A ​mágia diadala (A Kiválasztott krónikája 3.) 49 csillagozás

Nora Roberts: A mágia diadala

Miután ​a Végzetnek nevezett betegség elpusztította a civilizációt, a mágia mindennapossá vált, és Fallon Swift azzal töltötte az ifjúságát, hogy elsajátítsa minden csínját-bínját. Fallon addig nem élhet békében, amíg fel nem szabadítja azokat, akiket a kormány vagy a fanatikus Tisztaság Harcosai üldöznek. Eltökélt szándéka, hogy még azokat is megmentse, akik félelemből vagy gyengeségből bűnrészességet vállaltak ezzel a gonosszal… ha valóban megmenthetők.

Duncanhez, a harcostársához fűződő köteléktől megerősödve Fallonnak már számtalan alakváltót, manót és hétköznapi embert sikerült megmentenie. Most segítenie kell nekik, hogy meggyógyuljanak… és újra felfedezzék a fényt és a hitet magukban. Mert bár születésétől fogva ő a kiválasztott, akkor is csak egyetlen ember. És most, hogy egy régi nemezissel néz szembe, az ellenség fellegvárára veti a tekintetét, és beteljesíti a sorsát – hogy helyreállítsa a titokzatos pajzsot, amely egykor mindannyiukat védte –, egész hadseregre… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gabo SFF könyvek GABO

GABO, Budapest, 2021
536 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635661534 · Fordította: Tóth Gizella
GABO, Budapest, 2021
536 oldal · ISBN: 9789635661718 · Fordította: Tóth Gizella

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nora Roberts: A mágia diadala

Hepiendre számítottam, ami adott minden N. R. könyvnél, de ez a rész valahogy mégsem volt az igazi. Túl hosszú volt, több csúcsponttal ( a két fontos városi csata és a főgonosz legyőzése), és kicsit szájbarágós/ vontatott." ..én vagyok a kiválasztott…ezért születtem..győzni fogok…stb stb"
Néha a szemeimet forgattam tőle. A téma jó volt, sokkal jobban is meg lehetett volna írni. A Hawkins-völgy vagy Morrighan keresztje esetében sikerült beszippantania a cselekménynek, ami itt nem sikerült. Néha olyan érzésem volt, hogy YA fantasyt olvasok, bár azok közül is jó néhány ennél durvább.
Abszolút egyszer olvasós kategória.

zuna19 >!
Nora Roberts: A mágia diadala

Hatalmas rajongója vagyok az írónőnek, ez a sorozata nem lett kedvencem. Csalódást csak azért nem érzek, mert lesz majd más ami kedvenc lesz.
Sajnos semmi pozitív dolgot sem tudok kiemelni a trilógiából. Valahogy ez nem az én szám íze szerint lett megírva.
Terjedelmes értékelést nem tudok írni egyik részhez sem. Biztos gördülékenyebb lenne írni róla, ha valami megfogott volna benne.

Zsuzsanna_Makai>!
Nora Roberts: A mágia diadala

Kezdjük is egy idevaló idézettel; „Megértem, miért akarod, de nekem úgy tűnik, hogy nagyon sokat akarsz markolni egyszerre, és nem régen foglalkozol vele. A legtöbbünk még kevesebbet foglalkozott vele. Talán még egy ideig kisebb falatokkal kellene beérnünk.”
Azt hiszem, nem is kell ennél többet hozzáfűznöm, talán annyi még, h; Ide nekem az „ezért kár volt fát kivágni” gombot!
Azt is gondolom, h jóval rövidebb is lehetett volna, ha csak tételében sorolja fel, ki, honnan jött, nem kellett volna mindenki köré hattérsztorit keríteni, meg altatóbbá, érdektelenebbé tette ezzel.
Az is eszembe jutott, h Taylor Swift lehetett az eredeti neve Fallonnak, de érthető okok miatt újra kellett tervezni.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Nora Roberts: A mágia diadala

Hiányérzetem volt a csaták leírásának abszolút hanyagolása miatt.
Minden más olyan lett amit vártam egy rendes tisztes befejezés.
Felesleges túl beszélni aki olvasta a sorozat többi részét sejti mi lesz a vége.
Nem tudok rosszat írni rá örülök, hogy elolvastam.

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: A mágia diadala

Imádtam a történetet, de a kevesebb több elvét követhette volna az írónő. Sok helyen nem igazán kötött le, amit csináltak. Alig győztem kivárni, hogy eljussak a végére. Egy jó pár oldalt szívesen kivágnék a könyvből. spoiler Annyira cukik ők ketten. Fuldokoltam a nevetéstől, mikor Fallon és Simon beszélgettek, spoiler Vicces volt az apai féltés megjelenése. Érdekesek voltak a szereplők, jó volt figyelni, hogyan nyerik meg az ügynek az embereket. spoiler Imádtam azt is, ahogy Duncan féltette a testvéreit.

Kuri_Szilvia P>!
Nora Roberts: A mágia diadala

A nagy várakozás után sajnos csalódtam. A nagy terjedelem miatt valahogy mást gondoltam. Persze voltak benne izgalmas részek( csaták) és váratlan fordulatok, de nagyon sok minden vontatott volt, ismétlés. A végén a lezárás sem tetszett teljesen. Hiányoltam a boldogan élteket, bár ilyen sok szereplőnél persze nem lehet, de a sok oldal után összecsapottan tűnt.

tigi5 IP>!
Nora Roberts: A mágia diadala

Magyarul is hosszúnak tűnik, pedig gondoltam… :D
Számomra a trilógia leggyengébb láncszeme, mintha Nora az összes puskaporát ellőtte volna.
Továbbra is a második kötet a szívemnek legkedvesebb, de fantasy szempontjából szerintem az első a legjobb, a legütősebb. Nagy butaságot csinált Nora, hogy a saját nevén adta ki, mert igaz, hogy a neve elad szinte bármit a könyvpiacon, ugyanakkor be is skatulyázza.
Sohasem fogjuk megtudni, milyen értékelések születtek volna, ha a NY Times Review ajánlásával (első kötet) 'no name' szerzőként jelenteti meg, így előítéletek nélkül kezdik el olvasni, a magam részéről jobban örülnék, ha Nora maradna a romantikus trilógiáknál vagy az egykötetes romantikus krimiknél (bár nem érzem, hogy valami újat tudna nyújtani, de én így is szeretem:)

MoMe>!
Nora Roberts: A mágia diadala

A leggyengébb rész volt. Még jó,hogy szabin voltam,és volt időm rá,mert ezt tovább olvasni szenvedés lett volna.Rengeteg bevezetés,üresjárat.a csaták,ami a lényeg volt,az meg össze volt csapva,nem volt rendesen kidolgozva.spoiler. Az izgalom elmaradt az egész könyvben. Kár érte,nagyobb csattanásra számítottam a lezárására.

BezTina>!
Nora Roberts: A mágia diadala

Csak kapkodtak a fejem. Mélységek, magassàgok. Fél igazsàgok, majd teljes döbbenet.

Lady_E>!

Nekem nagyon tetszett!
Izgalmas, kalandos, romantikus, és minden jó, ha a vége jó! :)

BBetti86>!

Szerelem, gondolta Fallon, ahogy szülei ellovagoltak. Talán ez a legnagyobb csoda. Érezni, adni, tudni.

BBetti86>!

Attól, hogy meghalok a csatában? Hogy elveszítek valakit, akit szeretek? Még szép, hogy félek. De a félelem nem jelent szart se. Csak az számít, hogy megtedd a következő lépést.