Gyerekrablás ​a Palánk utcában 65 csillagozás

Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Ilyet se látott még a világ! Hogy egy nyomozó a gyerekrablók pártjára álljon, őket segítse, és ezzel összezavarja a rendőrséget? Meg egyébként is: milyen detektív az, aki nyomozás helyett focizik, ócskásnak meg kéményseprőnek öltözik, és ezzel szinte őrületbe kergeti szerencsétlen főnökét? De ez még semmi! A legfurcsább, hogy mi, az olvasók is egyetértünk Hecseki Boldizsárral, és izgatott lelkesedéssel követjük Kondor Lajcsi, az elrabolt kisfiú kalandjait. Pedig a regény ugyanolyan vérfagyasztóan kezdődik, mint a gyerekrablásról szóló történetek általában. A kisfiú eltűnik, a rablók zsaroló levelet küldenek, pénzt követelnek és fenyegetőznek. Továbbá minden szörnyen titokzatos és félelmetes. Aztán elszabadul a pokol! Megtudjuk, hol van az elrabolt gyerek, és kik a rablók, miközben az ifjú nyomozót, Hecseki Boldizsárt, folyton letartóztatják…

Hecseki és a gyermekrablók címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1983

Móra, Budapest, 2011
244 oldal · ISBN: 9789631190021

Trudiz
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Egyedi történet, mely izgalmakkal teli. Nógrádi Gábor ezzel az ifjúsági regényével is sikert aratott. Az érzelmek és a kellően megformált, szerethető szereplői jó ütemben haladnak a megoldás felé.

Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Sokszor hangosan felnevettem. Sok karakter kedvencjelölt lehetne, de nekem legjobban Tóth Gáspár kamionsofőr beszólásai tetszettek. Haláli. Ilyen egy jó ifjúsági regény!

Sz_Flóra
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Hatodikos kötelező olvasmány volt. Szóhoz se jutok. Mikor vége lett, nem tudtam, sírjak vagy nevessek, úgyhogy inkább csak vadalmavigyorral az arcomon magamhoz szorítottam a könyvet. Rengeteget vihogtam rajta, egy percig sem unatkoztam, a befejezés pedig eszméletlen! :D

Jávori_István I
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Az izgalmas krimi a szerző fergeteges humora, szívet melengető embersége és huncut kikacsintásai miatt tetszett elsősorban. A könyvet már többször olvastam, nemrég még a regény filmváltozatát is láttam, de továbbra is szájtáti gyerekként tudtam belefeledkezni a történetbe.

bcsbcs
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Egy darabig eltartott, amíg ráhangolódtunk, de megérte kivárni, nagyon vicces könyv, alsósoknak is bátran olvasható.

Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Szuper könyv!!!!! Ez a harmadik könyvem az írótól, de mindhármat imádtam. Szuper a humora a szerzőnek és nagyon jó dolgokról ír. Hecseki végtelenül szimpatikus ember, aki nagyon gyorsan átlátta a helyzetet és érdekelte, hogy mi lehet a gyerekrablás hátterében. Szerintem a legtöbb felnőttet a könyvben nem nagyon érdekelte a gyerekek véleménye, hogyan éreznek, mit szeretnének. Kár, hogy nem korábban, még tiniként, mert igazi gyerekkönyv. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hiszen felhőtlen szórakozást ad kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

lmelinda
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Ha tudtam volna, hogy ez ilyen jó könyv, már régen elolvastam volna! Nagyon bájos, humoros történet, azonban komolyan el is lehet gondolkozni azon, hogy a felnőttek döntései miként befolyásolják a gyerekek életét. Hecseki abszolút kedvenc! Nagyon tetszett!

Boglárka3346

Nagyon jó könyv volt :)) Ez az egyik kedvencem. Nagyon jó a humora. :DD

Eta IP
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

A belőle készült filmet nem láttam, de Hecseki miatt muszáj volt elolvasnom. :-)

BundiJo
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Negyedikes koromban ezt a könyvet kaptam a jeles bizonyítványomért. (: Jó kis könyv, vagy háromszor olvastam, de most hogy megtaláltam talán újra leporolom és nekiállok még egyszer. :D

Lovely

– Ez veszélyes – mondta Gergő.
– Az űrhajózás is veszélyes – szólt Lajcsi.
– Az élet is veszélyes – tette hozzá Zsófi, mert valahol ezt olvasta.

Lovely

Igen, a felnőttek is legalább úgy képzelődnek, mint a gyerekek.
Csak ügyesebben titkolják.

holdpillango

Parancsra ugyanis csak tortát jó enni, abból sem sokat.

5. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: parancs
Paintergirl

-Lajcsi!Figyelj csak!Szeretnék veled menni Párizsba én is.
-Nincs útleveled-mondta Lajcsi,és úgy csinált, mint
aki a szakállast figyeli erősen.
-Ha lenne elvinnél?
-Hát…lehet…-mondta Lajcsi.
-Azért, mert szeretsz?-kérdezte Borbála.
-Igen-nyelt egyet Lajcsi.
-Én is szeretlek-mondta Borbála, és megfogta a fiú kezét.Így néztek a cserepek rései között kifelé.

szabszev

A lányok néha sok mindenre képesek – szólalt meg Borbála, és Lajcsira nézett. – Még arra is, hogy hallgassanak.

93. oldal 8. fejezet

szabszev

– Látod, kislányom – mondta egy mama a gyerekének, és a kormos arcúra mutatott – így fogsz kinézni, ha reggel nem mosakodsz meg. Bizony!
A szülő ott nevel, ahol tud.
De a kislányt nem lehetett becsapni.
– Ez a bácsi nem koszos – mondta –, hanem néger. Bizony!
A gyerek ott mond ellent, ahol tud.

182. oldal 16. fejezet

krisztina0419

Fiát elrabolták váltságdilya 20000 forint este hatra tegye a pénszt a Palánk utca hat előtt a fa odvába egyedül külömben (ide egy halálfej van rajzolva) vége ne féjjen fiát nem bántyuk pénszt vagy életet vége Fekete kéz

krisztina0419

Ezek a gyerekek!- sápítozott Bodorka. Mindig valami baj van velük. Mindig rosszalkodnak!
Alighogy kiejtette az utolsó szót , a kis Pirók Bence széles ívben lepisilte azt a gyönyörű, Amerikából kapott selyemruhát, amelyen tenyérnyi virágok vártak már régóta a megöntözésre. Lett is sikoltozás és menekülés a szobából! Elől Bodorka locsolás után, nyomában Pirók mama bocsánatért esedezve ,a kinek ölében a gyermek joggal bőgött, hogy a szükségét sem végezheti nyugodtan.

szabszev

Vannak gyönge emberek. Azoknak nagyon kell vigyázni. Mert olyasmire is rávehetik őket, ami nekik is nagyon rossz.

218. oldal 18. fejezet

szabszev

(…) nagyon nehéz dolog váltságdíjat átadni az emberrablóknak. Ha egy mód van rá, ritkán csináljuk ilyesmit.

212. oldal 18. fejezet