Vau! (Vau! 1.) 14 csillagozás

Nógrádi Gergely: Vau! Nógrádi Gergely: Vau! Nógrádi Gergely: Vau!

Vajon létezik-e olyan, hogy egy ember kutyává változzon? Igen, létezik. Ezt bizonyítja Szilas Pál, a tizenkét éves, teljesen átlagos életet élő kisfiú. Egyik este ugyanis kutyává változott! Szülei kikergették a házból az „ismeretlen” ebet, és ezzel kezdetét veszi az éjjeli kutyakalandok sora… Az eset rendszerint megismétlődik, végül Palit egy lány ment meg. Hogy milyen kalandokban lesz része és hogyan szabadul meg a „kutyaéletből” Pali, mind kiderül ebből a mókás, szívderítő regényből.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Manó Könyvek, Budapest, 2017
PressKontakt, 2010
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639503441 · Illusztrálta: Pikler Éva
PressKontakt, Budapest, 2004
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 963950307X · Illusztrálta: Kutner László

RonieHUN>!
Nógrádi Gergely: Vau!

A Vau! nekem régóta van meg, aláírva. A könyv nekem igazán tetszik most is.

Igazából ugyanazt tudom mondani, amit a PetePiténél is mondtam: vicces, jó történet és stílus, de sajnos rövid. A könyvet érdemes elolvasni egyszer minimum, csak ne nézzük az oldalszámot, különben hamar kiábrándulhat az ember.

(Ez az én véleményem, ezért lehet az, hogy nektek más a véleményetek)

kinga_s>!
Nógrádi Gergely: Vau!

Ebbe a könyvbe leginkább azért vágtam bele, mert Nógrádi Gábor műveit mindig is szerettem, s gondoltam, a fia is lehet olyan jó író. És igen, nálam bevált ez az elmélet, tetszett. :-)

Lunici>!
Nógrádi Gergely: Vau!

Kicsit féltem ettől a könyvtől. Lányom kötelező olvasmánya volt 4. osztályban. Tavaly az apuka könyvét olvastuk, az Anyu én vagyok-ot, az nagyon nem tetszett. Tudom, hogy más az író, de mégiscsak valaki valaki mássá válik, féltem, hogy uncsi lesz, vagy követhetetlen, érthetetlen…
Kellemes csalódás volt, nem bántam meg, hogy megvettük a könyvet, és nem csak kölcsönöztük! :)

sukimuki P>!

Kárpica meredten bámulta Palit. Ázott kutyaszag terjengett az öltözőben. Kárpica befogta az orrát.
– Hát, pupák, téged sem az Ambipur tervezett. – dörmögte.

73. oldal, 6. fejezet: A hidegzuhany (Manó Kiadó, 2017)

sukimuki P>!

– Mi ez a kutykurutty, te kákabèlű? – förmedt rá türelmét vesztve Bölény. – Hát azt hiszitek, hogy ennyi időm van rátok, csókolom az önéletrajzotokat!

52. oldal, 4. fejezet - Kàrpica (Manó Könyvek, 2017)

Vau! sorozat · Összehasonlítás