Legyél ​a tesóm! 16 csillagozás

Nógrádi Gábor: Legyél a tesóm!

Nógrádi Gábor Kistestvért akarok! című kötete a sorozat 2. szintjéhez tartozik. A történet főszereplője, Alexandra minden áron szeretne egy kistestvért, ám szülei csak azt hajtogatják, hogy a testvér érkezése még „nem aktuális”. Sziszi úgy dönt: a kezébe veszi az ügyet, és próbál szerezni egy kistesót magának… A történet folyamán egyre viccesebb szituációkba keveredik, míg végül nagy meglepetésben lesz része…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 2023
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636032982 · Illusztrálta: Bertóthy Ágnes

meseanyu P>!
Nógrádi Gábor: Legyél a tesóm!

Jó sztori volt, sok üzenettel és még több humorral, de a vége szerintem olyan szinten faramuci és hülyeség, hogy nagyon nem tudok napirendre térni felette. Anya terhes lesz, amit nem mondanak el a gyereknek, aztán nyár végén ott a meglepetés kistesó. Közben a gyerek nem is látja az anyját egész nyáron. Nekem ez nagyon furi volt… Ugyanakkor az eleje meg jó, ahogy Sziszi nyomja a a testvér-projektet, vicces, amiket kitalál. Hasznos a társadalmi különbségek bemutatása is.

dtk8>!
Nógrádi Gábor: Legyél a tesóm!

Nehéz a kezdő olvasóknak szóló sorozatban jó könyvet írni, hogy a szöveg is egyszerű legyen, de azért a történet is lekösse a közönséget, ne legyen túl szimpla. Nógrádi Gábornak ez nagyon jól sikerül (ami persze nem meglepő tőle).
A főszereplő Sziszi, aki mindenáron testvért szeretne magának, és ezért minden követ megmozgat. Mivel a szülei vonakodnak, mert nem „aktuális”, ezért a saját kezébe veszi az irányítást, és hol egy testvérrel állít haza, hol ő csatlakozik egy másik családhoz. Nagyon vicces szituációk adódnak ebből, a kezdő olvasóval elnevetgéltünk rajta.
Ami nekem különösen tetszett, hogy a családok eltérő társadalmi helyzete is megjelenik a háttérben, és a különbségeken átívelő barátság. A kezdő olvasó meg élvezte a történetet, szóval mindketten elégedettek vagyunk.

Nikolett0907 P>!
Nógrádi Gábor: Legyél a tesóm!

[…] a mesék sem ott kezdődnek, hogy „boldogan éltek, míg meg nem haltak”.

A Már tudok olvasni 2. szint sajátos kiadói sorozatnak immáron sokadik darabját volt szerencsém kézbe venni. Eme kötetnek is elsődleges funkciója, hogy a kisebb leendő olvasópalánták játszva/szórakozva gyakorolhassák az olvasást. Erre nem is lehetne alkalmasabb módot találni, mint amit ezek a könnyű szavakkal megírt, de annál szívmelengetőbb meséket tartalmazó kötetek nyújtanak.

Jelen esetben a már jólismert Nógrádi Gábor szőtte meséjének kusza szálait, amelyek jelen esetben egy óvodás forma kislány kistestvér utáni vágyakozásáról, valami az ehhez köthető – néha hajmeresztő – ötleteiről mesélnek.

Sziszi már az óvoda utolsó évét tapossa és hamarosan mehet a várva várt iskolába, ahol megismerkedhet többek között a betűk birodalmával is. Igen ám, de már jó ideje minden vágya egy otthoni játszópajtás, aki ráadásul a testvére is. Az ebből fakadó kálvária néhol merész ötletek megvalósítására ösztökélik a gyermeket, de, hogy ehhez mit szólnak a szülők, az már más kérdés természetesen.

A mese ezen a szinten kellően szórakoztató, ráadásul a szótagolások is könnyen követhetőek mindenkinek.

Számomra Sziszi eszetlensége és kissé önző viselkedése miatt nem lopta be magát a szívembe.

Bertóthy Ágnes rajzai viszont most is bájosra sikeredtek.

Móra, Budapest, 2023
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636032982 · Illusztrálta: Bertóthy Ágnes
krlany I>!
Nógrádi Gábor: Legyél a tesóm!

Sziszi nekem picit sok. Tök olyan, mintha otthon ő hordaná a gatyát a szülei helyett, ami azért lássuk be, nem egy követendő példa. Azt is értem, hogy egy öt éves gyereknek fogalma nincs a tapintatlanságról, de akkor pl. tanítsuk meg neki.
Ez a könyv arra nagyon jó, hogy azt megmutasd a gyerkőcnek, így ne, mert ezzel a szituval ez a baj, a másikkal meg az. Nem az a baj, hogy Sziszi így viselkedik, hanem az, hogy senki nincs ott, aki azt mondja neki, ezt nem így kell. Egyébként nem lenne ez egy rossz sztori, ha lehetne belőle tanulni.

Juca P>!
Nógrádi Gábor: Legyél a tesóm!

Végül arra jutottam, hogy humoros szeretett volna lenni a könyv, de nem az én számomra. Ha a gyerekem mindenáron szeretne egy kistestvért, de mi nem szeretnénk, akkor akármennyit próbál is győzködni, nem lesz.
Sziszi egy akaratos gyerek, aki a végén mindig megkapja, amit akar. A szülői fegyelmezés is erősen hiányzott a történetből, szóval nem csoda, ha mindig a gyerek győz. Tényleg próbáltam volna a humoros oldalát nézni a könyvnek, de nem igazán ment.

tilia_tomentosa>!
Nógrádi Gábor: Legyél a tesóm!

Két és fél éves kisfiamnak meséltem. Nagyon tetszett mindkettőnknek. Minden kezdő olvasónak szívből ajánlom.

Nikolett0907 P>!

[…] a mesék sem ott kezdődnek, hogy „boldogan éltek, míg meg nem haltak”.