Patika 1 csillagozás

Nógrádi Gábor: Patika Nógrádi Gábor: Patika

– ​Egy boldog embert látsz – szavalta Norbi és magához ölelte a kedves nőt. – Egy boldog embert, aki élete válaszútján áll… Ami eddig csak sejtelem volt bennem, az most valósággá vált… Dzsúlia! Eljött a mi időnk! Júlia döbbent boldogsággal engedte, hogy Norbi magához szorítsa, és megcsókolja az arcát. Alig merte elhinni, hogy eljött a nagy pillanat. Majd húsz évet várt rá… Annyiszor elképzelte… Csak azt nem értette, miért ilyen hirtelen…? – Dzsúlia, kedvesem – folytatta Norbi – szeretnélek megkérni… Júlia szeme könnybelábadt. – nagyon szeretnélek megkérni… – Igen – suttogta Júlia, és az ajka megremegett. – Szeretnélek megkérni, hogy helyettesíts egy kicsit… El kell ugranom a fiúkhoz… Koncertünk lesz! Játszani fogok megint! – mondta Norbi, és egy homlokcsók után kirepült az öltözőbe. Júlia arcáról úgy eltűnt a mosoly, mint az ürge a tarlóról. Egyesek szerint, bár a nők fizikailag gyengébbek, lelkileg többet bírnak, mint a férfiak. Ez lehetséges. De azért nem okos dolog túl gyakran… (tovább)

Hunga-Print, Budapest

Cukormalac>!

Aki felidegesíti magát, az saját hibájából éri el az ellenségei célját.

II. kötet, 60. oldal

Cukormalac>!

A sírás jó. Levezeti a feszültséget. Receptre kellene felírni. Mindenesetre abban a családban, ahol a nők nem sírnak, ajánlatos elzárni a késeket.

II. kötet, 170. oldal

Cukormalac>!

Az érzelmeket különösen nem lehet irányítani. A királykobrát jobban.

I. kötet, 154. oldal

Cukormalac>!

Hogy a nők időnként miért a válaszoktól várják, hogy kielégítsék őket, az a nemek harcának nagy titkai közé tartozik.

I. kötet, 118. oldal

Cukormalac>!

Születésünktől fogva humanisták vagyunk. Szeretjük és segítjük az embereket. De mivel mi is emberek vagyunk, a humanizmus gyakorlását magunkon kezdjük.

I. kötet, 211. oldal

Cukormalac>!

A bérgyilkosnak is vannak ünnepei a karácsonyon kívül. Egy jól sikerült mészárlás, családirtás után bizonyára pukkan a pezsgőspalack.

II. kötet, 195. oldal