Hecseki ​és a kedves betörők 21 csillagozás

Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Ennek az izgalmas és mulatságos könyvnek a főhőse régi ismerősünk Hecseki Boldizsár. A gyermeklelkű és játékos kedvű nyomozó, aki a Hecseki és a gyermekrablók című történetben csodálatos leleménnyel és furfanggal egyesített egy szétszakadt családot, most újabb bűnügyben nyomoz. E könyv „kedves betörőit” is azonnal leleplezhetné, de jó szíve arra készteti, próbálja meg kinyomozni, vajon mi késztette a bolondos nagymamát és unokáit arra, hogy veszélyes kalandokba bocsátkozzanak. Nincs könnyű dolga, hiszen a gyerekek őt is betörőnek nézik, dehát Hecseki Boldizsár már megszokta az ilyesmit. A szerző előző könyvében is akadt félreértés, Hecsekit mégis a szívükbe fogadták a gyermekszereplők és gyermekolvasók egyaránt.

Eredeti megjelenés éve: 1987

Móra, Budapest, 2008
Móra, Budapest, 1987
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631153118 · Illusztrálta: Tettamanti Béla

csillagka P
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Ez kész :) nem is tudom mit mondjak, ha az egész év ilyen lesz akkor decemberben mehetek sérvműtétre, mert a nagy röhögéstől megszakad a hasfalam. Rejtő elbujdosott volna bánatában ha ezt kézbe veszi.
A könyvet a Nagykönyv szerzők további megismerésének céljából vettem kézbe (bevallom a szerzőből nem sok élményem marad a Petepite utána, lerágott csontnak és kötelező körnek tartottam ahogyan itt se vártam többet ) hogy ilyet is tud az álmaimban se fordult meg a fejemben. Van benne minden, rabló, pandúr, lovi örült és kicsit dinoszauruszra hajazó jóságos nagymama, és még sok karakter akik lemásznak a lapokról és egy eredeti Chaplin fimet adnak elő (néhol még a zongora kíséretet is hallottam a fejemben)
Köszönöm az élményt, kicsiknek és nagyoknak akik még ma nem szeretnének felnőni, tökéletes olvasmány.

Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Igazi delfinkönyv lenne, ha lett volna még a sorozat… vagy valami ilyesmi.
Ezt a krimit a bennem élő gyerek pontozta, az amelyik átérzi és érti is Fabuláék élethelyzetét, aki még emlékszik a nyolcvanas évek mindenható portásaira… aki tud neveti a könyv burleszk határát súroló jelenetein… és aki Máté Erzsinek, vagy Tábori Nórának hallja a nagymamát…

A felnőtt, aki meg vagyok, azért tudja megbocsájtani Hecseki balfékségeit, meg a mű burleszkbe hajló (mondhatni néha idiotisztikusnak) tűnő jeleneteit. Mert az alaptörténet nem is tűnik olyan légből kapottnak…

Az thiszem a hazai gyerekirodalom kapcsán azt mondhatjuk, hogy tökéletesen illeszkedik az olyan művekhez, mint a Keménykalap, vagy a Szeleburdi család… és azokat meg szeressem.

A mínusz fél csillag, hogy nem tud a képzeletem a Kotai-Hecsekivel szakítani… és az fáj.

Móra, Budapest, 1987
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631153118 · Illusztrálta: Tettamanti Béla
Doro
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Hogy én ezt hogy szerettem gyerekkoromban! A dugó, az „én callok, te callsz, ő call” és az „oly jól csúszik a banánhéj” azóta is megmaradt. Zseniális!
Nemrég megtaláltam szüleim költözködésekor. Izibe fel is vettem a várólistára, aztán izibe el is olvastam :-)

Leda_Ingi
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Rablóktól rabolni nemes cél érdekében, mindezt egy bolondos nagyi segítségével. Mulatságos, izgalmas ifjúsági regény, amely komoly családi problémákat feszeget.
Hatalmas élmény volt, imádtam olvasni! Megy a kedvencek közé!
Végig szórakoztam rajta, még többet, mint a Rejtő könyveken. Könnyfakasztó a humora, tele komikus helyzetekkel, meglepő fordulatokkal.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a kalandokat és legfőképpen szeret nevetni.

Veron P
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Gyerekkoromban ez volt az egyik kedvencem tőle:) Humoros, és egyéni látásmóddal ír a gyerekekről…

Eta IP
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Nagyon humoros és nagyon lényeglátó. Gyerekkorom egyik fő kedvence.

regulat

Gyerekrablás a Palánk utcában – jutott eszébe a film, amelynek főhőse, Lajcsi, egy efféle padláson bujkált.

regulat

Az alkohol az egércincogást is zenévé varázsolja.

regulat

– A te öcséd – suttogta a másik. – Én nem tudtam, hogy ennyire hülye.
– Eddig én se.

regulat

Átlátszó trükk ez, uram! Tudja, minek adták már ki magukat az emberek, csak hogy bejussanak? Nem rendőrnek! Annál az emberek sokkal okosabbak, hogy ilyen átlátszó mesével jöjjenek.

Mariann_Czenema P

Az anyja elhatározta, hogy elköltözik a húgához, akinek meghalt a férje, és három kisgyerekkel egyedül maradt.
– Itt az ideje, hogy megnősülj – mondta a mama Hecsekinek, amikor a hadnagy egy éjszaka a szokásosnál korábban jött haza, és tudtak beszélgetni.
– Jó – mondta a „gyermek” –, de nem holnap, mert holnap vidékre megyek a templomfosztogatók után.
– Boldikám! – kapott a fejéhez az anya. – Az ember nem nősül egyik napról a másikra!
– Továbbtart? Akkor szabadságot kell kivennem.
– Hiszen még azt sem tudod, kit akarsz elvenni!
– Annyi szabadságom nincs.
– Mennyi?
– Hogy én most nekiálljak keresgélni.
– Azért sem fogsz megőrjíteni – tépte a haját a hadnagy édesanyja. – Itt az újság! Bökj rá egy házassági hirdetésre, és én majd összehozlak a „választottaddal”.
– Tessék! – bökött a fiú készségesen, és már olvasta is: – „Harminckét éves, csinosnak mondott, sportokat kedvelő, jókedélyű diplomás férfi keres házasság céljából…”

regulat

A betörő óvatosan becsukta maga mögött a szoba ajtaját.

Mariann_Czenema P

Az első kocsiból testesebb, idős férfi szállt ki kalappal a fején. Mögötte kifakult, lógó pulóverben egy fiatalabb, nagy orrszívások közepette. Az idősebb rámordult:
– Mondja, Hecseki, magának nem telik zsebkendőre?
– Dehogynem, főnök! – szívta meg az orrát a pulóveres. – Kaptunk nászajándékba vagy két tucatot, de a feleségem nem adja ide, mert azt mondja: folyton bepiszkítom.
Az idősebb férfi feje egyenletes piros színt vett fel.
– Hecseki! Mondja meg a feleségének, hogy a zsebkendő, az zsebkendő! Arra kell használni, amire való.
– Most rögtön hívjam fel, vagy ráér?
– Ráér! – horkant fel a százados, és nagyot szívott az orrán.

Mariann_Czenema P

Némelyik férfi azt hiszi, hogy a nő nemcsak gyengébb, de kevesebbet is ér, mint ő. De nem is ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy néha a nők is ezt hiszik, annyiszor mondták már nekik.