Nyau! (Vau! 2.) 5 csillagozás

Nógrádi Gergely: Nyau!

A Vau című ifjúsági regény folytatása a Nyau.
Paliék családjába egy Afrikában dolgozó nagynéni jóvoltából kerül Csicsi az árva fekete kislány, akinek a törzsi háborúban megölték a családját.

Csicsi viselkedése, szokásai éles ellentétben állnak a befogadó család szokásaival. A családtagok ennek ellenére elfogadják a kislányt, de a szomszédok és Pali osztálytársai nem.

A kislány varázslatos átváltozási képességével menekül meg, ha bajban van: macskává változik.

Néhány gyerek egy gonosz felnőtt kérésére elrabolja a kislányt, hogy egy showban felléptessék.
Vajon sikerül-e megmenteni Csicsit és mi lesz a további sorsa?
Vajon Csicsi és Pali között szövődhet-e mély, valódi érzelem?

Manó Könyvek, Budapest, 2017
Petepite, Budapest, 2010
120 oldal · ISBN: 9789639503274 · Illusztrálta: Pikler Éva

kolika>!
Nógrádi Gergely: Nyau!

Nagy szünet után sorra kerítettem a Vau! folytatásának elolvasását is. Ebben a kötetben nem egy átváltozott kutya szaladgál, hanem, – mint a címből is kiderül – egy macska. A macska, aki nem más, mint az afrikai árva kislány, Csicsi. A kislány hihetetlen körülmények közt maradt életben, s tekervényes úton eljut Szilasi Paliék otthonába. Oda, ahol korábban éppen az emlegetett szereplő változott át kutyává. Pali elsőre nem örvend az idegen kislány érkezésének, de a macskává változás terén nem tanúsít kétkedést. Mivel vele is megesett, s a kiváltó okra is rájött,így csakhamar átérzi, hogy Csicsinek védelemre, szeretetre van szüksége. Erre szüksége is lesz a kislánynak, hiszen némelyek csak pénzszerzési lehetőséget látnak benne. S ahogy sejteni lehetett éppen a korábban akadékoskodó Pali lesz az első, aki segítő jobbot nyújt.
Olvasás közben nincs ok az unalomra. Kezdetben szántam és sajnáltam Csicsit a sorsáért, majd azért szurkoltam, hogy jól be tudjon illeszkedni a Szilasi családba. Az emberrablás és szabadítás körülményei is izgalmas perceket szereznek az olvasónak.
Nem én vagyok kimondottan a célközönség, de nem untam a kötetet. A könyv nyelvezete, stílusa kimondottan tetszett (habár véleményem szerint nem beszélnek így a mai tinik).