Cifra ​Palota 13 csillagozás

Verses-mesés foglalkoztató könyv óvodások és kisiskolások számára
Nógrádi Csilla – Radvány Zsuzsa: Cifra Palota Nógrádi Csilla – Radvány Zsuzsa: Cifra Palota

Kedves ​felnőttek – Papák, Mamák, Nagymamák és Nagypapák, és mindenki, akinek a közvetlen környezetében gyerekek élnek!
Hasznos könyvet tart a kezében, mely egyaránt jó szolgálatot tesz, ha van vagy ha nincs ideje és kedve a figyelmet követelő gyerekkel foglalkozni, játszani. Talál a kötetben olyan játékot vagy játékosan megoldható feladatot, amelyet önállóan játszhat egy gyerek. De van társasjáték vagy olyan kézimunka-feladat is, amely feltételezi a felnőtt segítségét.
A könyv az óvodás és kisiskolás korosztályt szólítja meg. Azokat, akik szeretik az elmélyült játékot, kézimunkát (kivágás, ragasztás, gyurmakészítés, stb.). De szól a mozgékony gyerekekhez is, hiszen jobbnál jobb szabadban játszható társasjátékokat ajánl, vagy éppen kirándulás során megoldandó játékos gyűjtő feladatokat.
Megpróbálja megmozgatni a gyerekek képzelőerejét, szabad teret adva alkotókészségüknek.
Segítséget nyújt a kreatív készség megállapítására, az esetleges beszédproblémák… (tovább)

Tóth-M, 1994
Tóth-M, 1993

B_Bri P>!
Nógrádi Csilla – Radvány Zsuzsa: Cifra Palota

Nógrádi Csilla – Radvány Zsuzsa: Cifra Palota Verses-mesés foglalkoztató könyv óvodások és kisiskolások számára

„Kérdezhetnéd most tőlem, miért leszel okosabb, ha verseket olvasol? Hát azért, mert a versnek olyan a természete, hogy nem tűri a locsogást. Röviden, szépen és nagyon pontosan kell fogalmaznia annak, aki versírásra adja a fejét. És ha te sok jó verset ismersz, még inkább, ha kívülről tudsz, megtanulhatsz tömören fogalmazni. Aki pedig tömören és pontosan fogalmaz, az nemigen kerülhet olyan bajba, hogy ki ne vágja magát! Mert hiába bízol a szavakra valami nagyon fontos üzenetet, ha rosszul rakod össze őket, akkor elrejtik az igazságot, és mást jelentenek!”

Halász Judit soraival kezdeném az értékelést..aztán folytatnám azzal, hogy döbbenet, hogy már 29 éves ez a könyvem! Szerencsére jó állapotú, így az én gyermekeim is kedvükre forgathatják.
Számtalan mese, vers, feladat van benne, megismerteti a kicsiket az évszakokkal, ünnepekkel.

oltidori I>!
Nógrádi Csilla – Radvány Zsuzsa: Cifra Palota

Firkáltam, ragasztgattam a borítójára, és annyira szerettem az illatát is. A tartalmára kevésbé emlékszem, de tudom, hogy sokat lapozgattam!

Fainthoar>!
Nógrádi Csilla – Radvány Zsuzsa: Cifra Palota

Azt hiszem, valamikor a hetedik szülinapom környékén kaphattam. Szerintem fergetegesen összerakott könyv, én oda meg vissza voltam a játékos feladataitól. Amit be lehetett színezni benne, beszíneztem, amit ki lehetett vágni, kivágtam, amit el lehetett olvasni, elolvastam, ebben volt/van az egyik kedvenc mesém, és ebből tanultam nagyon sok verset is.
Csillagos ötös.

Achala>!
Nógrádi Csilla – Radvány Zsuzsa: Cifra Palota

Ez is a kedvenc mesekönyveim egyike,a rajzok nagyon szépek.Nekem ez olyan izgalmas könyv volt,mintha valami másik világba lettem volna..végül is ott voltam,pontosabban a cifra palotában :)