Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.
Galambnagymama 49 csillagozás

„A nagymama galambbá változik, az elhagyott trombita megszólal, a magányos kislány halacska lesz, az állatkereskedésben pótapa is kapható, és a nem létező kutya harap.” A kis történetek alapvető érzelmekre épültek, mint például a szereret, a magány, a féltékenység és a szerelem. Igazán zseniális könyv.
Eredeti megjelenés éve: 1996
Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?
Enciklopédia 5
Kedvencelte 2
Várólistára tette 9
Kívánságlistára tette 6

Kiemelt értékelések


Szívmelengető, néhol vicces, néhol inkább szomorú történetek. Olyan mesék, amik minden korosztály számára megfelelőek, mert olyan örök értékeket képviselnek, mint a szeretet, a tisztesség vagy az őszinteség. Régen olvastam már Nógráditól, akkor nagyon szerettem a könyveit, így ez most felelevenítette a szép emlékeket. Köszönöm, hogy olvashattam!


Kedves, aranyos történetek, amelyek mindig tanítanak valamit. Így az érzelmi nevelés hatékony eszközei lehetnek.
Vannak a mesék között vidámak, szomorúak, meghatóak, szívmelengetőek, sőt egészen megrendítőek.
Már az első történet, amely a kötet címadója lett, könnyeket varázsolt a szemembe.


Nagyon szép, olykor megrendítő, rövid mesék az életről, és arról, hogyan figyeljünk jobban egymásra. Szülők, főleg nektek kellene olvasnotok.


Nagyon tanulságos és elgondolkodtató kis történetek. Szerintem inkább a felnőtteknek szólnak mint a gyerekeknek.
Számomra igazi lélekmelengető olvasmány volt.


Igazán kedves történetek, bár az utolsó darabok szerintem inkább felnőtteknek való nevelési tanmesék.
Azt a történetet, amikor a kisfiú el akarja adni a húgát, de aztán meggondolja magát, még meg is könnyeztem. Eszembe jutott róla, mikor a kisfiam óvónénije ölébe ültette a kishúgát, és énekelt neki, a kisfiam meg csak mondta neki, hogy engedje el. Hiába mondtuk neki, hogy csak lefoglalja amíg segítek neki átöltözni, már majdnem sírt, hogy elrabolták a kis Esztikénket. Közben pont ugyanolyan féltékeny rá, mint a mesebeli kisfiú.
Ez még előolvasás volt, de miután este magammal vittem, a kisfiam kérte, hogy olvassak neki belőle. Az utolsó három történetet így felolvastam, sokat kérdezett közben, és nem kérte, hogy csukjam be, úgyhogy mondhatom neki is tetszett, bár szerintem pont ez a három még nem neki való. Az író olyan nagyon érti a gyerekek nyelvét, hogy bármiről írhatna, az is tetszene nekik. Érdemes olvasni.


Humoros, aranyos, elgondolkodtató. Nógrádi volt az első kedvenc íróm, lehettem kilenc éves… Akkor mást jelentettek nekem a történetei mint most. :)
Népszerű idézetek




Mert a költők ilyenek. Mutass nekik egy könnycseppet, mindent elmondanak a bánatról. Mutass nekik egy vércseppet, mindent elmondanak a halálról.
98. oldal, Julika és a titkos költők (Móra, 2013)




Dávid egész délután az ágyára kuporodva olvasott, mint mindig, ha a szülei nem voltak otthon, és unta a tévét. Aznap ismét a távoli csillagról érkezett kis herceg meséjét olvasta, amit egy francia pilóta írt. A történet úgy kezdődött, hogy Saint-Exupérynek, az író-pilótának elromlott a repülőgépe, és le kellett szállnia a sivatagban.
102. oldal, Hol vagy, Dávid? (Móra, 2013)




De a könyv örökre szóló szép ajándék. Újra és újra előveheted, újra és újra elolvashatod és átélheted a történeteket. Emlékezz csak az élményekre, amelyeket mi adtunk! Emlékezz a mesékre, a versekre, a kalandokra! Elvittünk ismeretlen országokba, a csodák birodalmába és a csatákba! És mi kellett hozzá? Csak annyi, hogy végigfeküdj az ágyon, és a betűket szépen, sorban összeolvasd. Semmi több!
22. oldal, Tolvajok az űrből




– Hát nem értitek? – kérdezte. – Hát ezt se értitek? Dávidka beleolvasta magát a könyvbe. Olvasta, olvasta, újra meg újra addig-addig, amíg a történetbe bele nem került. Vissza akarjátok kapni a fiatokat a könyvből? Ki kell olvasni belőle. Addig olvassátok, hangosan mondjátok, amíg vissza nem jön, meg nem találjátok.
106. oldal, Hol vagy, Dávid? (Móra, 2013)




Az asztal a szobában áll, a szoba egy lakásban áll, a lakás egy városban áll, a város egy országban áll, az ország a Földön található, és a Föld az űrben forog. Tehát mindennek megvan a maga helye.
21. oldal, Tolvajok az űrből




– Lehet, hogy a legcsúnyább igazság is jobb, mint a legszebb hazugság, ha az ember meg akarja becsülni a másikat – mondta Gergő, az okosabb.
– Lehet, hogy a legcsúnyább hazugság is jobb, mint a legszebb igazság, ha a fájdalomtól meg akarjuk védeni a másikat – mondta Bence, a még okosabb.
8. oldal (Móra, 2013)
Hasonló könyvek címkék alapján
- Elekes Dóra: A muter meg a dzsinnek 87% ·
Összehasonlítás - Nagy Boldizsár (szerk.): Meseország mindenkié 82% ·
Összehasonlítás - Lázár Ervin: Tüskés varabin 91% ·
Összehasonlítás - Lázár Ervin: Foci 90% ·
Összehasonlítás - Mészöly Ágnes: Egy másmilyen nap 81% ·
Összehasonlítás - Rick Riordan: Félvér akták 95% ·
Összehasonlítás - Gyurkovics Tibor: Üveggolyó ·
Összehasonlítás - Holden Rose: Nita, Gil és én 95% ·
Összehasonlítás - Aytül Akal: Léggömbök a magasban 89% ·
Összehasonlítás - Benedek Elek: Székely Tündérország 88% ·
Összehasonlítás