Akarod tudni, hogyan kell megnevelni a játszótársadat, a padszomszédot, a macskát és a szerelmünk mamáját? Tudod-e, hogyan nevelhetjük le magunkat az orrturkálásról, a kézizzadásról, a falánkságról, a tévénézésről, a félelemről és a csúnya beszédről? Szeretnél a tacskóból vérebet, magadból pedig kitűnő tanulót faragni? Vagy talán a családodat akarod átnevelni: a testvéredet, a nagybácsidat, a nagymamát? Semmi akadálya. Csupán a könyvben található hatvanöt vidám írást kell elolvasnod, és már hozzá is foghatsz a neveléshez. Vagy a nevetéshez.
Hogyan neveljünk? 88 csillagozás
Eredeti megjelenés éve: 1995
Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?
Kedvencelte 10
Most olvassa 2
Várólistára tette 21
Kívánságlistára tette 11

Kiemelt értékelések


Nagyon megtetszett nekem ez a könyv. Bírom Nógrádi Gábor humorát és stílusát, nagyon egyedi. Érdekes nevelési ötleteket vet fel, amik gyakran (vagy mindig) kudarcba fulladhatnak, de pár darab talán a valóságban is beválna, mindenesetre nem próbálnám ki őket a gyakorlatban. Valószínűleg elő fogom venni majd még a jövőben, ha valami könnyed, szórakoztató könyvet szeretnék olvasni. A többi művére is vetek majd pillantást.


Ilyen vicces könyvet még nem olvastam, az osztályfőnököm ajánlotta. Tele van jótanácsokkal, tippekkel, ötletekkel, amik különböző esetekben (Nógrádi Gábor szerint) hasznunkra válhatnak. Azoknak ajánlom a könyvet, akik szeretik a humort, a furfangot és az izgalmakat. Olyan regény, amit szórakozáshoz nyugodt szívvel lehet alkalmazni. Olvasása során előfordulhat hangos felnevetés, kacagás.


Nagyon könnyű vele végezni, és nagyon mulatságos az egész könyvecske. A nevetés garantált ennél a könyvél, és a folyatásnál. A gyermeki és felnőtt hibákat ötvözi humoros formában, és mint egy torz tükör tart elénk, ezzel késztetve minket a nevetésre. Bevallom a folytatást jobban szeretem, de ez is megérdemli a csillagos 5-öst!


Imádnivaló, vicces kis történetek, amit érdemes előkapni, ha egy rövidke felüdülésre vágyunk a morcos világban. Hangsúlyozom: rövidke. Mindig csak egyet-egyet, esetleg kettőt. Többnyire ugyanarra a sémára épül minden rész, és ömlesztve, ahogy én is olvastam, eléggé kiszámítható, és elveszti a varázsát. Legközelebb figyelmesebb leszek, és csak lépésről-lépésre haladok:)
Népszerű idézetek




…megkérjük a kistestvérünket például arra, hogy ne vegyen mindent a szájába.
Javaslatok:
1. Egyszerű módszer: Pötyike, kérlek ne vedd a szádba a macskát!
2. Bővített módszer: Pötyike, kérlek, ne vedd a szádba a macskát, mert piszkos és meg fogsz fulladni!
3. Agresszív mógszer: Pötyike, kérlek, ne vedd a szádba a macskát, mert úgy fejbe kólintalak, hogy arról koldulsz!
A fent említett pedagógiai célzatú mondatok egyike sem vezetett még célra a világtörténelem során.
Hogyan neveljük a kistestvérünket?




…arra gondolunk, hogy a barátunk azért késik, mert talán jeges az út ilyenkor júniusban, vagy sok időbe került egy vak embert átkísérni az úton, aki nem akart átmenni. […] Reméljük, nem arról van szó, hogy nem jön, csak a fejére esett egy tégla, vagy földrengés van az utcájukban. Végül is ez megbocsátható…
Hogyan neveljük magunkat pontosságra?




Fontos, hogy a gyerekek moziba, színházba, meg popkoncertekre járjanak, mert nekik még tanulni kell, meg szükségük van barátokra is.
A szülők azonban már nyugodtan otthon maradhatnak, hiszen mindent tudnak, és barátaik is voltak, amíg el nem üldöztük őket, hogy ne minket zabáljanak ki a vagyonunkból.
Ha mégis szórakozni szeretnének, nézegessenek minket. A gyerek a szülő számára a legnagyobb öröm.
Hogyan neveljük takarékosságra a családot?




Igyekezzünk a kutyának egyszerű és rövid nevet adni. Nem célravezető például Doktor Penderecki Aladárnak hívni ebünket, mert mire visszaparancsoljuk az utcáról, már lehúzta a postás nadrágját. De ne nevezzük az ebet Kovács Pistikének se, mert ha az utcán utánaordítunk, hogy aszondja: Gyere ide Kovács Pistike, mert belédrúgok! – legalább öt dühös Kovács István nevű férfi elől futhatunk hazáig.
82. oldal




Volt egy nagy szerelmem: szőke, kék szemű, darázsderekú. Beátának hívták, de én csak Gyöngyvirágomnak szólítottam magamban. Magamban, mondom, mert évekig nem mertem hangosan megszólítani. Már elmúltam kilenc éves, amikor egy szép tavaszi napon, erőt vettem magamon és lelöktem Beácskát a lépcsőn, hogy megismerkedhessünk. Csodálatos május volt!
120. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Bálint Ágnes: Szeleburdi család 95% ·
Összehasonlítás - Bogáti Péter: Az ágasvári csata 94% ·
Összehasonlítás - Janikovszky Éva: A Hét Bőr 93% ·
Összehasonlítás - Vibók Ildi: Sibi 91% ·
Összehasonlítás - Elekes Dóra: A muter meg a dzsinnek 85% ·
Összehasonlítás - Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme 96% ·
Összehasonlítás - Romhányi József: Szamárfül 96% ·
Összehasonlítás - Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek? 96% ·
Összehasonlítás - Békés Pál: A Félőlény 96% ·
Összehasonlítás - Ecsédi Orsolya: Meleg a helyzet! 97% ·
Összehasonlítás