Karácsonyra, ​szeretettel 40 csillagozás

Jégvirág / Megpuhítva, megfőzve
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Két ​karácsonyi történet egy kötetben!

Karácsonyi kötetünket két kitűnő írónő neve fémjelzi, ami garancia a felhőtlen szórakozásra. Nora Roberts és Day Leclaire hosszú évek óta vezetik a különböző sikerlistákat. Karaktereik felejthetetlenek, a történetek szívet melengetőek, sziporkázóan humorosak, s néha könnyet csalnak a szemünkbe. Jó szívvel ajánljuk őket a hosszú téli estékre.

Nora Roberts: Jégvirág
Kocsija irányíthatatlanul sodródik a jeges hegyi úton, és Laura a rettegés borzalmas perceit éli át. A várandós asszony volt anyósa és apósa előle menekül, akik maguknak követelik születendő gyermekét. Az autója a védőkorlátnak csapódva összetörik, így Laurának, más választása nem lévén, el kell foglalnia Gabriel Bradley segítségét, aki az áprilisi hóviharban megosztja vele magányos hegyi kunyhóját. A fotóművész eleinte még csak nem is titkolja, mennyire zavarja a kényszerű összezártság, ám minél több időt töltenek egy fedél alatt, annál közelebb kerülnek… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A The New York Times sikerszerzője Harlequin Magyarország

Harlequin Magyarország, Budapest, 2012
352 oldal · ISBN: 9789635384983 · Fordította: Várnai Péter, Szalontai Éva

zuna19 >!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel Jégvirág / Megpuhítva, megfőzve

Ez a 2 sztori sokkal jobban tetszett, mint az előtte olvasott kettes(Nora Roberts – Debbie Macomber: Ha eljő a karácsony). A történet kidolgozása jobb volt itt egy fokkal.
Szerethetőbb formát öltött történetek. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Pár órás könnyed kikapcsolódás.

Gaby_Roney IP>!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Nagyon szeretem Nora Roberts könyveit. A valós élethelyzetekből merít ihletet, és erre építi a történetet. Eleve magával ragadó, mivel karácsonyi történet. Hangulata van, amivel megtalálja az álmodozó szíveket. A cselekményvezetés könnyed, és egyszerű, mégis imádni való az egész sztori. Kikapcsolódásnak tökéletes. :)

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Kellemesen elvarázsoltak a történetek. Kikapcsoltak, elringattak és a szívembe hatoltak.
Jégvirág: Laura élete nehéz volt, az ilyen férjet jó mélyre el kellene élve ásni, mondjuk én a férj szüleit is oda tenném. Gabriel elsőre mogorva és zárkózott alaknak tűnt, de ez csak a felszín volt. Imádtam, ahogy elfogadta a babát ő is és az ő szülei is.
Megpuhítva, megfőzve: Ilyennek képzelem el az tipikus olasz pasit. Joe lehengerlő, varázslatos és észbontó. Tetszett az első látásra szerelem és a fogadalom, hogy karácsonyra az ő menyasszonya lesz Maddie. Maddie aranyos volt, megértem a félelmeit és hogy miért vágyott a biztosra. spoiler Imádtam a főzésüket, nem semmi milyen kétbalkezes volt Maddie. De azért jó tanítvány lett. :-)

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Tetszett mindkét karácsonyi történet, mindegyik másért. Nora Roberts története a lelkek egymásra találása, összefonódása, a szívek harca a lehetetlen ellen, amit nehezít még egy szívtelen volt anyós. Ám a történet java gyönyörű környezetben, hófedte hegyen, ropogó kandallótűz mellett zajlik. Szívetmelengető az események sora, ami a végén a lehető legjobban alakul.
A másik történetet gyakorlatilag végig röhögtem, annyi vicces pillanat, lehetetlen helyzet volt benne. Mesterszakácsunk valami frenetikus figura :-D a végén csak megpuhította Maddie-t, s meggyőzte, hogy hiszen őt magát, Joe-t kérte karácsonyra, bármennyire is szerette volna száműzni eleinte a gondolataiból, aztán a szívéből. Maddie konyhai csetlés-botlása néhol hangos kacagásra késztetett … ahogy magam elé képzeltem az olvasottakat, hááát jaj volt nekem :-D Aztán minden jó, ha a vége jó … szépen lassan mindenki megtalálta a maga útját, párját és mindenki maradt a saját kaptafájánál :-)
Rendkívül kellemes, üdítő és szórakoztató olvasmány volt számomra a könyv, s én ezt is vártam tőle.

Harlequin Magyarország, Budapest, 2012
352 oldal · ISBN: 9789635384983 · Fordította: Várnai Péter, Szalontai Éva
NyZita>!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Így november végén úgy döntöttem, épp ideje mostantól beiktatni heti pár teázós, csokiskekszzabálós, és karácsonyi mesekönyv- vagy romantikus tündérmeseolvasós estét.

Ezért aztán a könyv első történetén jól meg is sértődtem: hol itt a karácsony, fenyő, kéménybe szorult télapó? Egyszerűen csak kiszúrják a szemem némi áprilisi havazással meg egy tűzifát hasogató izmos pasassal? De a karácsonyhiány és a kicsit butácska hősnő dacára nem volt ez rossz.

A második már kicsit előrébb lépett ünnepi jelleg szempontjából, de itt is inkább csak emlegették. Főhősünk, a laza és önbizalommal túltöltött olasz konyhafőnök (első találkozás első másodperce: á, ő a jövendőbeli feleségem! vitának nincs helye) viszont szépen elviszi a hátán a sztorit, jókat vihorásztam pár megjegyzésén, de leginkább a hasonszőrű családjával folytatott beszélgetéseken.

Szóval bár nem kifejezetten azt a hangulatot kaptam, ami miatt elsősorban választottam a könyvet, és a gyengécske, határozatlan (vagy legalábbis akként induló) női főszereplők sem a szívem csücskei, összességében kellemes olvasmány volt. Külön kiemelném azt az örvendetes tényt, hogy az ilyen történetek legfeljebb 100-150 oldalasak, és mikor egy szerző iszonyú nagy szerelmi félreértést akar a könyvébe szőni, az mindig kábé ennyire rúg, szóval ezekben a rövidebb művekben hálistennek nincs ilyesmire idő, ezt tényleg imádom :D

Hardi_Dóri >!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Juj. Úgy vagyok ezzel a könyvvel, hogy tetszett mind a két történet. Az első, Lauráék története igaz jobban. A második résszel meg úgy vagyok, hogy nem rossz, sőt inkább aranyos, de itt meg úgy éreztem, hogy ez még nekem is kicsit túl csöpögős.
A szereplők viszont nagyon szimpatikusak voltak.

Perly>!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Szintén ugyanazon kihívás miatt választottam ezt a könyvet, mint a többit, amit az utóbbi pár órában értékeltem. Szeretem Nora Roberts írásait, így nem volt kérdés, hogy ezt fogom elolvasni.
Tetszett a történet. A két főszereplő is szimpatikus volt, sőt Gabriel szülei is. Egy hátránya van, hogy amilyen kidolgozott volt az eleje, olyan kidolgozatlan a vége (pontosabban onnantól, hogy visszaköltöztek a civilizációba).

A másik történet már kevésbé tetszett. Sokkal összecsapottabb volt. Elismerem, voltak szórakoztató részei, de semmi több. Mondanám, hogy felejthető volt, de akkor hazudnék, ugyanis máig emlékszem a sztorira, legfeljebb a szereplők nevét felejtettem el.

Karácsonyi feelingem nem lett tőle, de ez lehet, azért van, mert nyáron, dög melegben olvastam. :D

Emília5>!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Lehet, hogy a karácsonyi hangulat teszi, de nekem tetszett! Nora Roberts a tőle megszokott stílusában itt egy rövid, könnyű romantikus történetet hozott, illőt a karácsonyhoz, a szeretethez, a romantikához – ahogy kell :-) Aranyos, szeretnivaló karakterek, enyhén humorral fűszerezve, meghatóan romantikus hangulattal.
A másik történet is méltó párja volt, megállta a helyét egy karácsonyi pár órás olvasmányként.

Lady_E>!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Pont az, amit vártam tőle. Könnyed, szórakoztató és természetesen happy end. Nem egy szépirodalmi műremek, de most egy kis vidámságra volt szükségem és ezt meg is kaptam. :)

DarkDerina>!
Nora Roberts – Day Leclaire: Karácsonyra, szeretettel

Hmmm… nehéz, mert nagyon szeretem Nora Roberts könyveit, de ez a történet nem éreztette, hogy az övé. Furcsa volt, túlságosan gyors és valószerűtlen. Könnyednek sem nevezném. Ez most nem fogott meg…
A másik írónőtől még nem olvastam, az Ő története jobbnak indult, de a közepe táján elkezdett idegesíteni. Ez a hozzá akarok menni a választottamhoz, de azért smárolgatok a másikkal, meg őt akarom, de mégis erőltetem a másik házasságot…ehh…túl szirup…ez a desszert most nagyon émelyítő volt.

Ninácska P>!

Hogy a fene vinné el ezt a havazást!

Tímea>!

Abban a pillanatban, amikor Joe kinyitotta az utcai ajtót, és meglátta háza lépcsőjén az angyali teremtést, minden kétséget kizáróan tudta, hogy számára véget ért a gondtalan udvarlás és a könnyű kalandok időszaka. Egész életében erre a nőre várt, és végre megérkezett…