Árnyékvarázslat (O’Dwyer-örökség trilógia 2.) 118 csillagozás

Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Connor ​O’Dwyer, az ír solymász imádja szűkebb hazáját, az írországi Mayo megyét. Ott él és dolgozik nővérével, Brannával, unokatestvérével, Ionával és gyerekkori barátaival, Boyle-lal, Finn-nel és Mearával. Hatan megtörhetetlen, erős kört alkotnak, de ezt a megszokott helyzetet felborítja egy váratlan esemény, egy régóta esedékes, szenvedélyes csók.
Meara Quinn és Connor időtlen idők óta barátok. Szinte minden nap találkoznak, mert Connor, a solymász turistákkal járja a környéket, Meara pedig lovastúrákat vezet az erdei ösvényeken. A testi vonzalom eléggé összekuszálja a szálakat, és új kihívásokat jelent mindkettejük számára. Meara fél az érzelmi kötődéstől, és nem akarja veszélyeztetni értékes barátságukat. Connor ágyában már sok nő megfordult, de a szívét még egyik sem ejtette rabul. Mi lesz, ha az ő kapcsolatuk is hasonló sorsra jut?
Ráadásul a barátokra és rokonokra komoly feladat vár. Az a sorsuk és örökségük, hogy élet-halál harcot vívjanak a sötétség erőivel,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

360 oldal · ISBN: 9789634060628 · Fordította: Gondáné Kaul Éva
GABO, Budapest, 2015
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634060628 · Fordította: Gondáné Kaul Éva, Gondáné Kaul Éva
360 oldal · ISBN: 9789634061441 · Fordította: Gondáné Kaul Éva

FVCsilla P>!
Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Ez a rész jobb volt, mint az első, kicsit izgalmasabb. Connor és Meara párosát jobban megkedveltem, mint az előző részben Iona és Boyle szerelmi szálát. Nagyon örülök, hogy az 1200-as évekbeli történések is megjelennek, nem pusztán beszélgetésekből, emlékekből szedegetjük össze a morzsákat.

Nora Roberts: Árnyékvarázslat

A borítója ennek a résznek is gyönyörű. A szereplők ebben a részben is nagyon szerethetőek voltak. De a történet elég unalmasra sikerült.
Sokkal jobbra számítottam. Már nagyon vártam Connor és Meara történetét. Igazából a karakterekkel semmi bajom, csak maga a történet nem fogott meg.
Remélem a befejező részben nem fogok csalódni. De szerintem nagyon jó lesz.

Nora Roberts: Árnyékvarázslat

A kötet felépítésében nagyon hasonlít az első részre. Az első két fejezet az 1260-as években játszódik, és Sorcha, a Sötét Boszorkány gyermekeinek életével foglalkozik. Majd ezt követően a jelen eseményei kerülnek előtérbe. Jó volt, jó volt, de voltak benne felesleges részek, ismétlődések, és emiatt sajnos időnként unatkoztam. A sok jövés-menés (ki, kivel, honnan és hová), a főzés, evés-ivás, tanácskozás, szexelés inkább csak az oldalszám szaporítását szolgálta. A gonosz Cabhan legyőzésére irányuló tervekből, próbálkozásokból itt sem volt hiány, csak összességében mind meddőnek bizonyult. A szereplőket továbbra is nagyon kedvelem. Sejthető volt, hogy Connor és Meara összejön ebben a részben, bár amikor felbukkant a szőke amerikai Megan picit aggódtam, hogy a nő keresztül húzza a „számításaimat”. Az igazat megvallva nem Megan, hanem Meara volt az, aki miatt „aggódnom” kellett. Időnként az agyamra ment a viselkedése.
Így, két rész elolvasása után tartok attól, hogy a trilógiát bele lehetett volna sűríteni egyetlen 500 oldalas kötetbe. Mivel itt a harmadik kötet és Fin nagyon birizgálja a fantáziámat, gyorsan el is kezdem.

Navi>!
Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Tovább folyik a küzdelem Cabhan ellen, s ahogy várható, a második „páros” is rájön, hogy ők egy pár. Egy leheletnyit talán gyengébb volt az első résznél, de jobban tetszettek az álmos részek, több mindent megtudtunk. Connor és Meara összeillő páros, kiegészítik egymást. Kíváncsian fogok nekiállni este a befejező kötetnek :)

turanett P>!
Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Végre vége! Nem szokott ilyen nyögve nyelősen menni az olvasás, de ezzel egyszerűen nem bírtam haladni. Az első rész nagyon tettszett. Jó az elgondolás, érdekes karakterek. Itt viszont valami nagyon félre ment. Iszonyatosan unalmas volt! Nem vagyok hozzá szokva ehhez, Nora Robertstől. Connor karaktere tettszett, illetve a szolymaival való kapcsolata. Meara viszont baromi idegesítő volt. ez a „nekem nem kell szerelem, mert az apám elhagyott” baromság az egész könyv alatt megtépázta az idegeimet. Komolyan, olyan unalmas volt, hogy volt, olyan,hogy mondat végeztével, már el is felejtettem az elejét. Többször vissza kellett olvasnom egy fejezetet. Lehet, hogy egyszer elolvasom az utolsó részt, de ez nem mostanában lesz. Inkább egy gyökérkezelés.

_Leelan_>!
Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Nekem jobban tetszett, mint az első rész.
Sokkal varázslatosabb volt xD rossz szóvicc De tényleg. Itt sokkal inkább a komoly varázslatok jöttek szóba,mint egy kis szél kavarás. Persze ez abból is adódik,hogy Connor már régóta boszorkánykodik.
A srác csupa szív és lélek pasi.
Tetszettek az álom varázslatok is,az utazások. Számomra nem volt unalmas mikor így „mászkáltak".
A solymászatos részekért egyenesen megbolondultam. Gyönyörű állatok és könnyű volt őket elképzelnem mikor tettek a dolgukat. Az ledig kifejezetten tetszett, hogy láthattuk Connor és a sólymok közötti különleges kapcsolatot.
Meara erős csaj, de néha a bolhából is elefántot csinált, pl.: Anyja. Ettől függetlenül bírom, de mivel inkább Connor központi volt a könyv, inkább az ő fejébe, lelkébe láttunk bele Meara nem teljesen nyílt meg előttünk. Persze a személyiségének jegyeit és miértjeit megismertük,de nekem Connor valahogy kiforrottabb szereplő lett ebben a könyvben.
Fin* várom már :))

mea0810>!
Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Már az első részben is nagyon kedveltem Connort, kedves, jóképű, jószívű, mindenkihez van egy kedves szava :) tetszett, ahogy rájött, hogy szerelmes
Meara nagyon erős, akaratos, igazi amazon aki tudja mit akar de folyamatosan fél, küzd magával, nem akar csalódást okozni
nagyon tetszett, hogy az első háromról is egyre többet megtudunk, bele vannak szőve a jelenbe. imádom ahogy ez a hat fős kör így kiáll egymásért, megvédik egymást és igazi család lesznek függetlenül attól kinek milyen ereje van vagy éppen nincs
kíváncsi vagyok, hogy hogy alakul a történet befejezése és már olvasom is:)

Tüncsimüncsi>!
Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Várható volt, hogy itt is egy szerelmi szál lesz az egyik boszorkánnyal… Connor és Meara egész jó párost alkotnak, csakhogy mire ez megszületett… szinte megőszültem. Maga az elképzelés jó volt, de néhol vihettek volna valami újat az akciókba.
A visszatekintések és Connor „álmai” nagyon tetszettek.
Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen módon végeznek az ellenséggel.
Remélem a következő rész nem lesz ennyire kiszámítható, mert az igazat megvallva picit csalódtam benne.

Móni0630>!
Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Jaj hát ez is egy jó kis részre sikeredet.
Az elején inkább a szerelmi rész miatt vártam, mert sejtettem, hogy mi lesz a vége (a rosszal való csata miatt) de érdekes rész lett ez is. Imádtam az Eamon-os jeleneteket, lehetet volna több ilyen i.
A szereplőktől ugyanazt kaptam, amit vártam olyanok voltak, mint amilyenek az előző részben megismertem megszerettem őket.
Néhány névvel még mindig az a bajom, mint az első részben, de kezdem lassan megszokni.
Mivel nagyon várom Fin származásának történetét, és hogy végül a jó hogy fog győzni ezért kezdek is bele az utolsó könyvbe.
Megjegyzés: a könyv olvasása közben mindig megéheztem :).

Takkancs90 P>!
Nora Roberts: Árnyékvarázslat

Remek olvasmány volt! Nagyon szeretem az olyan történeteket, ahol a boszorkányság és a modern világ keveredik. Az O'Dwyer család öröksége nagy teher, de már közel vannak Cabhan legyőzéséhez. Mióta csak elkezdtem a sorozatot, Fin és Branna történetére várok, és a következő kötetben (remélhetőleg) az ő szerelmük is beteljesedik.
Connor egy igazi modern hős figura; a kedvessége, a szíve és a humora bármelyik nőt levenné a lábáról – igazán leléphetne a lapokról és elsétálhatna felém… :D
Csak ajánlani tudom N.R. könyvét, mert ez is egy újabb zseniális történet tőle!

Csoszi>!

Próbálj meg a pillanatnak élni. Meg fogsz lepődni, milyen fantasztikus.

Csoszi>!

A szerelem bolondot vagy hőst csinál bárkiből. Vagy mindkettőt egyszerre.

zuna19>!

A szerelem bolondot vagy hőst csinálhat bárkiből. Vagy mindkettőt egyszerre.

zuna19>!

– A nap végén csak a tettek számítanak.

Csoszi>!

A szerelem nem egy díj, amelyet érdem szerint osztogatnak, és visszavesznek, ha hibázol. Az egy ajándék annak is, aki adja, és annak is, aki kapja.

zuna19>!

– Ha meztelenül akarsz látni, akkor el kellene küldeni a többieket.
– Fogd be!

O’Dwyer-örökség trilógia sorozat · Összehasonlítás