Nézz ​rám, Mami! 22 csillagozás

Nógrádi Gábor: Nézz rám, Mami!

Kriszti nagymamája egy kis somogyi tanyán él, a legközelebbi falutól is távol.
Se telefon, se folyóvíz, se központi fűtés, csak szigorúság, munka és állatok. Kriszti nem szeret ott lenni. De karácsonykor kötelező. Mindegy. Egy-két napot ki kell bírnia, amíg a szülei meg nem érkeznek.Éjszaka azonban rettenetes hóvihar kerekedik, és a nagymama váratlanul beteg lesz.
A mentőcsapatok elindulnak, de vajon időben odaérnek-e?
És ki az a fekete ruhás ember, aki nagy kalapjában megjelenik?
Tud-e segíteni Krisztinek legkedvesebb unokatestvére, Ádám, vagy az oroszlánmancsú, majomfejű kavinok?
Vajon a szeretet egy elkényeztetett városi lányból is hőst csinálhat?
Nógrádi Gábor többi művéhez hasonlóan a Nézz rám, mami! valódi családi regény, amelyet egyaránt szívesen olvas majd felnőtt és gyerek, mert a humor és izgalom ebben a történetben is mély emberi érzelmekkel párosul.

Megjelent A hó fogságában címmel is.

Eredeti megjelenés éve: 2006

PressKontakt, Budapest, 2006

Nógrádi Gábor: Nézz rám, Mami!

A főszereplő kislány nagyon nem volt szimpatikus az elején. Aztán, ahogy a végére értem, egészen megkedveltem.
Egy tipikus probléma, ami körül kering a történet: csak le ne merüljön a telefon.
Ebben azért sokan magukra ismernek :)
Az hogy az utolsó néhány oldalon annyi minden történt, rontott a könyv értékelésén.
De a lényeg, hogy aranyos, humoros és még izgalmas is.

GwendolynShepherd>!
Nógrádi Gábor: Nézz rám, Mami!

Nekem ezt egy versenyre kellett elolvasni, amit nem is bántam meg. Ez egy nagyon megható, szép történet, ajánlom mindenkinek.

danlin>!
Nógrádi Gábor: Nézz rám, Mami!

Aranyos regény volt, talán csak a rövidsége szól ellene. Sok mindent pendít meg: a szerelmet, a megbocsátást, a megértést és a generáció különbségeket. Az elején kicsit hisztisnek éreztem Krisztit, de szépen megállta a helyét. Szívesen olvastam volna a régi szerelemről, és kíváncsi vagyok, mi lett Ádámmal és Krisztivel végül.

keyprice P>!
Nógrádi Gábor: Nézz rám, Mami!

Ezt a könyvet még általános iskolában olvastam, és nagyon megszerettem! Nekem is egy kis faluban laknak a nagyszüleim, tudom milyen szaga van a leforrázott csirkének, és a párás konyhának, a hideg szobák is ismerősek voltak számomra. Így újra elolvasva olyan nosztalgikusnak tűnt, olyan kedves történet. A kavinokat nem szerettem.

Dölfike>!

Tudjátok meg: mindennek eljön az ideje, ha van erőnk és kitartásunk. Meg időnk.

125. oldal [Presskontakt, 2006]

A férfi felöltözött.
Az asszony is. Ez öt percet vett igénybe. (Ugyanez munkanapokon reggel húsz perc, színház előtt negyven perc, partira készülve hatvan perc, és osztálytalálkozó előtt két óra.)

92-93. oldal [Presskontakt, 2006]

Dölfike>!

… az élet olyan, mint a jégcsap az ereszcsatornán: kemény, de törékeny.

31. oldal [Presskontakt, 2006]

Dölfike>!

Miért van az, hogy egy apa néha szinte szó nélkül rá tudja venni a lányát olyasmire, amire az enyja többnapos veszekedés után sem hajlandó?

14. oldal [Presskontakt, 2006]

Dölfike>!

Miért nem lehet visszaforgatni az időt? Legalább néha!…

18. oldal [Presskontakt, 2006]

Dölfike>!

Ha egy problémán nem tudunk segíteni, nem kell vele idegesíteni a szeretteinket.

52. oldal [Presskontakt, 2006]