A ​lázadó (Ír szívek 3.) 45 csillagozás

Nora Roberts: A lázadó

Egy gazdag és nagyhírű amerikai lótenyésztő családsarjaként Keely igazi hercegnőnek számít, amíg Brian csak egy keményen dolgozó edző Írországból. Amerikában azonban mindez nem lehet akadálya annak, hogy pályázzon a lélegzetelállító Keely Grant kegyeire. A lány pénze és társadalmi helyzet nem is riasztja el a férfit, annál inkább felkínált ártatlansága…

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A The New York Times sikerszerzője Harlequin Magyarország

Harlequin Magyarország, Budapest, 2006
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 963537593X · Fordította: Győry Hajnalka

Nora Roberts: A lázadó

Tökéletes lezárása volt ez a sorozatnak. Nagyon vicces és romantikus történet egy pici izgalommal. Örültem, hogy Pamela és Erin is részt kaptak ebben a részben. Még, ha kicsit is, de nagyon örültem nekik.
Sokszor nevettem a könyv olvasásakor. Annyira édes és vicces páros Keely és Brian. Nagyon szerethetőek. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a részt is.

Csoszi>!
Nora Roberts: A lázadó

Szórakoztató, könnyed olvasmány, mégsem nyűgözött le igazán. A történet jó volt, de a főszereplőket nem tudtam megkedvelni. Keeley időnként jéghercegnő volt, Brian pedig túl sznob. A leginkább azok a jelenetek tetszettek, amelyekben a lovakat tanítják, gondozzák. Egyszer olvasós kategória.

Harlequin Magyarország, Budapest, 2006
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 963537593X · Fordította: Győry Hajnalka
Zsuzsanna_Makai>!
Nora Roberts: A lázadó

Igazàból csak azért vàgtam bele most, h még egy befejezett sorozatom legyen, és mégközelebb kerûljek a sorozatos kitûntetéshez.
Jó volt. Baromira régen olvastam az elsô részeket, de amiket felemlegettek, mindenre emlékeztem. Ami a legjobban tetszett, amikor Keeley mrgosztotta az érzéseit az anyjàval Briennel kapcsolatban. Az olyan szép volt.

Ani249>!
Nora Roberts: A lázadó

Ebben a részben is a szereplőkkel volt gondom. Keely túl hercegnős, Brian túl sznob, úgy hogy nem lett igazán jól kidolgozott karakterük. Van ettől jobb története is az írónőnek, de ezzel sincs baj, ha egy kis rózsaszín romantikát szeretnénk a lóversenyek világából.

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: A lázadó

Ez a rész is nagyon jó volt, a legjobb számomra az volt, hogy az előzőleg megismert szereplők gyermekei szerepeltek benne, tehát egy távolabbi jövő az előző részekhez képest. :-) Brian és Keely szimpatikus párost alkotnak. Tetszik az állatok iránt tanúsított szeretetük. Imádtam azt a részt, mikor Brian Huncut Betty-t tanítja és a ló féltékeny Keely-re.

schalby P>!
Nora Roberts: A lázadó

Érdekes volt a 2előző történet szereplőiről olvasni évekkel később, Nora Roberts nél ez ritka. Brian nagyon szimpatikus pasi. A történet könnyed szórakoztató.

Kuri_Szilvia P>!
Nora Roberts: A lázadó

A sorozat befejező része, de olyan, mintha az írónőnek elfogyott volna az ötlete. Nem volt olyan jó, mint az első. Látszik, hogy régebbi írása. Nincs benne mágia, vagy más nem e-világi dolog. Csak két ember, akik egymásba szeretnek, de a két világ ( gazdagok-szegények) találkozása nem egyszerű.

Sünike>!
Nora Roberts: A lázadó

Kellemes kikapcsolódást jelentett ez a könnyed, romantikus kis olvasmány. Bár sosem kerültem kapcsolatban lovakkal, szeretem azokat a regényeket, amelyekben lovakról, lóversenyzésről van szó.

Dorczy>!
Nora Roberts: A lázadó

Néhány órás kikapcsolódás az írónőtől megszokott stílusban. Egy véletlen folytán akadt a kezembe, és az első két részt nem is olvastam, ez viszont egy cseppet sem zavart olvasás közben, egyáltalán nem volt hiányérzetem, vagy túl sok visszautalás az előző részekre.
Természetesen a végét lehet sejteni, de itt is az a fontos, ahogy eljutnak odáig.

zuna19>!

– Az egyik mozog. Az egyik fogam.
– Valóban? – Brian nem tudta megállni, hogy át ne lépjen a korláton, és le ne hajoljon a gyerekhez. – Hadd nézzem!
Willy készségesen felhúzta az ínyét, és nyelvével megbökte a mozgó metszőfogat.
– Már majdnem jó – állapította meg Brian. – Egy-két nap, és kiköphetsz a lyukon, ami marad a helyén.
– Nem szabad köpködni – nézett fel rá Willy.
– Ki mondta ezt neked?
– A nénik – vonta meg a vállát a gyerek. – Azt sem szeretik, ha böfög az ember.
– A nénik sokszor akadékoskodnak. Legjobb, ha csak férfitársaságban köpköd vagy böfög az ember.

zuna19>!

Szinte hihetetlen, hogyan képes két egy helyen élő és dolgozó ember folyamatosan elkerülni egymást.

zuna19>!

– Nincs hajszárítód, ugye?
– Levegő van elég.
Keeley nevetve lebegtette hosszú, nedves haját az ujjai között.
– Akkor kénytelen leszek azzal beérni.

zuna19>!

– Dirigálós egy nőszemély, igaz? – tette fel Brian a költői kérdést a lónak, aztán vállat vont, és elindult a megfelelő méretű nyeregért.

zuna19>!

– Keeley! – Brian a lány karjára tette a kezét, amikor az elfordult tőle. – Annak a kisfiúnak, Willynek néhány napon belül ki fog esni az egyik foga. Jó lenne, ha valaki odafigyelne, hogy legyen pénz a párnája alatt.
Keeley, akinek a szíve már az előbb nagyot dobbant Brian érintésétől, most majd elolvadt.
– Most épp nagyon jó nevelőszülőknél van. Kedves, gondoskodó emberek. Ők nem fogják elfelejteni.
– Akkor jó.
– Brian! – Ezúttal Keeley érintette meg a férfi karját, és tanítványai kíváncsi pillantásától kísérve felágaskodott, hogy csókot nyomjon az arcára. – Odavagyok az olyan férfiakért, akik hisznek a tündérekben – suttogta, azzal indult összeszedni a tanítványait.

zuna19>!

Az ősz a legváltozatosabb színekkel festette meg a tájat. A fák az arany, a vörös, és a narancs merész árnyalataiban ragyogtak. Az erdő messzire elnyúlt a föléje boruló kék égbolt alatt, és szinte lángolt a lemenő nap fényében.
A mezők megőrizték sötétzöld, nyári színüket. Kiscsikók futkároztak a legelőn, hosszú lábakon kergetve saját árnyékukat. Vemhes kancák legelésztek mellettük lustán.
A versenypálya barna talaján fiatal lovak dübörögtek, próbálgatva erejüket.
Ez a kép Keeley mindennapjainak része volt egész életében. Ugyanaz a látvány ismétlődött itt évszakról évszakra, a szépség és az erő képei. Jó volt tudni, hogy ezentúl is így lesz, évről évre.
Ezt tudja és ezt akarja majd örökül hagyni a gyermekeire, ha eljön az ideje, gondolta a lány. A megbízhatóságot, az állandóságot, a felelősséget, az örömöt és a fáradságos munkát, ami ezzel a tenyészettel együtt jár.
Keeley torka összeszorult, ahogy teljes valóját átjárta a szeretet. Ez nem egyszerűen egy hely, ez ajándék, amelyet a szülei nagy becsben tartottak, és így adnak tovább. Az ő része benne szintén nem múlik el nyomtalanul.

candela>!

Úgy döntöttem, nem igyekszem felejteni…És neked sem hagyom.
Tudom, milyen a bőröd íze – fogta össze finoman az ajkával Brian a lány nyakán a bőrt-, milyen a tapintásod és az illatod. Az arcod lebeg a szemem előtt, akár akarom, akár nem. -Maga felé fordította a Keeleyt, és elsötétült, izzó szemmel nézett a szemébe. – Miért legyen neked választásod, ha nekem nincs?