Segítség, ​ember! 235 csillagozás

Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Mi történne, ha az állatok beszélni tudnának? Alighanem jól megmondanák a véleményüket rólunk, emberekről. Ebben a könyvben negyvenöt állat beszél, morog, kacag, kiabál, és bizony csak kevesen dicsérik az embert. Miért is tennék? Ugyan miért rajongana egy béka azért a vigyori gyerekért, aki befőttesüvegbe zárja? Vagy miért integetne bájosan a fóka annak a kétlábúnak, aki fegyvert fog rá? És vajon ki ne lenne ideges a farkas helyében, mikor mindig a szemére vetik, hogy megette Piroskát meg a nagymamát? Semmi kétség: nehéz az állatok élete, és ezen egyedül az ember segíthet. Mégpedig azzal, hogy szereti őket. De nemcsak a szívével, hanem az eszével is. Már ha van neki.
Vigyázat! Állati szövegek!

Móra, Budapest, 2017
192 oldal · ISBN: 9789634157991 · Illusztrálta: Cakó Ferenc

Klodette >!
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

A múlt héten két gyerekprogram is volt nálunk a könyvtárban, így történt hát, hogy amikor a helyükről elővett köteteket a kolléganővel visszapakoltuk véletlenül rábukkantam Nógrádi Gábor Segítség, ember! című könyvére, utána pedig már egyértelmű volt, hogy úgymond a „folytatást" is kézbe veszem.
Szóval örök hálám annak a kislánynak vagy kisfiúnak, aki belenézett a könyvbe, de nem tette vissza a helyére, én meg így leltem rá eme nagyszerű írásokra. :)
Az alcímek mindenképpen figyelemfelketők és tanulságosak. „ Ne csak szívvel, ésszel szeress!, valamint „Ha nem bántasz, nem bántalak!"
Ez a két fenti mondat tulajdonképpen mindent elárul a történetről, tökéletesen bemutatja azokat, – röviden és tömören – hogy miről is szólnak valójában ezek a gyermekkönyvek.
Az állatvédelem, a helyes és megfelelő állattartás mindig aktuális és sosem lehet róla eleget beszélni, sem a kicsiknek, sem pedig a felnőtteknek. Sőt!
Nógrádi Gábor humoros, viccesnek szánt tanmeséi, melyeket rímekkel és versekkel tűzdelt tele, igen jól mutatják: A világ és az ember még most is rá van szorulva arra, hogy minél többet tudjon az állatokról.
Vannak itt kérem szépen emlősök, madarak, ragadozók, bogarak és rovarok, hüllők és kétéltűek, valamint háziállatok sora, akik mind-mind, szépen-sorban elmondják véleményüket rólunk, emberekről.
Néhol kedvesek, a legtöbb esetben viszont a keresetlen igazságot hozzák napvilágra, az elborzasztó tényeket arról, hogy miként is bánik velük valójában az ember és persze inkább hogyan kellene viselkedni velük.
Felmerül tehát a kérdés: Ki is valójában az igazi állat? Mi az ember? Mert bizony a tudatlanságával, a végtelen gonoszságával minden jót elpusztít, megöl, rabságban tart, levadász, meggyaláz és még sorolhatnám. :(
A Segítség, ember! sokadik újranyomását olvastam, az újabb, bővített verzíót, amiben magáról az emberről is ír a szerző és még sok olyan állatról, amikről a régebbi kiadásokban nem volt még szó. A könyvet Cakó Ferenc illusztrálta és imádtam a rajzait. Egyszerre csodaszépek és megmosolyogtatóak.

kratas P>!
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Aranyos és vicces formába öntött, tanító jellegű szösszenetek. Főleg az utolsó, az ember :)))

Emerson>!
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Ennyi morcos, agresszív állatot! Legalább annyi van belőlük, mint a morcos, agresszív emberből. Csak nehogy egy reggel terráriumban ébredjünk, mert akkor kihalunk mint a mamut, meg a tengeri tehén…

Nógrádi Gáborban egyszerűen nem lehet csalódni! :D
Elmés, vicces és frappáns volt ez a kis szösszenet, nagyon hamar végigsuhantam rajta.
Könnyen olvasható és szerintem kifejezetten jó lehet fiatalabb gyerekeknek, hiszen úgy tanít, hogy közben észre sem vesszük.
Sokat lehet róla beszélgetni, és biztosan be fogok vinni egy-két állatok által írt levelet az gyerekeknek a suliba, hogy beszélgessünk róla.
Tetszett és szeretettel ajánlom, ha valami könnyedet, elgondolkodtatót és végtelenül szórakoztatót szeretnétek olvasni!

Paulina_Sándorné P>!
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Érdekes, humoros köntösbe bújtatott tanítások. Segít megismerni, hogy mit érezhetnek az állatok a rácsok mögött. :-) Jó pár állatka volt nekem és a gyermekeimnek a felsoroltakból, így azért még jobb volt. Az író megmutatta a gonosz gazda figuráját, szerintem bízva abban, hogy a gyerkőc, aki olvassa a leveleket, tanul belőle. A rajzokat imádtam. Az Ember elgondolkodtatott.

Kicsibogár>!
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Vicces, gunyoros, cinikus ez a könyv, és ezáltal tele van igazságokkal, nemcsak az álatttartásról, hanem úgy általában a toleranciáról.
Aki szeret valakit, az arra is figyel, hogy a másiknak mire van szüksége, és nem csak arra, ami neki jó.

Beatrice8>!
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Aranyos, vicces és ötletes kis mese. Azt hittem normális meseregéyn lesz, nem számítottam ilyen kézikönyv szerű szövegre, de kellemes meglepetés volt. Tényleg sok szóvicc és ötletes mondat van benne. Pl.: „Ezek talán még az állatot is egy l-lel és két t-vel írják, mert szerintük múlt idő!”
De emellett erős oktató jellege van, érdemes felolvasni a gyerekeknek.
Ahhoz képest, hogy csak a „húsvét” sz miatt olvastam, nagyon tetszett.

Himitsu P>!
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Az összes állat, akiknek nagy károkat okoz az emberiség, fel van sorolva ebben a könyvben, és ráolvassák az emberiségre az összes ellenük elkövetett bűnüket. Hol viccesek, hol szívszorítóak a sorok, de inkább az utóbbi… Ha az állatok beszélni tudnának, kétségbeesésükben valami ilyesmiket vágnának a fejünkhöz.
Elgondolkodtató volt.

LuciaBane>!
Nógrádi Gábor: Segítség, ember!

Gyerekkori nosztalgia, nagyon jó emlékeim vannak.

Amúgy humoros és szórakoztató, de szigorúan csak egy párat egyszerre. Néhány állat volt, amit kevésbé csíptem, de nagyon jó volt.

Lilla_Miko>!

Nem várom a leveled!
Szívből mondom: le veled!
Utálattal üdvözöllek:
Csin Csilla!

74. oldal, Csincsilla

altagi P>!

Aztán itt van a kísérleti élőlényem étkezési szokása. Naponta egyszer eszik, azaz reggeltől estig.

32. oldal (Kutya)

a_bookworm_named_honey>!

Gézuka! Nem kellene néha használni az eszünket, ha van?!

40. oldal, Macska (Móra, 2019)

Ó, micsoda teve!
Bár az enyém leve!
Elmehetnék vele
a sivatagba bele!
Ottan egybekelve
tevével a teve.
Kérdd: mely érzelem ez?
Szerelem a neve!

149. oldal, Teve (Móra, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: szerelem · teve
Kicsibogár>!

a_bookworm_named_honey>!

Én, öregem, szelídebb vagyok, mint egy döglött tehén.

120. oldal, Gepárd (Móra, 2019)

a_bookworm_named_honey>!

Egy biztos: az ember nem egy hálás állat.

138. oldal, Denevér (Móra, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: emberek · hála
Slezihr >!

Aki nem tudja elképzelni milyen ez a nyilvános lamur, az próbáljon meg csókolózni szünetben a tanáriban.
Életre szóló élmény lesz.

99. oldal (Gepárd)

a_bookworm_named_honey>!

Úgyhogy mi, rókák tudjuk: az ember már rég nem lesz a földön, amikor még mindig akad majd egy róka, aki az ide repülő marslakóktól megkérdezheti, hogy mennyi az idő. Már persze, ha lesz a szájukban sajt!

130. oldal, Róka (Móra, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: marslakó · róka · sajt
a_bookworm_named_honey>!

Az, hogy milyenek leszünk, csak nevelés meg szeretet kérdése. A vadság nem alaptermészetünk.

186. oldal, Orrszarvú (Móra, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: nevelés · szeretet