Acélos ​rózsa (A Hold árnyéka 3.) 15 csillagozás

Nora Roberts: Acélos rózsa

Rejtélyes körülmények köztött eltűnik a tizenkét éves Liz, és a szülők barátjukat, Colt Nightshade magánnyomozót kérik meg, hogy derítse ki hollétét. Mivel Althea Grayson rendőrhadnagy hivatalból ered a gyermekrablók nyomába, így útjaik találkoznak. A két erős akaratú ember között hamarosan szikrázik a levegő…

Eredeti megjelenés éve: 1993

Harlequin Magyarország, Budapest, 2014

Gorkie P
Nora Roberts: Acélos rózsa

Althea Grayon rendőrhadnagy az a szépség, aki után minden férfi megfordul. Gyönyörű, okos és hideg. Mindig józanul gondolkodik, akár a munkájáról, akár a magánéletéről van szó. Megrögzött szingli és rendszerető, neki pedig ez tökéletesen megfelel.
Colt Nightshade pont az ellentéte. Laza, szabad szellem, a saját maga főnöke.
Egy eltűnt kislány utáni nyomozás miatt úgy alakul, hogy együtt kell dolgozniuk. Vajon, időben sikerül a gyermek nyomára bukkanni, mielőtt elveszik a bűnözők világában vagy még rosszabb sors vár rá?
A kemény, céltudatos hadnagy valóban érzéketlen? A laza magánnyomozó képes megtörni a jeget?
Kemény téma, izgalmas nyomozás, harc az idővel és a múlt kísérteteivel egy szerethető páros kapcsolatának kialakulásával a főszerepben.
Egy kedvenc sorozat méltó része.

Harlequin Magyarország, Budapest, 2014
sarahangel
Nora Roberts: Acélos rózsa

Hűha! Nekem eddig ez volt a legizgalmasabb a sorozat részei közül.

A téma keményebb, mint amire számítottam, és amit a borító sugall. Rá kellett döbbennem, hogy az utóbbi időben néha olvasok krimiket, és tetszenek is – bár leginkább akkor, ha romantikus szál is van bennük. Szerencsére ez ebből a részből sem maradt ki.

A téma nehézsége ellenére voltak benne megmosolyogtató pillanatok is. Althea az első részből kevésbé maradt meg bennem, itt viszont emlékezetes maradt. Colt-tal pedig igazán jól kiegészítették egymást. Az írónő különösen jól megírta ebben a részben az érzelmi hullámvasutazást.

Örülök, hogy belefogtam ebbe a sorozatba, ezek után kíváncsi vagyok nagyon a maradék két részre is. :)

Crona
Nora Roberts: Acélos rózsa

A borítója az nagyon tetszik. :) Nekem a sorozat többi része jobban bejött, de ez sem olyan rossz könyv. Nekem egy pocit unalmas volt egy-két rész benn. :(

Adri93
Nora Roberts: Acélos rózsa

Ez sokkal jobban tetszett, mint az első kettő. Mondjuk sok huza-vona volt itt is. Néha a csajnak megmondtam volna a véleményem. Jöhet a folytatás ;-)

Nora Roberts: Acélos rózsa

Egy újabb könyv Nora Robertől. Mint a sorozat többi része ez is tetszik bár kezdem a sablont felismerni. Egy önellátó erős személyiségű nő egy érzelmes értelmes (csak könyvekben létező) pasi. Egy ügy amit ki kell nyomozni. Egy kis kaland a két szereplő között.
Egy icike picike bajom van a pasik túl korán lesznek szerelmesek é kezdenek házasságról beszélni.

Móni0630

– Nézd, Colt – kezdte, és próbált észérvekre hagyatkozni nagyon kedvellek, de…
– Tessék? – vigyorodott el a férfi. – Ne haragudj, nem vagyok biztos benne, hogy jól hallottam… Megismételnéd, kérlek?
– Mondom, kedvellek – sóhajtotta Althea. Csak ne csillogna ilyen pimaszul a szeme! – tette hozzá magában.
– Kerülgetjük a forró kását, mi? – veregette meg a karját
Colt, és csúfondárosan megcsóválta a fejét. – Bezzeg, ha rúgni kell, akkor egyenesen bele, a közepébe…
Ennyit az észérvekről.
– Pofa be, Nightshade, és hagyj enni!

Móni0630

– Nem nagyon tudok ajándékot választani olyannak, akit nem is ismerek.
– Ne aggódj, erre is sort kerítünk! Hamarabb, mint gondolnád. ..
Elsétáltak a sarokig, majd balra fordultak, egy belvárosi bevásárló utcára. Megálltak egy kirakat előtt, melyben kristály és finom porcelán díszelgett.
– Örülnél, ha ilyesmit kapnál nászajándékba?
– Nem hagynád abba? – hagyta faképnél a lány. Coltnak alaposan meg kellett nyújtania a lépteit, hogy beérje.
– Nem tudod véletlenül, még ma is divat a kelengye?
– Nem tudom, és nem is érdekel!

Kicsicsillag123 P

– Vihetitek. Nálad van a szemtanúk listája?
– Igen. Nem sok hasznukat vettük. Egyik szerint kék autó volt, a másik szerint fekete. Egy részeg pasas tüzes szekeret látott, amelyet lángoló démonok hajtottak…

Kicsicsillag123 P

– Tudod, Nightshade, néha majdnem kedvellek. Majdnem.
– Innen már csak pár aprócska lépés, hogy őrülten belém szeress – jegyezte meg Colt tárgyilagosan

A Hold árnyéka sorozat · Összehasonlítás