Azúrkék ​égbolt 112 csillagozás

Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Amikor Jack Mercy meghal, húszmillió dollár értékű tanya tulajdonjoga száll örököseire. Három különböző anyától született három lánya találkozik, hogy meghallgassák a végrendeletet. A lányok azonban megdöbbenve hallják, hogy csak akkor kaphatják meg az örökséget, ha egy évig együtt élnek a tanyán. A sikeres forgatókönyvíró Tess számára, aki csak azért jött, hogy felmarkolja a pénzt és visszamenjen Hollywoodba, ez valóságos rémálom. Lilynek, aki erőszakos exférje elől menekül, menedék. És Willa számára, aki a tanyán nőtt fel, erőszakos behatolás jogos otthonába. Nővérek és idegenek. Most együtt néznek szembe a kihívással, hogy félretegyék keserűségüket és családként éljenek; megvédjék egymást a veszélyektől és egyesítsék erőiket egy brutális ellenség ellen, aki mindhármuk elpusztításával fenyeget.

Eredeti megjelenés éve: 1996

GABO, Budapest, 2008
508 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639632845 · Fordította: Bozai Ágota

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Ez egy igazi izgalmas Roberts regény volt. Minden benne volt, amiért szeretem N.R. könyveit. Három nővér, akik most ismerkednek, három jóképű pasi, gyönyörű környezet és egy pszicho merénylő. Annak ellenére, hogy az egész történet egy montanai farmon játszódik, cseppet sem volt unalmas. Ráadásul az írónő reális képet festett az ott élők életéről. Marhák ellésétől a kerítések javítgatásáig mindenből ízelítőt kapunk. A három csajszit pedig a végére megkedveljük és együtt izgulunk velük. Az elején nekem csak Lily volt szimpatikus. Tess, aki a Hollywood gúnynevet kapja, igazi városi csaj, ellentétben a nyers Willával, a tehénpásztorral. A pasik közül pedig Adamet kedveltem leginkább.

Lynn>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Romantikus cowboy krimi. És ezzel nagyjából le is írtam.
A történet tetszett, egyszer olvasós, de annyira jó volt. Kicsit zavart, hogy olyan érzésem volt, mintha az írónő kiszámolta volna, hogy írt n+1 sornyi romantikát, akkor jöhet, n+1 sornyi krimi, aztán n+1 sornyi a marhapásztorkodásból.
Könnyed olvasmány, kikapcsolódásra jó. A helyszínre viszont szívesen elmennék.

Aoimomo P>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

A fülszövege csábítóbb, mint maga a regény. A különböző zsánerek úgy válnak külön benne, mintha baltával vágták volna el a szövegrészeket, most egy kicsit szerelmesek vagyunk, most egy kicsit pszichopaták, aztán elölről, ismétlés in-dul!
Mindhárom csillag Montanát illeti, azt legalább a javára írhatjuk Norának, hogy nagyon plasztikus képet festett erről a vad és vadregényes tájról és az ottani farmgazdálkodásról.

gyuszi64>!

2021/1. 29 korábbi értékelés

Az évet hagyományosan egy Nora Roberts félig-újraolvasással kezdtem. A regény 1996-os, az írónő mögött ekkor már másfél évtizedes írói pálya volt. A könyv természetesen szórakoztató és „látványos”, készült belőle filmadaptáció, és elég erős benne a krimi szál is. Mégis, a túlerős romantika és a csaknem teljes happy end jelzik, hogy bizony az egy-két évtizeddel később írt nagyregények szerintem igényesebbek, jobb színvonalúak.
Szórakozásnak, újévi nyitásnak persze tökéletes.

Silverlight>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Az egyik kedvenc történetem az írónőtől. Valószínűleg azért, mert csodálatos regény, melynek középpontjában egy bonyolult család áll. Nagyon jól megalkotott regény, ahol sok különböző karaktert sikerült összehoznia, s több szerelmi szálat is. Nagyon sok minden történik a sztoriban, de cseppet sem bonyolult az egész, nem követhetetlen, de szórakoztató a javából. A krimis vonal sem zavart az elején, aztán ahogyan durvultak az események, úgy egyre inkább megrázóbb jelenetek tűnnek fel. Szívem szerint kihagytam volna a gyilkos szemszögéből való részeket. Nagyon jó családregény. Szívesen beköltöztem volna a könyvben szereplő világba. Csodálatos táj, csendes farm. A könyvből készült film is nagy kedvencem. Bár nagyon sok mindenben eltér a könyvtől. Lényeges dolgokban is. A karakterek is néhol sántítottak. Willa jellemben hasonló, mint a könyvbeli, de az indián vérvonala nem igazán látszik rajta. Tess tipikus nagymenő, hisztérika. Lilly pedig visszahúzódó szereplőre sikeredett a filmen is. spoiler Annak ellenére, hogy a könyv és a film eltér egymástól mindkettő élvezhető, szórakoztató és úgy ahogyan van tetszik.

GABO, Budapest, 2008
508 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639632845 · Fordította: Bozai Ágota
Erika_Bogár I>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Kamaszkoromban western film rajongó voltam és legjobban a „vastag” romantikus krimiket szeretem Nora Robertstől. Ezért nagy várakozással kezdtem neki a könyvnek. A három pár véleményem szerint egy kicsit sok lett, mert Nate és Tess kapcsolatára nagyon kevés sor jutott, és a krimiszál sem lett olyan erős, mint az írónő másik könyveiben. Ennek ellenére tetszett, mert a vadnyugati-farm hangulat kárpótolt, Willa és Ben illetve Lily és Adam sorsáról pedig elég sokat megtudtunk.

zöldelefánt>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Keresztlányommal a filmet megnéztük párszor régen. Emiatt úgy gondoltam, hogy unalmas lesz a könyv. De nem az volt. Sokkal gyorsabban, könyebben haladtam vele, mint amire számítottam. Sok részletre nem emlékeztem a filmből. Így a könyv nyújtott régi új részleteket.
A tájak leírása, bemutatása nagyon tetszett. Szinte láttam magam előtt a montanai hegyeket. Imádtam.
Izgalmas történet. Szimpatikus szereplők. Ben ❤ :P A gazdálkodással kapcsolatos részeket is nagyon szerettem. Bírom az ilyen farmos történeteket.
Azt hittem vattacukrosabb lesz, de nem éreztem annak a gyilkosságok miatt. Számomra pont eléggé volt romantikus és félelmetes. Ha Nora Roberts többi könyve is ilyen, akkor még fogok tőle olvasni.
Elemezhetném jobban az eseményeket, hogy pl vicces volt mikor a három lány elment wellnes hétvégére vagy, hogy mennyire tetszett a Willa és Ben „játszadozása”. Vagy azt, hogy milyen jól volt leírva Bess és Tess, valamint Willa és a két nővére eleinte nem éppen kedves kapcsolata. És hogy ez szinte érszevétlenül alakul át szeretetté…. szóval sok mindenre kitérhetnék, de inkább most megyek és megnézem a filmet. :)
Megnézetem a filmet. Itt is a könyv sokkal sokkal jobb. Olyan sok mindenben eltértek tőle, amitől nem lett volna muszáj…és ettől borzalmasan gagyi lett.

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Az utóbbi idő csalódásai után, féltem a kezembe venni ezt a könyvet, mivel az ebből a könyvből készült filmet imádom. Szerencsére nem kellett csalódnom. Imádtam a lányokat – Willát, Tess-t és Lily-t. Szerencsére sikerült spoiler. Nagyszerűen alakultak a kapcsolatok mind a lányok között, mind a fiúkkal kapcsolatban. Nagyszerűen adja vissza az írónő mind a környezetet, mind a szereplők jellemét. Jó volt a történet krimi oldala is, izgalmas volt.

Ritititi27>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Nem gondoltam volna, hogy valaha is ezt fogom leírni, de imádtam Nora Roberts e könyvét, SŐT azonnal új kedvencet avathattam. Korábban olvastam már az írónőtől, de azok a regények nem tetszettek ennyire, már nem is nagyon emlékszem rájuk, de nagyon jól esett a lelkemnek most ez a krimi.
Montana fantasztikus hely lehet, az írónő a montanai emberek életét világosan leírja, könnyű volt elképzelni a munkások munkával teli napjait, és magát a helyszínt.
Valamennyi szereplő kedvelhető, de abszolút kedvencem Ben lett.
Érdekes, de egyben félelmetes volt olvasni a gyilkos szemszögéből az eseményeket és az érzéseit.
Hiába több, mint 500 oldalas a regény, egy percig nem unatkoztam, alig vártam, hogy a könyvet a kezembe vegyem.
Imádtam, hogy a három nővér kapcsolata rendeződött, igazi testvérekké tudtak válni.
A három lány közül kezdetben Lily volt a kedvencem a visszafogottságával, Willa makacssága picit sok volt, de Ben tökéletesen tudta kezelni. Míg Tess, megmutatta, hogy nem csak egy elkényeztetett csaj, a végére abszolút ő lett a kedvenc a talpraesettségével.
Örülök, hogy rátaláltam erre a regényre, biztos, hogy még el fogom olvasni.

baba03 P>!
Nora Roberts: Azúrkék égbolt

Nagyon jó volt ez a történet is. Sikerült a három lánytestvért nagyon különböző karakterekből összehozni, ami megadta az alaphangulatot. Meg kell, hogy mondjam az elején nekem csak Willa volt szimpatikus, bejött a stílusa, hiába voltt nagyon mogorva, mufurc és parancsoló. Tess a nagyvárosi dáma, valahogy nem állt közel hozzám, Lilly meg olyan csendes és visszahúzódó volt. Azonban ahogy haladt előre a történet és megszerették egymást a lányok, úgy szerettem meg én is őket. A kezdeti ellenségeskedésből bajtársiasság és szeretet lett.
Na és a fiúk. Mindhármat imádtam, de a kedvenc megintcsak Ben. :-) Adam és Nate is nagyon aranyosak voltak, jó csapatot alkottak ők hatan.
A gyilkos és a kiléte engem meglepett, ahogy haladt előre a történet és egyre durvább, gyomorforgatóbb lett úgy szörnyűlködtem én is. Végig spoiler, aztán mikor ő is meghalt, csak pislogtam, hogy akkor most mi van? Sosem gondoltam, volna erre a csavarra.
Ami hatalmas pozitívum, az a tájnak, a montanai farmnak és a környéknek a leírása. Valami olyan hihetetlenül szemlélteti Nora Roberts a helyszínt, ahol játszódik, hogy szinte mindent magam előtt látok. Nagyon szívesen élnék én is a farmon, csakúgy, mint Willa.

Leilaa>!

Néha messzire jutsz, ha olyasvalakit követsz, aki tudja, merre megy.

Leilaa>!

Akarja. És az volt benne a
rejtély, hogy minél kevésbé akarta akarni, annál jobban vágyott erre a nőre.

Leilaa>!

– Jézus Krisztus, szentizé! Az a kurafi mindig meg tudott nevettetni.
– Örülök, hogy ilyen mulatságosnak találod – mondta Tess; hangja reccsent, mint a jég. – Vigyoroghatsz rajta éjszakánként, míg én a világ végén hallgatom, hogyan nő a fű.

zöldelefánt>!

Egy pillanatra megállt, csak hogy megcsodáljon egy szép mezőt a hegygerincen. Tehenek legeltek rajta, a szélén csörgedező patak. Gyönyörködött az őszi vadvirágokban, madarak énekében. Azon tűnődött, hogy szeretheti bárki a város nyüzsgő utcáit, az emberekkel és problémákkal zsúfolt házakat jobban, mint ezt a látványt.

Leilaa>!

– Néha le kell nyelni azt, amit kiköpni nem tudsz.

limetta>!

– Adam, az anyád és Jack házasságkötésekor kötött megállapodás értelmében húszezer dollárt kapsz, vagy a Mercy Ranch két százalékos tulajdoni hányadát. Amelyiket választod. Az én véleményem az, hogy a százalék sokkal többet ér, mint a készpénz, de a döntés a tiéd.
– Ez nem elég! – csattant fel Willa, mire Lily összerezzent és Tess a homlokát ráncolta. – Ez így nem igazságos. Két százalék? Adam nyolcéves kora óta ezen a farmon dolgozik. Ő…

Leilaa>!

Számára a harminc év alattiak kivétel nélkül potenciális seggfejek.

Ewila >!

Egy rosszul elpöccintett gyufa vagy egy szerencsétlenól lecsapódó villám a legelőket lángtengerré változtathatja, a termést könnyé..