Édes ​Munyimunyi! 25 csillagozás

Nógrádi Gábor: Édes Munyimunyi!

Egy viharos nyári reggel Edit, a Bánáti gyerekek mamája eltűnik a tengerben Nizzánál, ahol a család nyaral. Mindenki azt gondolja, hogy vízbe fulladt, csak a tíz éves Benedek bízik abban, hogy az édesanyja él. És karácsonyra kiderül: neki volt igaza! Hogyan lehetséges ez? A NAGY KÖNYV 100 legkedveltebb művei közé került Petepite írójának új regénye, hol humorosan, hol könnyesen meséli el ezt az igaz történetet.

A tengeren is túl címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2005

PressKontakt, Budapest, 2005

atomarcú P>!
Nógrádi Gábor: Édes Munyimunyi!

Valószínűleg nem vagyok már eléggé tini ahhoz, hogy ezt a könyvet igazán értékelni tudjam. Mármint tulajdonképpen megvan benne minden, ami egy ilyen történetet működtet, de engem mégis irritált a jópofizósan ki-kiszólogató szerzői hang, az, hogy szinte már brazil szappanoperásan nyúlik a problémás helyzet, mint a rétestészta, mindig újabb nehézségek állják útját a család boldog egyesülésének, ugyanakkor a kellő pillanatban mégis minden könnyedén a helyére rázódik, hogy következhessen a hepiend. Ismétlem, valószínűleg bennem van a hiba. Amúgy kompetens, szórakoztató munka egy régi motorostól.

CsN>!
Nógrádi Gábor: Édes Munyimunyi!

Maga a történet eléggé előrelátható volt, de az érzelmek, a ragaszkodás anyához, az, hogy mennyire valóságosan emberi, úgy vitt előre, hogy időm sem volt bejelölni, hogy elkezdtem olvasni, mert addigra már be is fejeztem. :)

Lady_Hope I>!
Nógrádi Gábor: Édes Munyimunyi!

Fordulatokban gazdag, érdekes történet, nem csak gyerekeknek. :)

sheena>!
Nógrádi Gábor: Édes Munyimunyi!

Szívem szerint felpofoznám a fülszöveg íróját, amiért beleírta az egyik nagy csavart…
Gyerekkorom egyik kedves könyve volt, a többi Nógrádi-regénnyel együtt.

NySara95>!
Nógrádi Gábor: Édes Munyimunyi!

A cím alapján nem erre a történetre számítottam, ráadásul nem voltam, csak 13 éves talán, és sokkolt az eltűnt anyuka, a drogkereskedők, és iszonyatosan izgultam, minden rendben lesz-e. Többször újraolvastam, annyira megragadt bennem a történet. Máig elgondolkozom rajta, és lehet, hogy megint elfogom olvasni.

kami_dreamer>!
Nógrádi Gábor: Édes Munyimunyi!

Annak ellenére, hogy kisebb gyerekeknek szól, úgy gondolom, elég tanulságos és valamiért nekem még szórakoztató is volt elolvasni. Ajánlom mindenkinek, aki laza stílusú könyvet szeretne olvasni.

atomarcú P>!

Reggel, mikor bement az iskolába, már mindenki tudta, hogy mi történt az édesanyjával. Volt, aki az újságból vagy a tévéből értesült a szomorú esetről, és volt, aki attól hallotta, aki az újságból vagy a tévéből értesült róla. És olyan is volt, aki attól hallotta, aki szintén csak hallotta valakitől, aki olvasta vagy látta. Így terjednek a hírek szájról szájra, mint a népdal és az influenza.

lil155>!

A partin Dóra-Annabella is megjelent legújabb szerelmével, akit már több mint fél napja ismert. A Jean-Paul névre hallgató fiú Dóra szerint hasonlított volna Brad Pittre, ha nem kopasz, nem áll el a füle, nagyobb a szeme, és kisebb az orra. Ebben volt valami igazság. Néhány tucat plasztikai műtét után a fiú tisztára Brad Pittnek nézhetett volna ki – hátulról. Így azonban inkább Dudás tanár úrra úrra hasonlított, akinek az iskolai jelmezbálon mindig első díjat akartak adni lenyűgözően eredeti vámpír-maszkjáért, pedig nem is volt rajta álarc.