Csont ​és vér (A Kiválasztott krónikája 2.) 5 csillagozás

Nora Roberts: Csont és vér

„Roberts ​lebilincselő regényben folytatja a Kiválasztott apokaliptikus krónikáját, mely egyszerre merész és lélegzetelállító.” – Kirkus

A világ nem születhet újjá, amíg egy különleges lány be nem teljesíti sorsát.

Milliárdokat ölt meg a Végzet, a világ veszélyessé vált, mert a fosztogatók kegyetlen bandái és a magukat a Tisztaság Harcosainak nevező fanatikusok a következő áldozatukra vadásznak. Létezik még azonban néhány tiszta zug – mint New Hope városkája és a farm, ahol Fallon Swift él családjával.

Ahogy a lány tizenharmadik születésnapja közeledik, nem leplezheti tovább igazi természetét, azt, hogy ő a Kiválasztott. Eljött az idő, hogy Fallon elhagyja az otthonát, és Mallick irányítása alatt megkezdődjék a kiképzése. Megtanulja a gyógyítás régi módszereit, olyan erőket fedez fel magában, amelyeket elképzelni sem tudott… és amikor eljön az ideje, felveszi a kardot és harcolni fog. Mert eljön az idő, amikor a sötétséggel is szembe kell néznie – a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

GABO, Budapest, 2020
536 oldal · ISBN: 9789635660520 · Fordította: Tóth Gizella
GABO, Budapest, 2020
536 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635660216 · Fordította: Tóth Gizella

donzella P>!
Nora Roberts: Csont és vér

Nekem kicsit YA átütése volt, a 13 éves lány 2 éves kiképzése és azt követő 1-2 év.
Nem tudom, a többi regényében, többnyire milyen korú szereplői vannak, de úgy éreztem, hogy nem nagyon tudta, hogyan adja át egy tinédzser problémáit, tipródásait.
Szerencsére nem tudjuk, milyen világvége utáni világ, de nem tudtam eldönteni, mennyire reális, hogy 9-15 éves gyerekek, olyan komolyan tudnak beszélni, viselkedni, mint a mai középkorúak. Vagy már annyi területhez értenek (farmvezetés, katonáskodás, mágia, betegápolás, meg ki tudja hányféle közösségi munka – egy személyben).
Az emberek pedig továbbra is vagy jók vagy gonoszok, a kettő között nincs átmenet.

Marcsi981>!
Nora Roberts: Csont és vér

Imádtam minden sorát! Egyetlen hibája van: túl rövid!