Ha ​eljő a karácsony 29 csillagozás

Nem vagyunk fából / Ha eljő a karácsony
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Karácsonyi ​kötetünkbe két világhírű írónő kisregényét válogattuk be. Nora Roberts és Debbie Macomber hosszú évek óta vezetik a különböző sikerlistákat. A történetek felidézik a hajdanvolt karácsonyok varázslatos hangulatát, s elültetik a szívünkbe a reményt, hogy a boldogság csak karnyújtásnyira van tőlünk, és sosem késő megkeresni a szerelmet.

Nora Roberts: Nem vagyunk fából
Miután Sharon megörököl egy régi házat, többé semmi sem áll az útjában annak, hogy megvalósítsa élete nagy álmát és régiségboltot nyisson. Az épületet azonban előbb rendbe kell hozatni, és ehhez kapóra jön új szomszédja, Victor Banning, akit állástalan asztalosnak hisz. A lány szinte azonnal beleszeret az érzéseit gondosan titkoló, sőt időnként kimondottan goromba férfiba, aki eleinte mindent elkövet, hogy szabaduljon Sharontól…

Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony
A megözvegyült Emily elhatározza, hogy meglepi Bostonban tanuló lányát, és nála tölti a karácsonyt. Egy internetes… (tovább)

Harlequin Magyarország, Budapest, 2014
352 oldal · ISBN: 9789635387403 · Fordította: Várnai Péter, Fülöp Villő
Harlequin Magyarország, Budapest, 2013
352 oldal · ISBN: 9789635386611 · Fordította: Várnai Péter, Fülöp Villő

KönyvMoly_1989>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony Nem vagyunk fából / Ha eljő a karácsony

Nem igazán jöttem tőle karácsonyi hangulatba, pedig elméletileg az volt a célom eme könyv elolvasásával. :) Pedig a borító olyan kis szép!
A Nora Roberts kisregény kissé unalmas és vontatott volt, nem beszélve arról, hogy klisésnek volt mondható, mintsem hangulatosnak.
A második jobban tetszett, az ünnep is jobban dominált benne és a főszerelők is aranyosabbak voltak.

Az első történet 3 csillag, a második 4.

pasztornenagyeva>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Ebben a könyvben két regény szerepel.
Az első Nora Roberts: Nem vagyunk fából
Sharon visszatér a nagymamája halála után a családi házba.amit örökül kapott és régiségboltot nyit. Felkéri a szomszéd házban lakó Victort a tatarozásra,mert úgy gondolja, hogy anyagi segítségre szorult,meg tetszik is neki.
A második regény Debbie Macomber: Ha eljő a fagy
Ez egy tipikus kisvárosi regény, akik nagyon szeretik a karácsonyt, és minden alkalmat kihasználnak a hógolyózásra, hóember készítésre, de legfőképpen az egymás iránti szeretetet olvasom a könyv lapjain.

ggizi P>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Két karácsonyi történet, egyik rózsaszínebb, mint a másik, de jó kikapcs volt mindkettő.
A Nora Robertses történet tetszett kevésbé. Kb. 30 éve íródott és tipikus ponyva volt: érzelmektől túlfűtött oldalak, első látásra berobbanó „Ő az igazi”-szerelmek, humor totál semmi.
A DM történet sokkal kedvesebb, lazább, kevésbé erőltetett és egy cseppet még humoros is volt. (Ez azért „modernebb” volt, a lakáscserés programmal pont most próbálkozik egy ismerősöm.)
Karácsonyttájt én is hajlamosabb vagyok ilyen és ehhez hasonló, a „karácsonyi csoda” kategóriájába eső véletlen, mégis sorsdöntő találkozásokról olvasni, akármilyen bugyuták is tudnak lenni.

Timiread>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Két aranyos karácsonyi történet egy könyvben. Nora Robertstől eddig még nem olvastam semmit, de tetszett a stílusa. Az ő novellája egy tipikus romantikus történet volt, ami karácsonykor teljesedett be. Tetszett, bár Debbie Macomber novellája sokkal jobb volt. Izgalmasabb és pörgősebb volt, több szálon futott az esemény. Számomra a második novella karakterei szerethetőbbek voltak. Egyébként mind a két történet összefoglalta a karácsony lényegét, vegyítve egy kis karácsonyi csodával :)

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Mind a két történet nagyon tetszett. A kettő történet közül a Debbie írása köthető a legjobban a karácsonyhoz. Megnéztem volna Charles arcát, mikor meglátta a karácsonyi fényeket, díszítéseket, mert mint kiderült spoiler. Heather egy önző dög volt, de tetszett a változás. Kettő igazi romantikus történetet kaptunk ezzel a könyvvel. Kellemes kikapcsolódás. Nora könyve is tetszett, imádom a stílusát. Örültem neki, hogy Sharon a „saját feje után megy” és megvalósítja, amit szeretne. Örültem neki, hogy spoiler.

bozs>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Egy kellemes kádban olvasós estén kivégezhető. Jól szórakoztam, kikapcsolt!

Dóra_Pethő>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Első olvasmányaim mindkét szerző esetében. Habos-babos rózsaszín, nem igazán életszerű – de néha kell ilyen is. :)
Debbie Macomber története valahogy elragadóbb volt és érdekesebb, egy kicsit jobban elhihető. Tőle még olvasni fogok biztosan.
Aki valami könnyed, gyors kikapcsolódásra vágyik, annak ajánlanám.

kkata76 >!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Nagyon kedves karácsonyi történet, humoros helyzetek és karakterek teszik vidám olvasmánnyá.

Borók_Szilvia>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

A második történet miatt kapja ezt az értékelést. Az sokkal jobb, mint az első.

Kuri_Szilvia P>!
Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony

Most a Debbie Macomber részt olvastam el. Szuper ötlet ez a lakáscsere. Nagyon tetszett a történetben, hogy testvérpár a két férfi főszereplő, és két szerelem bontakozik ki a karácsfa alatt. :-) A motoros csapat pedig hozza azt a sztereotípiát amit egy motoros csapatról gondolunk.

Nikol22 P>!

Jó volt újra idehaza lenni

Nikol22 P>!

– Sokkal könnyebb dolgod lenne, ha vállalnád a kockázatot, és bíznál másokban.
– És ha visszaélnek a bizalmammal?
– Akkor kihevered a csalódást, és éled tovább az életedet. Áldozat csak akkor lesz belőled, ha te annak tartod magad.