!

Segítség, ​ember! 118 csillagozás

Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember!
Book24 · 2.390 Ft –16% 2.008 Ft
Book and Walk 1.590 Ft
300 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Vajon mit gondolnak az állatok rólunk? Vajon mit mondanának nekünk, ha emberi nyelven megszólalhatnának? Szeretnéd tudni? Olvasd el ezt a könyvet! Negyvenöt állat beszél, morog, kacag, kiabál benne, és kevés dicséri az embert. Mind ugyanazt szeretnék, ugyanazt mondják: tudjuk, hogy szereted az állatokat, és mi is szeretünk téged, de kérünk, ésszel szeress bennünket, ne csak szívvel!

Eredeti megjelenés éve: 1989

Móra, Budapest, 2011
188 oldal · ISBN: 9789631190274 · Illusztrálta: Cakó Ferenc
PressKontakt, Budapest, 2007
Kossuth, Budapest, 2007
ISBN: 9630955966 · Felolvasta: Pogány Judit

Emerson P
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Ennyi morcos, agresszív állatot! Legalább annyi van belőlük, mint a morcos, agresszív emberből. Csak nehogy egy reggel terráriumban ébredjünk, mert akkor kihalunk mint a mamut, meg a tengeri tehén…

Nihilchan
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

A legtöbb gyerek életében eljön az a pillanat, amikor szeretne valamilyen állatot tartani otthon. (Én például mai napig vágyakozom egy panda után, de érdekes módon, még mindig nem kaptam.) Érdemes ezt a könyvet a gyerek kezébe adni vagy felolvasni neki, hogy megértse, mennyi törődéssel és felelősséggel jár egy állat gazdájának lenni. Nagyon jó célt szolgáló könyv, és a humora is zseniális.

bozs P
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Tudom, hogy nem az én korosztályomnak lett írva, de nekem kifejezetten tetszett.
Nevelő, okító célzatú, ötletes könyv. Vigyázzunk az állatokra, védjük a környezetet.
Pár évvel ezelőtt a mi tengerimalacunk is írhatott volna egy hasonló levelet, mint a könyvben, mert a gyermekeim se foglalkoztak vele és gyakran én szántam meg szerencsétlent. Oda is adtuk őt gondosabb gazdinak, jobb sorsa is lett. Akkor kellett volna a gyerekeimnek megmutatni ezt a könyvet. Azóta hiába nyafognak bármilyen állatért…

Lady_Hope I
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Tanulj, és közben kacagd ki magadat a fotelből. Tökéletes párosítás.

pat P
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Nyelvi lelemény, kacagás, gyakorlati tudnivalók, erkölcsi tanulság.

Tiger205
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

öreg vagyok már Nógrádihoz, sajnos.
De a gyerekeim bírják/bírták…

bonnie9 P
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Hogyan vélekednek az állatok rólunk, emberekről? Vedd kezedbe ezt a könyvet, mert tükörbe nézel! Van háziállatod? Hallgasd a történeteiket és tanulj tőlük, róluk!Megfigyeled néha a környezeted vadon élő állatait? Ismerd meg őket közelebbről is. Szeretnél mosolyogni? Olvasd el! Szereted Cakó Ferenc illusztrációit? Most sem ér csalódás.
Igazi állatos tanmese felnőtteknek.
A kedvenceim természetes azok a történetek lettek, amelyik állattal volt már személyes kapcsolatom (házi és vad egyaránt), ott éreztem igazán mennyire rólunk szól ez, az ő nyelvükön.
És bár nem állat (a kivétel erősíti a szabályt), kifejezetten érdekes fricska volt az „EMBER” fejezet.

PressKontakt, Budapest, 2003
168 oldal · ISBN: 9638620617 · Illusztrálta: Cakó Ferenc
blankaveronika IP
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Az öcsémnek annyira tetszett anno, hogy ő is rajzolt bele…a dedikált példányomba…

Chuti
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Túl sok volt ebben a Dezső kérem szépen, de azt meg kell hagyni, hogy sok igazság van a könyvben és még jó pár érdekesség is. De miért pont Dezső?!

Részletes kifejtés itt:

Beáta_Hendlein
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Nagyon humoros, de ugyanakkor tanulságos történetek az állatokkal való bánásmódról, az állatok szemszögéből. :-) Alsó tagozatos gyerekeknek szoktam felolvasni belőle, szórakoztató, jókat nevetnek rajta.

Klaudia_Kispál

…Néha egy órán keresztül nyivákolja nekünk, hogy „Saci néni szép! Saci néni fiatal!” Amikor már nem bírom tovább, azt mondom neki, amire te tanítottál: „Hülye, aki mondja! Hülye, aki mondja!” Erre persze megsértődik, és otthagy.
… Az egyetlen elégtételem, hogy ha nincs itthon, folyton telefonálok. Már kétszer felhívtam a melbourne-i unokatestvéremet! Ha megkapja a telefonszámlát a Saci nénid, biztos feldobja a papucsát, és többet nem kell idejönnöm… Halló!…Halló!… Már megint megszakadt ez a… krrr… vonal!

26. oldal (papagáj)

Maya

Védjenek meg, vagy fogjuk magunkat, aztán úgy kihalunk, mint a mamut, meg a tengeri tehén!

4. oldal (Sün)

Maya

Azt hiszem, ezeket a néniket kellene már végre megszelidíteni valakinek. Mert ha nem szeretik eléggé őket, mindig azt gondolják, hogy csak egy szőrmesáltól lehetnek boldogabbak.

17. oldal (Csíkos mókus)

Slezihr

Aki nem tudja elképzelni milyen ez a nyilvános lamur, az próbáljon meg csókolózni szünetben a tanáriban.
Életre szóló élmény lesz.

99. oldal (Gepárd)

ÁrnyékVirág

Mi is megküzdünk az ékfarkú sassal, ha az lecsap a fiókánkra, mint szülő a Manó tanár úrral, ha az pikkel a Dezsőkére.
Ha az ember egy kicsit igyekezne, még talán kenguru is lehetne. Bizony!

ruszky

Nem kell a duma, Gézuka! Nem kell! A bajuszomon kunkorodik ki már az unalmas szöveged arról, hogy én nem vagyok olyan hűséges, mint egy kutya.

29. oldal (Macska)

Slezihr

De te nem tudod, hol van Budapest, ugye?
Azt mondod Romániában? Jól van kis pofám, vedd vissza a kényszerzubbonyodat, az jobban áll neked, mint ez a vadászruha.

94. oldal (Koala)

Maya

Én is jobban szeretek bolha és tetű helyett káposztát kapni húsvétra, ha már nem tudom az emberiséget lebeszélni erről az ünnepről.
És ha már az evésről van szó! Aki az ebéd maradékát megeszi, picinyeim, az nem én vagyok, hanem a nagymama! Hoppá! Most újat mondtam, ugye? Nekem káposzta kell, meg saláta, sárgarépa, fehérrépa, gyümölcs vagy fű és lóhere, ha már az a megtiszteltetés ért, hogy én lettem a húsvéti nyuszi. Egy kis búza, kukorica vagy zab sem árt, megdarálva. Ezzel nem fogom kienni a családot a vagyonából.
És persze a legfontosabb: a tiszta ivóvíz. Amit szívből ajánlok húsvét hétfőjén pálinka helyett minden Vedelő Vendelnek.

14-15. oldal (Nyúl)

Maya

Még hogy ő meg én rokonok vagyunk! Ha már az arcát nem nézzük, vizsgáljuk meg a lelkét!
Mikor akartam én az embereket ketrecbe zárni, hogy az őserdőben a többi majomnak mutogassam? Mikor dobáltam én meg száraz pereccel, hogy idegrohamot kapjon? És mikor kísérleteztem vele, hogy feltaláljam az influenzabacilus ellenszerét?

59-60. oldal (Majom)

Destinee

Segítsen, akinek még megdobban a szíve egy szegény csíkos mókusért! Egy Burundukért.