Az ​első és utolsó (Boonsboro Inn trilógia 2.) 92 csillagozás

Nora Roberts: Az első és utolsó

A ​Montgomery fivérek, Beckett, Ryder és Owen, egy családi építési vállalkozást vezetnek az édesanyjukkal együtt a marylandi Boonsboro városkában. Nemrég megvásároltak egy régi szállodát, és sok-sok munkával felújították a romos épületet. Owen a cég fő szervezője, a precizitás és az aprólékos tervezés megszállottja, aki erős kézzel vezeti a családi vállalkozást. A fivérei sokat ugratják a listái meg a táblázatai miatt, de az ő szigorú időrendjének és minden részletre kiterjedő tervezésének is köszönhető, hogy az újjávarázsolt fogadó időben megnyílik. Ám van valami, amit még Owen sem tervezhetett meg előre: Avery MacTavish váratlan fordulatot hoz az életébe. Avery népszerű pizzázója pont a fogadóval szemben van, így a fiatal nő minden nap láthatja a nem mindennapi felújítás munkálatait – és Owent. Gyerekkorukban Owen volt az első fiúja, és azóta is jó barátok maradtak. Ám mostanában egyre nyilvánvalóbb, hogy a barátságnál sokkal többet érez iránta. Avery és Owen óvatosan közeledni… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

GABO, Budapest, 2013
400 oldal · ISBN: 9789636896423 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

Nora Roberts: Az első és utolsó

Még mindig nagyon tetszik ez a sorozat, de az előbbi rész történetileg nekem jobban tetszett.
A karakterek viszont itt is nagyon szerethetőek voltak.
Owen és Avery jó kis páros.
Nagyon aranyos történetük van.
Imádtam mikor a gyerkőc korukról is kerültek apró részletek ide. Feldobta a könyvet.
Imádom egyébként a többi szereplőt is.
Külön tetszett Willy B. és Justine kapcsolata.
Nagyon várom a befejező részt. Kíváncsi vagyok, hogy mi fog kisülni a végére.

Crona
Nora Roberts: Az első és utolsó

Nekem az első rész egy picit jobban tetszett. Viszont a borítóját azt nagyon imádom,annyira szép kék. :)
Avery miatt egy kicsit bosszankodtam, mert egy kicsit makacs és bizalmatlan.De az anyja miatt picit sajnáltam. :(
Owen-nel viszont nem volt semmi bajom, nagyon megkedveltem.
Annyira szép lett a fogadó. Szívesen laknék bármelyik szobában. :) :)

kiruu P
Nora Roberts: Az első és utolsó

Jaj istenem az a terhességi tesztes rész! :D Örök hálám Nora Roberts-nek, amiért feldobta az estémet.
Tetszett, tetszett, de annyira nem voltam vele megelégedve. Lassan haladtak az események, nem volt sok izgalom a két főszereplővel kapcsolatban. A többiek jobban érdekeltek.
Egy kis kikapcsolódós könyvnek nagyon jó. :)

brigitta244
Nora Roberts: Az első és utolsó

Mivel az előző kötetet 4 csillaggal értékeltem ezért ennek a résznek nem tudtam annyit adni. Az eleje lapos volt, semmi nem történt. Majd valahol a közepe tájékán indult be a történet amikor közelebb kerültek egymáshoz Owen és Avery. Owen és Avery az előző kötet párjához hasonlóan gyerekkoruk óta ismerik egymást. Elmentek egymás mellett hiszen csak gyerekek voltak amikor először érezték ezt az érzést. Sok mindent meg kellett érteniük míg egymásra találtak. Avery az anyja miatt bizalmatlan a férfiakkal szemben, de Owen szépen lassan ledönti ezt a falat.
A család többi tagja is aktívan szerepelt a regényben, jó volt az ő kis életükbe bepillantani.

Ritititi27
Nora Roberts: Az első és utolsó

Végre vége… Az utolsó 20 oldalnál már minden bajom volt. Már a lapokat számoltam vissza… Legszívesebben otthagytam volna. Na de 20 oldalt?
A szereplők kedvelhetők, kivéve a főszereplőket, ez pedig oltári nagy hiba.
Owentől a falra másztam. A fülszöveg elolvasása után egy tökös macsónak könyveltem el. A történetben azonban egyáltalán nem így volt. Többet hisztizett, mint Avery. 400 oldalon keresztül csak annyit olvastam: jaj, te mennyire ismersz, jaj a pontosság, mindent olyan jól megszerveztél… ezt imádom benned… Semmit nem tett Avery meghódításáért… nehezebb eset, mint Avery… Averynek több oka lett volna a hisztire… Egy-két felesleges hiszti nélkül jobb történet lehetett volna.
Ryder és Hope párosát kíváncsian várom, már most megvolt a kémia közöttük.
A szereplőkön kívül még a hotel berendezése tetszett. Olyan részletesen írta le az írónő, hogy könnyen oda tudtam képzelni magam. Szívesen segítettem volna.
Na és persze itt van Elizabeth… Jól szórakoztam rajta :)
Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a folytatásra. Ryder biztosan nem fog csalódást okozni :D

Csakegylány
Nora Roberts: Az első és utolsó

Boonsboro Inn trilógia második része – pipa. A borító? Meseszép (mások is mondták már, akik látták, hogy mit olvasok). A történet? Csodálatos, még ha semmi extra sincs benne. Csak egy szokványos Nora Roberts sztori, mégis különleges. Avery? Sajnálom őt, hogy olyan az anyja, amilyen, de közben meg becsülöm őt szívósságáért és irigylem természetes vörös hajáért és kísérletező kedvéért. Owen? Mr. Tökéletes, egy álompasi, bár így a második kötet után még mindig Becketthez húz a szívem. A többi szereplőre pedig szintén nem lehet egy rossz szavam se. Mégis, egy csöppet sajnáltam azt, hogy Clare tüneményes gyerekeinek ebben a könyvben sajnos nem jutott elég „hely”, hogy kibontakoztassák cukiságukat :)

mokus33
Nora Roberts: Az első és utolsó

Az első klasszisokkal jobb volt, vagy csak jobb hangulatban talált meg, nem tudom. Mindenesetre ez a rész most nem tetszett annyira, pedig a szereplők ugyanúgy szimpatikusak voltak, csak valahogy olyan erőltetett volt az egész. Úgy éreztem, hogy a túlzott részletességgel történő leírások most csak arra szolgálnak, hogy beteljenek az oldalak, és nem vitték előbbre a cselekményt. Nem hittem volna, de ebben a könyvben leginkább a kísértettel kapcsolatos nyomozás tetszett a legjobban, és kíváncsian várom a harmadik részben, hogy mi lesz Lizzy története.

kicsiboszi
Nora Roberts: Az első és utolsó

Tuti a könyv hibája, hogy napok óta másra sem tudok gondolni, mint a konyha újracsempézésére. Nem érintett meg a könyv annyira, de jó volt olvasni, a szereplők is szimpatikusak voltak, de magamban inkább csak túl akartam lenni rajta, hogy végre Ry történetét olvashassam.

Móni0630
Nora Roberts: Az első és utolsó

Egy jó kis trilógia jó kis folytatása.
A két főszereplőt már ismertem szerettem. Aranyos a közös múltjuk. Imádtam a terhességi tesztes részt annak ellenére hogy az olvasás közben számítottam valami hasonló jelenetre de akkor is fantasztikus volt.

Lizzy történetére egyre kíváncsibb vagyok van egy elképelésem vele kapcsolatban remélem bejön.

zsófcsa
Nora Roberts: Az első és utolsó

kicsit talán laposabb volt, mint az első része, de csak a krimi vonal hiányának tudtam be. számomra akkora feszültséget nem jelentett, hogy Avery anyja megjelent a színen. ugyan Roberts sokszor elég sablonosan viszi egy regényen belül mind a krimi-, illetve a románc vonalat is, itt mégis hiányérzetem volt, hogy egyik kiesett.
anélkül csak egy langyos tingli-tangli sikeredett belőle.
viszont azt élveztem nagyon, ahogyan az olasz kajákat főzték és ették, illetve izgalmas volt, hogy végre elkészült a szálloda. így viszont nem tudom mit lehet még kihozni az utolsó részből, bár elejétől kezdve Ryderék sztorijára vagyok inkább kíváncsi, úgyhogy biztosan folytatom. :)

Mrs_Curran_Lennart P

– De ha már így lebuktál, szeretnénk értesülni a legújabb fejleményekről – erősködött Ryder. – Rámozdultál a kis vörösre?
– Csak úgy megtörtént – mentegetőzött Owen. – Az ajtó a karomba lökte.
– Igen, ez érthető. Én is minden nőt azonnal lesmárolok, aki megbotlik a közelembe.

zuna19

– Szerintem azért kell némi szándékosság ahhoz, hogy az ember lefeküdjön egy férfival, aki nem a férje.

zuna19

– Nem vagyok szexuális játékszer!
– Minden anya ilyen szavakat akar hallani a szeretett fiától.

zuna19

– Ostoba vagy. – Ryder szánakozva megcsóválta a fejét. – Eddig azt hittük, hogy hármunk közül te vagy az okos. Te vagy az okos, Beckett a kedves, én pedig a jóképű. De most kiderült, hogy mégis ostoba vagy. Elvétetted a kanyart, öcsi.

zuna19

– Nem kell erőlködnöd. Az érzelmeket nem szabad erőltetni. Jogod van azt érezni, amit érzel.

krisztin1

– A második emeleten hemzsegnek a nők – közölte Ryder keserű arccal.
– Legalább meztelenek?
– Anya is köztük van.
– Értem. Akkor nem meztelenek.

zuna19

– Lotyó. – Avery diadalittas arccal csettintett az ujjával. – Mindig kiszúrom őket.

zuna19

– Helyes, félj csak tőlem. Most pedig megyek az utamra.

Boonsboro Inn trilógia sorozat · Összehasonlítás