Nem ​vagyok Samu! (Samu és papa 2.) 19 csillagozás

Nógrádi Gábor: Nem vagyok Samu! Nógrádi Gábor: Nem vagyok Samu!

Én úgy szeretném szeretni a Papát! Miért nem hagyja? Ha egyedül akarok lenni, tuti, hogy rám száll. Ha nem akarok vele mászkálni, tuti, hogy elvisz magával. Úszni tanít, miközben félek a víztől. Rokonokhoz cipel, mikor a hátam is borsódzik tőlük. Beleszól, ha Eszternek verset írok, vagy unatkozom, vagy sírok… És amin csak röhögni lehet: fel akar világosítani! Ő! Engem! No, de már közeleg a szabadság napja, mert az én Papám nősülni akar! Hurrá! Éljen! Éljen! Vagy mégsem?!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Móra, Budapest, 2021
Móra, Budapest, 2011
136 oldal · ISBN: 9789631190397 · Illusztrálta: Pikler Éva
Móra, Budapest, 2011
88 oldal · ISBN: 9789631193183 · Illusztrálta: Pikler Éva

Paulina_Sándorné P>!
Nógrádi Gábor: Nem vagyok Samu!

Vicces volt. Nem semmi nagyapja van Samunak. Tiszta kaland az élet vele! Nagyon nagy jelenet lehetett, mikor a rendőrök megjelentek a gyerekek miatt. Annyira bírtam, hogy Samu mindig ki volt akadva a nagypapa miatt, de valahogy mindig úgy volt, ahogy az öreg akarta, vagy tervezte. Azért Samut sem kell félteni, ha vonakodva is, de mindig benne volt az öreg őrültségeiben.

girardella>!

Jaj, ez a papa…:-)
9 éves fiamnak vásároltam a könyvet a könyvhéten, a szerző kifejezett ajánlására, de sajnos az első rész nem volt meg. Nagyon vicces, nagyon tetszett egészen az utolsó 2 fejezetig, amik a felvilágosításról szólnak a 12 éves fiú főszereplő tolmácsolásában. Na most az én 9 évesemet még tudtommal nem érdekli ez a téma (női testrészekről való álmodozás, éjszakai magömlés stb.), és nem is szeretném ráerőltetni. De amúgy meg tényleg annyira jó a könyv, és annyira olvastatná magát. Most akkor mit csináljak? Tépjem ki az utolsó két fejezetet?:-)

danlin>!
Nógrádi Gábor: Nem vagyok Samu!

Méltó folytatása az első kötetnek. Novellafüzér az unokáról és kreatív nagyapjáról, aki valahogy mindig bajba keveri őt. Bár ebben a kötetben Samut kicsit nehezebb átverni, jobban tárgyal a részesedéséról és néha maga is megtréfálja a Papát.

MrBones>!

Hallottam, amikor Papa, Anya, meg Apa a konyhában rólam beszélgettek. Véletlenül hallottam meg, miközben hallgatóztam az ajtónál.

MrBones>!

Megőrülök a felnőttek efféle kérdéseitől. Tudja, hogy aki bejött az ajtón, az Bibi, ha nem a macska jött be, mégis megkérdezi, hogy: „Te vagy a Bibi?”
Nem! Ő a Hermione a Harry Potterből, csak összement a mosásban.

Kapcsolódó szócikkek: Hermione Granger
MrBones>!

Tudod, ki volt a legszebb Nyíregyházán ötven évig?
– Te? – néztem rá, és elhatároztam, hogy ha bólint, szétröhögöm az agyát.

MrBones>!

– Az olvasás a legjobb hobbi, kisunokám! A Mama is sokat olvasott. Én is. És ez a könyv, hidd el, letehetetlen – mondta, és letette az ágyamra Erich Kästner A két Lotti című regényét, meg egy csomag kekszet.

MrBones>!

Elmélyítette a hangját még jobban, úgy, mint az a lány az "Ördögűző"ben, amit nekem nem lett volna szabad megnézni, és azt hörögte:…..

MrBones>!

Ha véletlenül rám mosolyog, mert rövidlátó, és összetéveszt valakivel, elakad a lélegzetem, és az agyam zúg, mint a vízesés.