtat azon a tényen, hogy egy héttel ezelőtt még te is nyugodtan mentél a magad feje után. Benned is ugyanúgy kérdések tömkelege merülhet fel, hiszen még csak pár napja ismerjük egymást.
– Nincsenek kérdéseim, és nem keresek észérveket, Jack! Ráadásul attól a pillanattól fogva nem a saját fejem után megyek, hogy megismertelek – jelentette ki M. J. magabiztosan. A fene vigye el, gondolta a következő pillanatban, s összefonta a mellén a karját. – Magdalen Juliette! – vallotta be, mire a férfiból előtört a nevetés.
– Most csak viccelsz, ugye? – hitetlenkedett, mert erre a névre álmában sem gondolt volna.
– Cseppet sem – sziszegte a nő összeszorított foggal. – Csak a családom tudja, meg Bailey és Grace. Más szóval azok, akik közel állnak hozzám, és akikben megbízom. Most már te is közéjük tartozol.
– Magdalen Juliette – ízlelgette Jack a nevet. – Ki gondolta volna!
– De már hivatalosan is M. J. a nevem. Ha mégis másképp akarnál szólítani, akkor saját kezűleg nyúzlak meg!

bbedyy>!

A gyermekököl nagyságú, kék színű drágakövet úgy csiszolták, hogy gyönyörű, kék sugarakat ontson magából. Ahogy Jack a kezében tartotta, fura érzés kerítette hatalmába: meg kell védenie! De nem ez volt az egyetlen megmagyarázhatatlan dolog. Valami azt súgta neki, hogy a kinccsel együtt meg kell védenie ezt a nagyszájú, hálátlan nőt is.
– Nos – ült vissza, majd a levegőbe dobta és elkapta a drágakövet –, erről mit tudsz mondani? Hogyan jutottál hozzá ehhez a hatalmas kék gyémánthoz?

Mitrász csillagai sorozat · Összehasonlítás