A ​csodakosaras 6 csillagozás

Nógrádi Gergely: A csodakosaras

Ennek a fele se tréfa: Oli büntetésben van!
Sipi bácsi megtiltotta neki, hogy játsszon a karácsonyi kosárlabda döntőn.
Így aztán nélküle futnak ki a Kenguruk a pályára.

Szegény Oli! Rajtad már csak a csoda segíthet! Vagy?…
Vagy egy boszorkány titkos varázsitala!
Úgy ám, Rézi mama sunyi cselt sző, így válik Oli a suli legjobb kosarasává.

Ám de mi lesz, ha fény derül a szélhámosságra?
Vajon meddig tart a rejtélyes csodafőzet hatása?
És visszakapja-e végül a játéktudását Bikács, a nagycsapat sztárja?

Csodálatos mesevilágba repít e lebilincselően izgalmas kisregény, amelyben főszerepet kap a bűbáj, a becsület és a barátság. No meg egy nagyszerű sportág: a kosárlabdázás!

Ismerd meg a Kenguruk legemlékezetesebb kosárlabda mérkőzésének lélegzetelállító történetét, és a világ egyik legkedveltebb labdajátékának legfontosabb szabályait!

Manó Könyvek, Budapest, 2013
96 oldal · ISBN: 9786155385179 · Illusztrálta: Hajba László

Jávori_István I>!
Nógrádi Gergely: A csodakosaras

Nógrádi Gergely: A csodakosaras című könyvét olvastam a hét végén. A fantasztikus kisregényt elsősorban 6 és 12 év közötti diákoknak ajánlom.

No, meg még azoknak a túlkorosoknak (mint amilyen például én is vagyok) javaslom tél eleji feltöltődésre a kötet elolvasását, akik már ismerik, és ezért kedvelik az író ellenállhatatlan humorát.

A kosárlabdázás híveinek, meg azoknak, akik még csak most ismerkednek az olimpiai sportággal: nélkülözhetetlen olvasmány. :-)

Hajba László vidám rajzai kitűnően kapcsolódnak a sziporkázó történethez.

Közeleg a karácsony: ideális ajándék ez a tréfás történet a srácoknak. Sőt, egy hatalmas lépés lehet az olvasás megszerettetése felé! :-)

Keli>!
Nógrádi Gergely: A csodakosaras

Már csak azért is el akartam olvasni ezt a kis könyvet, mert magam is kosarazom. Bár nem szeretem ezt a szót, de mondhatni, cukii! :D
Aranyos alaptörténet, amibe jól és pontosan beleszőtték a kosárlabda alapjait. Ha van olyan kisgyerek a családban, akinek tetszik ez a nagyszerű sportág, akkor ajánlom neki beszerezni! :)