Fekete-hegység 61 csillagozás

Nora Roberts: Fekete-hegység

Coop ​Sullivan gyermekkorában a nagyszülei farmján nyaral Dél-Dakotában. Itt ismerkedik meg a szomszéd farmon élő Lillel. A gyermekkori barátságból szerelem lesz – de mit hoz számukra a jövő?
Lil Chance élete nagy álmát valósítja meg, amikor a Fekete-hegység lábánál, nem messze a szülei farmjától létrehozza a vadmenhelyét. Lil sikeres tudós, aki sokat utazik és rengeteg tudományos munkát publikál – de akkor a legboldogabb, ha a Fekete-hegység rengetegében barangolhat.
Coopból rendőr, majd magánnyomozó lesz, és munkája New Yorkhoz köti. Idős nagyszülei miatt végül mégis mindent maga mögött hagy, és a farmra költözik.
A Fekete-hegység vadonjában ekkor gonosz dolgok történnek. Egy gyilkos garázdálkodik a környéken, és több holttest is előkerül. Egy idő után egyértelművé válik, hogy Lilt halálos veszedelem fenyegeti, mert valaki kiszemelte magának, és le akar számolni vele. Lil és Coop jól ismeri a vadont, és annak minden veszélyét, de most egy beteg elme… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

GABO, Budapest, 2010
532 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636893781 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Nagyon izgalmas és jó könyv volt, tetszett.
A krimiszál egy igazi „Gyilkos elmék” epizód volt, sorozatgyilkossal, kitalált hamis indokokkal. A gyilkos egyszerűen élvezte a gyilkolást.
A romantikus oldal is nagyszerű volt, igazi második esély történet az emberi érzések és azok motivációjának teljes tárházával. A két főszereplő egymásnak lett teremtve, bár nagyon különböző családi és életkörülményekkel, Amerika két partja közötti távolsággal és amit 10 évnyi külön töltött kétféle élet után sikerült újra egyesíteniük, de rögös út volt, míg újra kölcsönös lett a bizalom, ami a szétváláskor megszakadt.
A történet kereteit végképp imádtam, mert vadállatok menhelye volt a középpontban és imádom a bundás állatokat. Rengeteg információ és csodás történetek vonultak végig a történeten és nagy élvezettel olvastam.
A végére nem bántam volna egy ki epilógust, mert szeretem ha ilyen lezárása van egy történetnek, de ne legyek maximalista.

Majdnem levontam egy fél csillagot, mert a könyv adatlapja becsapott a fantasy címkével és ez könyv nem volt az. De ez nem a könyv hibája volt, ezért eltekintettem a csillaglevonástól. Egyedül a gyönyörű borítója sugallt fantasy jelleget és a címe némi miszticizmust, de ez ne tévesszen meg másokat. Azok olvassák, akik a jó krimiket szeretik.
Ez a történet egy ízig-vérig romantikus kortárs krimi volt, semmi fantasy vagy misztika nem volt benne, de eszméletlenül jó volt.

pasztornenagyeva>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Bámulatos, hogy Lil tizenévesként eltervezte, hogy állat menhelyet fog létrehozni, és mindezt harminc éves korára meg is valósította. Azért, hogy az álma megvalósuljon, több országba is eljutott, hogy terepgyakorlatot szerezzen. A leghőbb vágya az volt, hogy a pumákat közelből is jobban megismerje és megóvja a kipusztulástól. Mindezt persze úgy tehette, hogy szerető szülei mindenben támogatták. Ezzel szemben Coop, akit gyerekkorában a szülei a nyári szünetben elküldtek a nagyszülőkhöz, akiket korábban nem is ismert. Egy gyermeknek ez nagy tragédia: a városból egy tanyára, a szülei, akik sosem szerették,elhanyagolták és a nagyszülők, akik teljesen idegenek a számára. Ez külön-külön is trauma, nemhogy egyszerre mind. Szerencsére Coop nagyszülei szeretettel vették körül az unokájukat, megtanították a tanyasi élet munkáira. Lil és Coop, gyerekkori barátságból szerelmesek lesznek. Az útjaik mégis elválnak. Lehet, hogy ez az elválás kellett ahhoz, hogy mindketten elérjék azt, hogy bízhassanak önmagukban, megmutassák másoknak is, hogy érnek valamit. Lil létrehozta a menhelyet, Coop pedig sikeres rendőr, majd magánnyomozó lesz. Coop-nak ez a jó tehetsége kell ahhoz, hogy a Fekete-hegységben garázdálkodó sorozatgyilkos nyomára bukkanjon, aki Lil életét is veszélybe sodorta.

Iustitia>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Ugyan a J. D. Robb álnéven írt sorozatának már nyolcadik kötete előtt állok, igazán mégsem vádolhat senki elfogultsággal, ha azt mondom, hogy nagyon feltalálom magam Nora Roberts történetvezetésében, ugyanis ezt megelőzően csak egy három fantasy kisregényből álló válogatását olvastam. Szerettem ezt a nyugodt, kényelmes, és elég hosszú regényt, és csak azért tartott fél hónapon keresztül, mert rám nem jellemző módon beosztottam, mintha a napi sorozatom lenne, élvezetet okozott mindig visszatérni hozzá, és még nagyobbat az, ahogy bekúszott a gondolataimba, amikor épp nem volt velem fizikai valójában.

A terjedelemből is következtethetünk arra, hogy itt nem feltétlenül a romantika vagy a krimi teng túl, hanem egy határozottan felépített, sokoldalú regényvilágot kapunk a komótos történetmesélésen keresztül. A fő helyszín Dél-Dakota, a Deadwood melletti vadon farmokkal, hegyekkel, túraösvényekkel, kemény telekkel és apránként adagolt indián örökséggel. Ide száműzik nemtörődömségből a tizenkét éves Coopert a szülei egy nyárra, az addig ismeretlen nagyszülők farmjára New Yorkból, és ez lesz az a hely, amit úgy megszeret, hogy majdnem minden évben vissza is jár majd kamaszkoráig, főként az első évben megismert lány, Lil miatt. Kiszámítható módon a barátságból szerelem szövődik tizennyolc-húsz éves korukra, és nem is bírnak parancsolni az érzelmeiknek, ígérnek egymásnak fűt-fát, mégis tíz évre elszakadnak egymástól, és a hosszú évek kihagyása utáni első kellemetlen találkozás lesz az időbeli kiindulópontja a regény legnagyobb és legösszetettebb részének.

Muszáj hangsúlyozni, hogy bár romantikus regény, de tényleg nem megy el a végletekig, a Lil által felépített vadmenhely napi életének és a Fekete-hegységben ólálkodó sorozatgyilkos ténykedéseinek válunk közeli szemlélőivé inkább. A különböző nagymacskák, a vadon, a nyomolvasás, a farmi élet leírásai mind-mind magukkal ragadtak, és bár a könyv a műfaji besorolásoknak megfelelve hozza végül az elvárhatót, nekem inkább a részleteivel és a különleges világával emelkedett ki a manapság divatos romantikusok közül, amelyekben a háttér és a környezet bemutatására nemigen szokás időt és terjedelmet szánni.

Bátran ajánlanám bárkinek, aki szeret annyira elmélyedni, hogy érezze a szagokat, illatokat, már-már a saját bőrén az időjárási viszontagságokat, lássa a fényeket, színeket, mert különleges élményt tartogat Nora Roberts könyve: a végére megtanulunk közel otthonosan mozogni egy olyan távoli és a maga nemében misztikus helyen, mint a pumákkal teli dél-dakotai hegység.

mokus33>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Idegesítően elnyújtott és unalmasan túlírt regény lett ez, sem a romantikus szálban, sem a krimiben nem volt annyi szufla, hogy egy ekkora terjedelmű regényt érdemeljen. Sokszor unatkoztam, mert ugyanazok a mozzanatok ismétlődtek állandóan, és a főszereplők sokadik huzavonájánál – amiknek természetesen újra és újra ugyanaz volt a témája – már feladtam, hogy érdekeljen a lelkiállapotuk. A krimi szál kicsit jobban érdekelt, de szerintem mindent elmond arról is, hogy még a vadállatmenhely működése és az állatok etetése is izgalmasabb volt, mint maga a cselekmény. Pedig általában szeretem Nora Roberts krimijeit, de ez most nem nyert meg magának.

Pumukli82 >!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Nem volt rossz bar sajnos hozta a sablon befejezést. Amikor szeretem ha a szereplők jelleme egyenletes és nincsenek nagy meglepetések mindig Nora Robertset olvasok. A befejezés is mindig happy end és néha kell a léleknek. Számomra a fiatalkori rész sokkal jobban tetszett es a tájleírások ismét megadtak a könyv zamatát :)

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Élveztem a történet minden sorát. A két főszereplőn kívül – Coop és Lil – most Baby is megfogott. Gyönyörű szép lehet élőben, és bár nem szeretem a macskákat, ilyen nagy cicát még én is elfogadnék. :-) Tetszett, ahogy Lil haladt a célja felé, ahogy dolgozott az állatokért, ahogy vigyázott az állatokra. Sajnos a valóságban is vannak olyanok, akik házi kedvencként tartják a nagymacskákat, és nem megfelelően táplálják. Coop-ot imádtam, bár nyakatekert volt az oka, amiért spoiler, de megértem őt. Csodálatos helyen zajlott a történet. Tetszett a nyomozás, ahogy rájöttek a tényekre, ahogy kibogozták a történetet. Lil ügyes volt, de Baby volt a nap hőse.

Kuri_Szilvia P>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

A család, a család fontossága egyértelműen ebben a történetben is érezhető volt.
A könyv elején a fiatal tinédzser Coopot és Lilt ismerhetjük meg, majd már felnőttként látjuk őket viszont. A gyilkosságok, a nyomozás izgalmas. Ebben a történetben is belelátunk a gyilkos gondoltaiba, ami plusz izgalmat add a krimi résznek, mert bár tudjuk mit gondol, nem tudjuk ki ő.
Szépen felépített történet, izgalmas, fordulatos, a szereplőket szerettem.

Leobelo>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Jó kis könyv volt, de számomra nem tartozik az írónő legjobb könyvei közé.
Ennek ellenére szeretem, mert a fő karakterek szimpatikusak, van benne krimi szál, gyönyörű tájleírások, és még tudnám sorolni a pozitívumokat. :) Mégis, nekem ez a könyv most csak 4 csillagos.

xeral>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Őszintén szólva azért hoztam ki a könyvtárból, mert szimpatikus volt az „állat” címkés könyvek közt. Nem tudtam mire számíthatok, még nem olvastam tőle. Van egy nem túl izgalmas felállás, gyerekkori szerelem-barátság, elválasztja őket a nagy betűs élet, az a fránya. A női főhősnő elég naiv mindamellett, hogy több helyen járt, tapasztalt sok mindent, a gyilkossal szemben mégis óvatlan, gyanútlan. Férfi főhősünk se áll azért a helyzet magaslatán. Nagy élményt nem nyújtott a könyv, de el lehet olvasni.

baba03 P>!
Nora Roberts: Fekete-hegység

Mint Nora Roberts szinte összes hosszabb romantikus krimije, ez is elvarázsolt. Ebben a történetben a vadmenhelyek, rezervátumok életével ismerkedhetünk meg.
A könyv elején gyerekként megismehetjük Lilt és Coop-ot, akik bár nagyjából egykorúak mégis két tökéletesen ellentétes környezetben élnek. Lil Dél-Dakotában, míg Coop New Yorkban. Az összes ellentét ellenére először barátság, majd később szerelem szövődik közöttük. Sajnos azonban az életük más-más irányban folytatódik tovább, Lil rengeteget utazik és felépíti a nagyon vágyott vadrezerevátumát és állatokat ment. Coop először zsaru, majd magánnyomozó lesz. Az élet azonban úgy alakul, hogy ismét találkoznak. Innen vesz a történet érdekes fordulatot, meg kell küzdeniük a még mindig közöttük tomboló érzelmekkel, az elveszettt bizalom visszaszerzésével. Ezenkívül még egy sorozatgyilkos is bújkál a hegyekben, aki azért öl, mert élvezi, de a végső célpontja Lil.
Izgalmas volt a történet, nagyon megszerettem a szereplőket. Lil szüleit és Coop nagyszüleit is nagyonnbírtam és Tansy és Farley kapcsolatának legalább annyira drukkoltam, mint Coop-éknak. A sorozatgyilkos egy beteg ember, teljes téveszmékben élt, már maga is elhitte azt, hogy ghelyes amit tesz. Végig azon izgultam, hogy az állatok között ne legyen több áldozat, viszont azokra az izgalmakra nem számítottam. Sejtettem, hogy Baby-nek lesz valami szerepe, de az meglepett, hogy spoiler Tökéletes volt a vége, de azért egy kis epilógust elbírtam volna még, nem szeretem, ha ikyen hirtelen van vége egy történetnek, de ne legyek telhetetlen. :-)

gabiica P>!

– A tiéd a szívem. Ha már készen állsz arra, hogy elfogadd, akkor olyannak fogadj el, amilyen vagyok. Mert mindenem a tiéd.

gabiica P>!

– Soha senki nem fog úgy szeretni téged, mint én. Joe és Jenna férfit faragott belőlem, és valahányszor rád nézek, már értem, hogy mindez miattad történt. Csak egy vágyam van ebben az életben: veled élni és minden nap boldoggá tenni téged. Illetve majdnem minden nap, mert biztosan lesznek olyan napok is, amikor megharagszol rám. Veled szeretnék otthont és családot teremteni. Szerintem képes leszek rá. Ha még nem állsz készen arra, hogy hordd ezt a gyűrűt, akkor tudok várni. Addig várok, amíg rászánod magad.

Agnesa_Porteleki>!

Ha az ember megtalálja az igazit, akkor nem szabad tétováznia.

Agnesa_Porteleki>!

Ott van az otthon, ahol a szerelem – ha az ember olyan szerencsés, hogy rátalál. Ahol valaki tüzet rak, és vár, amikor hazaérsz.
Az ember ott őrzi az értékeit.

Kapcsolódó szócikkek: otthon · szerelem
Agnesa_Porteleki>!

Ha valaki kérdezősködik, és te rendes válasz helyett kigúnyolod, akkor magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt.

Agnesa_Porteleki>!

Az ember megtanulhatja a sablonokat, a biológiát, a rendszertani besorolást és a fajra jellemző viselkedést, de soha nem tudhat meg mindent egy állatról.

Agnesa_Porteleki>!

A veszekedés után édes a kibékülés. Főleg egy jó szeretkezéssel.

gabiica P>!

– Addig mondom, amíg el nem hiszed. Ismered a szerelem minden arcát? Az egyik boldoggá tesz, a másik meggyötör. Nem tudsz enni, és egy láthatatlan marok szorongatja a szíved. Mindent fényesebben és élesebben látsz, de csak egy dologra tudsz koncentrálni. Egyszer királynak, máskor bolondnak érzed magad. Veled kapcsolatban a szerelem minden érzését átéltem.

gabiica P>!

A szabályok és előírások többnyire megkönnyítik az ember életét, és segítenek eligazodni az életben. Egyes dolgok helyesek, mások helytelenek, és a két véglet között ott van egy nagy szürke terület. Mégis jobb, ha az ember tudja, hogy egy bizonyos helyzetben a szürke melyik árnyalata alkalmazható.