Lili, ​Mikkó és a minikalózok 10 csillagozás

Noora Kunnas: Lili, Mikkó és a minikalózok

Egy vagány öreg hölgy, egy beszélő kakas és lázadó minikalózok… Ki hitte volna, hogy Lilire és Mikkóra ennyi izgalom vár az utálatos és unalmas Jim bácsinál?

Telma Salamander és cseppet sem hétköznapi csapata javában készül a kisváros fontos rendezvényére, a virágfesztiválra. Minden készen áll, amikor egy véletlen mozdulat különös események sorozatát indítja el…

Már tudsz olvasni? Mit gondolsz, el tudnál olvasni egyedül egy egész regényt? Próbáld meg! A Zseblámpás Könyvek egész biztosan neked valók! Nagybetűs, nem túl hosszú, izgalmas és vicces történetek várnak!

Készíts be a takaró alá egy zseblámpát is, mert ezeket a könyveket nem fogod tudni letenni!

Kiadói ajánlás: 7 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zseblámpás könyvek Pagony

Pagony, Budapest, 2021
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634107644 · Fordította: Kovács Ottília · Illusztrálta: Teemu Juhani

Noora Kunnas: Lili, Mikkó és a minikalózok

Jópofi szereplők, izgalmas tartalom. Ez jellemzi leginkább, és a nagybetűs szöveg segíti a gyors olvasást. Kedveltem a kis kalózok megjelenéséig, ott egy kicsit olyan más hatást ért el, nem is tudom. A végére visszatért a „kedvelés” :)

chipolino>!
Noora Kunnas: Lili, Mikkó és a minikalózok

Először is: Teemu Juhani illusztrációi valami fergetegesek. Pedro kakas talán a kedvencem, de az Addams Familyt idéző polgármestercsalád sem semmi. Aki belelapoz a könyvbe, szerintem nem tudja megállni, hogy ne pörgesse végig a rajzokat. Tökéletesen illenek a kötet humoros, kicsit karikaturisztikus, lendületes világához, amely egyből magába szippant, ahogy elkezdjük olvasni. Noora Kunnas nagyon jól ír, a történetvezetés dinamikus, csak kapkodjuk a fejünket, annyi minden történik.

A karakterek nagyon egyszerűek, de talán pont ezért is nagyon szerethetőek. A gyerekek kicsit keveset veszik ki a részüket az eseményekből, de így sokkal életszerűbb a regény. Nagy öröm és meglepetés volt nekem, hogy egyszerre kapott helyet a kötetben a varázslat és a modern technika (pl. 3D nyomtató), sokkal több ilyen könyvre lenne szükség (nekem legalábbis). A mágikus dolgok úgy illeszkednek ebbe a világba, mint egy kirakós darabkái, bármi megtörténhet, és ez csak fokozza az amúgy is várakozásteli hangulatot.

A könyv valóban nagy betűs és könnyen, gyorsan olvasható, vérbeli kalandregény, amelyben nincsen üresjárat, így azok is élvezettel forgathatják, akiknek a klasszikus meseregények esetleg unalmasak. Felnőttként szerintem a különleges hangulata és remek dinamikája miatt érdemes elsősorban kézbe venni, illetve a karakterei miatt: Noora Kunnas egy-két tollvonással képes típusokat karikírozni: itt az unalmas és mindig elfoglalt üzletember, a fontoskodó és korrupt polgármester, az énekesnő, aki punkdalokkal nem futott be, ezért stílust váltott (és a régvolt kalóz, akinek ma már virágboltja van). A kötet szerethető és kedves, nem markol sokat, de nagyon jó élményt nyújt annak, aki (zseblámpával vagy a nélkül) megpróbálkozik vele.
Bővebben itt:
link

dryka I>!
Noora Kunnas: Lili, Mikkó és a minikalózok

Jópofák a karakterek, jó a történet is, de nekem kicsit fura az, hogy két külön szál van, amelyikből az egyik végtére is a karakterek/történet szempontjából mellékes, mégis elég nagy jelentőséget kap, és a végén mondhatni, hogy ez a „mellékes” szál az, amelyik kiderül.

Uzsonna >!

Hendrickson a rumos-mazsolás fagyi kóstolója lett a helyi fagylaltgyárban. Annyi fagyit ehetett, amennyi csak beléfért.

Trudiz>!

Telma éppen napüdvözlet gyakorlatokat végzett a kertben.

Trudiz>!

– Akkor ezt megbeszéltük – gondolta magában. Végre nyugodtan olvashatja a könyvét.

Trudiz>!

Éjjel mennydörgés hallatszott a távolból, de az esőfelhők nem jutottak el idáig.
– Hamarosan mi is kapunk egy jó kis nyári záport!

Trudiz>!

– Biztos vagyok benne, hogy amint megérkezik az a sztár, Rita és az utálatos férje azonnal rátapadnak, mint a piócák.

Trudiz>!

Ebben a pillanatban egy köpcös, keménykötésű öregúr kanyarodott be biciklivel az udvarra. Bal lába fából volt. Napbarnított, ráncos karját tetoválások borították…

Trudiz>!

Tom Forstén kapitány személyesen. Ezer tenger réme, egykor nagyon is jól ismert tengeri medve.

Trudiz>!

Kedvenc ünnepe a Szent Iván-éj volt, ezért ehhez a naphoz kötődő virágokból készített koszorúkat.