Segítség, ​ember! 131 csillagozás

Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Vajon mit gondolnak az állatok rólunk? Vajon mit mondanának nekünk, ha emberi nyelven megszólalhatnának? Szeretnéd tudni? Olvasd el ezt a könyvet! Negyvenöt állat beszél, morog, kacag, kiabál benne, és kevés dicséri az embert. Mind ugyanazt szeretnék, ugyanazt mondják: tudjuk, hogy szereted az állatokat, és mi is szeretünk téged, de kérünk, ésszel szeress bennünket, ne csak szívvel!

Eredeti megjelenés éve: 1989

Móra, Budapest, 2011
188 oldal · ISBN: 9789631190274 · Illusztrálta: Cakó Ferenc

Emerson
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Ennyi morcos, agresszív állatot! Legalább annyi van belőlük, mint a morcos, agresszív emberből. Csak nehogy egy reggel terráriumban ébredjünk, mert akkor kihalunk mint a mamut, meg a tengeri tehén…

Ferger_Annamária I
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Nagyon szórakoztató volt több állat szemszögéből olvasni a rövid történeteket. Gyerekeknek ajánlottabb, de felnőtteknek is jó kikapcsolódást biztosít.

ÁrnyékVirág
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Jópofa könyv, nagyon szerettem, többször is olvastam gyerekkoromban. Különböző állatokat szólaltat meg, nagyon vicces görbe tükör, ahogy elmondják a véleményüket az emberről.
Kedvem lett újra elolvasni :)

Nihilchan
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

A legtöbb gyerek életében eljön az a pillanat, amikor szeretne valamilyen állatot tartani otthon. (Én például mai napig vágyakozom egy panda után, de érdekes módon, még mindig nem kaptam.) Érdemes ezt a könyvet a gyerek kezébe adni vagy felolvasni neki, hogy megértse, mennyi törődéssel és felelősséggel jár egy állat gazdájának lenni. Nagyon jó célt szolgáló könyv, és a humora is zseniális.

altagi P
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Minden (leendő) állattartónak a kezébe nyomnék egy példányt ebből a könyvből, annyira szuperül hozza az állati szemszöget, és sajnos sokan vannak, akiknek nagyon sokat kellene még tanulni ahhoz, hogy állatot tartsanak. Leginkább gyerekeknek való tanulságos történetek, de felnőttként is nagyon élvezetes és elgondolkodtató olvasmány. Vajon az én háziállatkáim is írtak volna ilyen leveleket? Remélem, nem…
A kedvencem a macska, a kutya és a guppi voltak, de mindegyik (kivéve talán a legelsőt…) nagyon humorosra sikeredett. És az utolsó, az valami fenomenális! :D

bozs
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Tudom, hogy nem az én korosztályomnak lett írva, de nekem kifejezetten tetszett.
Nevelő, okító célzatú, ötletes könyv. Vigyázzunk az állatokra, védjük a környezetet.
Pár évvel ezelőtt a mi tengerimalacunk is írhatott volna egy hasonló levelet, mint a könyvben, mert a gyermekeim se foglalkoztak vele és gyakran én szántam meg szerencsétlent. Oda is adtuk őt gondosabb gazdinak, jobb sorsa is lett. Akkor kellett volna a gyerekeimnek megmutatni ezt a könyvet. Azóta hiába nyafognak bármilyen állatért…

Lady_Hope I
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Tanulj, és közben kacagd ki magadat a fotelből. Tökéletes párosítás.

bokrichard
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Anno, amikor még általánosba jártam, akkor voltak vers-, és prózamondó versenyek, amiket ezekkel a szövegekkel nyertem meg, így elfogultan (vagy nem :) ) de nekem ez hihetetlenül bejött!

Klaudia_Kispál P

…Néha egy órán keresztül nyivákolja nekünk, hogy „Saci néni szép! Saci néni fiatal!” Amikor már nem bírom tovább, azt mondom neki, amire te tanítottál: „Hülye, aki mondja! Hülye, aki mondja!” Erre persze megsértődik, és otthagy.
… Az egyetlen elégtételem, hogy ha nincs itthon, folyton telefonálok. Már kétszer felhívtam a melbourne-i unokatestvéremet! Ha megkapja a telefonszámlát a Saci nénid, biztos feldobja a papucsát, és többet nem kell idejönnöm… Halló!…Halló!… Már megint megszakadt ez a… krrr… vonal!

26. oldal (papagáj)

Maya

Védjenek meg, vagy fogjuk magunkat, aztán úgy kihalunk, mint a mamut, meg a tengeri tehén!

4. oldal (Sün)

Maya

Azt hiszem, ezeket a néniket kellene már végre megszelidíteni valakinek. Mert ha nem szeretik eléggé őket, mindig azt gondolják, hogy csak egy szőrmesáltól lehetnek boldogabbak.

17. oldal (Csíkos mókus)

ruszky

Nem kell a duma, Gézuka! Nem kell! A bajuszomon kunkorodik ki már az unalmas szöveged arról, hogy én nem vagyok olyan hűséges, mint egy kutya.

29. oldal (Macska)

Slezihr

Aki nem tudja elképzelni milyen ez a nyilvános lamur, az próbáljon meg csókolózni szünetben a tanáriban.
Életre szóló élmény lesz.

99. oldal (Gepárd)

biciglibelso

Mondok neked valamit, Gézuka, lengesd ide a vitorláidat. A kutya nem nyávog. Vetted a lapot, haver? (…) …ha nyávog, akkor van két méter csirkebelem rá, hogy nem fogja az otthonodat őrizni.

29. oldal, 9.fejezet- Macska (Officina Nova, 1989)

altagi P

Aztán itt van a kísérleti élőlényem étkezési szokása. Naponta egyszer eszik, azaz reggeltől estig.

32. oldal (Kutya)

ÁrnyékVirág

Mi is megküzdünk az ékfarkú sassal, ha az lecsap a fiókánkra, mint szülő a Manó tanár úrral, ha az pikkel a Dezsőkére.
Ha az ember egy kicsit igyekezne, még talán kenguru is lehetne. Bizony!

ruszky

3. Kikötés: Oda sem megyek, ahol nem szeretik egymást a családtagok. Mert az ilyenek mindig az állatba rúgnak bele legelőször.

21. oldal (Póniló)

Slezihr

De te nem tudod, hol van Budapest, ugye?
Azt mondod Romániában? Jól van kis pofám, vedd vissza a kényszerzubbonyodat, az jobban áll neked, mint ez a vadászruha.

94. oldal (Koala)