90. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

Gyerekrablás ​a Palánk utcában 99 csillagozás

Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Ilyet se látott még a világ! Hogy egy nyomozó a gyerekrablók pártjára álljon, őket segítse, és ezzel összezavarja a rendőrséget? Meg egyébként is: milyen detektív az, aki nyomozás helyett focizik, ócskásnak meg kéményseprőnek öltözik, és ezzel szinte őrületbe kergeti szerencsétlen főnökét? De ez még semmi! A legfurcsább, hogy mi, az olvasók is egyetértünk Hecseki Boldizsárral, és izgatott lelkesedéssel követjük Kondor Lajcsi, az elrabolt kisfiú kalandjait. Pedig a regény ugyanolyan vérfagyasztóan kezdődik, mint a gyerekrablásról szóló történetek általában. A kisfiú eltűnik, a rablók zsaroló levelet küldenek, pénzt követelnek és fenyegetőznek. Továbbá minden szörnyen titokzatos és félelmetes. Aztán elszabadul a pokol! Megtudjuk, hol van az elrabolt gyerek, és kik a rablók, miközben az ifjú nyomozót, Hecseki Boldizsárt, folyton letartóztatják…

Hecseki és a gyermekrablók címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1983

Móra, Debrecen, 2021
Móra, Budapest, 2019
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634864059 · Illusztrálta: Ritter Ottó
Móra, Debrecen, 2016

Tóth Gáspár

Klodette >!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Nógrádi Gábor már hivatalosan is a kedvenc magyar szerzőm, szerintem fergeteges gyermekkönyvei vannak, tartom azt, amit Lucy Strange esetében, hogy bármelyik műve kötelező és/vagy ajánlott olvasmány is lehetne az iskolákban. :)
A Gyerekrablás a Palánk utcában című könyv, humoros, ironikus, csípős, de közben könnyed, tanulságos, szívmelengető is.
Nógrádi Gábor a gyerekek nyelvén ír és a könyvei mind a mai napig aktuálisak.
Hecseki Boldizsár nagy kedvencem lett, jókat derültem az álruháin és a rendőrök tipikus rendőrös viselkedésén. :D
Az összeesküvők bandája jópofa, kedves kis gyerekekből állt.
Nagyon tetszett, fogok még tőle olvasni, mert így felnőtt fejjel is jót tudok rajta szórakozni, teljesen kikapcsol, megnevettet. :)

Coffee I>!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Nógrádi Gábor – a mi saját Mark Twainünk.
Méghogy ifjúsági… kétgyermekes anyaként, harminc évesen is úgy bele tudtam élni magam, mintha én lennék Lajoska. Pedig nem is vagyok fiú, nincs is Orsika nevű húgom (meg egyébként, másnevű sincs), és sosem gubbasztottam három napot padláson.
Délután írok hosszabban a blogomon a könyvről, de bátran ajánlom nyolc évesnek és nyolvcannyolc évesnek egyaránt! :) Nógrádi Gábort a család csak úgy emlegeti: a férfi, aki miatt egy órát késett az ebéd.

fülcimpa>!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Hú, az elején martam az arcom, ha még egy szereplő felbukkan, kész, ennyi volt, nuku továbbolvasási vágy.
(Gyerekhadsereg. Hát igen. Én is bandáztam, olykor összeverődtünk tizenöten is.)
A belerázódás után vitt a cselekmény, és hát be is villant néhány jelenetnél, hogy a filmet láttam valamikor, egykor, de erősen csak Hecsekire emlékeztem.
Jó kis nyári történet ez, bár fegyver minek oda, meg iszonyat sok a túlbuzgóság, ettől eltekintve beindult bennem a szurkolás, az izgalom, pedig tudtam, hogy minden jóra fordul, mert ennek így kell lennie, máshogy nem is lehet.
Néha azt éreztem, hogy ha én nem értem igazán a leírásból (kinek mondja az illető, meg hova rohan két alak) pontosan mi is történik, akkor egy kisgyermek bizony gondban lehet, de aztán megnyugtattam magam, hogy a gyerekek sokszor sokkal okosabbak a felnőtteknél.

Trudiz >!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Egyedi történet, mely izgalmakkal teli. Nógrádi Gábor ezzel az ifjúsági regényével is sikert aratott. Az érzelmek és a kellően megformált, szerethető szereplői jó ütemben haladnak a megoldás felé.

Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Sokszor hangosan felnevettem. Sok karakter kedvencjelölt lehetne, de nekem legjobban Tóth Gáspár kamionsofőr beszólásai tetszettek. Haláli. Ilyen egy jó ifjúsági regény!

girardella>!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Hú, rég olvastam ilyen jó gyerekkönyvet!
Vicces, izgalmas, mozgalmas, filmszerű, muszáj megnéznem a belőle készült filmet is!
Kíváncsi vagyok most már Nógrádi Gábor többi könyvére is.

Sz_Flóra>!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Hatodikos kötelező olvasmány volt. Szóhoz se jutok. Mikor vége lett, nem tudtam, sírjak vagy nevessek, úgyhogy inkább csak vadalmavigyorral az arcomon magamhoz szorítottam a könyvet. Rengeteget vihogtam rajta, egy percig sem unatkoztam, a befejezés pedig eszméletlen! :D

Jávori_István I>!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Az izgalmas krimi a szerző fergeteges humora, szívet melengető embersége és huncut kikacsintásai miatt tetszett elsősorban. A könyvet már többször olvastam, nemrég még a regény filmváltozatát is láttam, de továbbra is szájtáti gyerekként tudtam belefeledkezni a történetbe.

Felixa P>!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Az ötlet, az írásmód, a humor és a szereplők mind-mind fantasztikusak. Ez a történet kortalan. Egyszerre mosolyogtat meg nyolc és nyolcvan éves olvasót egyaránt. Felhőtlen szórakozást és kellemes kikapcsolódást nyújtó olvasmány.

bcsbcs>!
Nógrádi Gábor: Gyerekrablás a Palánk utcában

Egy darabig eltartott, amíg ráhangolódtunk, de megérte kivárni, nagyon vicces könyv, alsósoknak is bátran olvasható.

Lovely>!

– Ez veszélyes – mondta Gergő.
– Az űrhajózás is veszélyes – szólt Lajcsi.
– Az élet is veszélyes – tette hozzá Zsófi, mert valahol ezt olvasta.

Lovely>!

Igen, a felnőttek is legalább úgy képzelődnek, mint a gyerekek.
Csak ügyesebben titkolják.

holdpillango>!

Parancsra ugyanis csak tortát jó enni, abból sem sokat.

5. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: parancs
Aligabacs>!

De azért nehogy azt gondoljátok, hogy… izé… hogy…
– Minden fenékig tejfel – sietett megint Anti segítségére Gergő.
– Igen – helyeselt Dávid bácsi unokája. – Még a teteje sem tejfel.

Aligabacs>!

Sanyi bácsi bezzeg alig csipeget. Ráadásul még válogat is. Ezt megeszi, azt nem. Hosszú és vékony, mint egy pózna, amire egy dinnyét tűztek fejnek. Lajcsika szerint lapos kúszásban kellene közlekednie, ha nem akarja folyton beleverni a fejét az ajtóba. El is nevezték Orsikával maguk között Állókígyónak.

Paintergirl>!

-Lajcsi!Figyelj csak!Szeretnék veled menni Párizsba én is.
-Nincs útleveled-mondta Lajcsi,és úgy csinált, mint
aki a szakállast figyeli erősen.
-Ha lenne elvinnél?
-Hát…lehet…-mondta Lajcsi.
-Azért, mert szeretsz?-kérdezte Borbála.
-Igen-nyelt egyet Lajcsi.
-Én is szeretlek-mondta Borbála, és megfogta a fiú kezét.Így néztek a cserepek rései között kifelé.

szabszev>!

A lányok néha sok mindenre képesek – szólalt meg Borbála, és Lajcsira nézett. – Még arra is, hogy hallgassanak.

93. oldal 8. fejezet

szabszev>!

– Látod, kislányom – mondta egy mama a gyerekének, és a kormos arcúra mutatott – így fogsz kinézni, ha reggel nem mosakodsz meg. Bizony!
A szülő ott nevel, ahol tud.
De a kislányt nem lehetett becsapni.
– Ez a bácsi nem koszos – mondta –, hanem néger. Bizony!
A gyerek ott mond ellent, ahol tud.

182. oldal 16. fejezet

krisztina0419>!

Fiát elrabolták váltságdilya 20000 forint este hatra tegye a pénszt a Palánk utca hat előtt a fa odvába egyedül külömben (ide egy halálfej van rajzolva) vége ne féjjen fiát nem bántyuk pénszt vagy életet vége Fekete kéz

krisztina0419>!

Ezek a gyerekek!- sápítozott Bodorka. Mindig valami baj van velük. Mindig rosszalkodnak!
Alighogy kiejtette az utolsó szót , a kis Pirók Bence széles ívben lepisilte azt a gyönyörű, Amerikából kapott selyemruhát, amelyen tenyérnyi virágok vártak már régóta a megöntözésre. Lett is sikoltozás és menekülés a szobából! Elől Bodorka locsolás után, nyomában Pirók mama bocsánatért esedezve ,a kinek ölében a gyermek joggal bőgött, hogy a szükségét sem végezheti nyugodtan.