Álomnapló 7 csillagozás

Mit üzennek az álmaid?
Nógrádi Csilla: Álomnapló

Miért álmodom visszatérően a nagyanyámmal? Miért repülök folyton álmomban? Mit jelentenek az erőszakos álmok? Lehet-e tudatosan álmodni?
Freud nem véletlenül nevezte az álmokat a tudattalanba vezető királyi útnak. Álmaid útmutatást nyújtanak, segítenek a nehéz döntések meghozatalában és érzelmeid megismerésében. Az Álomnaplóban a pszichológus szerző különféle álomelemző módszereket mutat be, amelyeket esetleírásokkal tesz színesebbé, és tudományos tényekkel is alátámaszt. Ha tudatosan figyelsz az álmaidra, rögzíted és követed őket, nemcsak a kreativitásodat és a problémamegoldó képességedet fejlesztheted, de nagyobb önbizalomra, mélyebb önismeretre és fejlettebb önkontrollra is szert tehetsz.

HVG Könyvek, Budapest, 2019

Málnika P>!

Nógrádi Csilla: Álomnapló Mit üzennek az álmaid?

”Amit nappal sok fejtöréssel sem sikerül megoldani, azt az álom új megvilágításba helyezi.”

Az Álomnapló egy csodaszép, hihetetlenül igényes kiadvány, amelyhez különleges kapcsolat köt, hiszen sokáig kerülgettem, mielőtt beszereztem. Ugyanis azok közé tartoztam, akik azt vélik, nem is álmodnak egyáltalán, ám ahogy ez a napló helyet kapott a fejemben, úgy kezdtem el egyre inkább emlékezni az álmaimra, és éreztem létszükségletnek, hogy ezeket e gyönyörűségbe le is írhassam. A kiadvány nagy részét ugyanis a saját álmok lejegyzésére szánt oldalak teszik ki, ám korántsem egy szimpla napló, hiszen sok-sok információt és érdekességet tartalmaz, sőt az álmok iránt kiemelten érdeklődőknek még könyveket és filmeket is ajánl.

A bevezető rámutat, hogy az álmoknak milyen jelentős szerepük van az önismeretben, és milyen értékes erőforrásokat aktiválhatunk általuk, majd az álmokba mélyedés előtt a kikapcsoló, jó minőségű alvás kap főszerepet. A megfelelő alváshigiéné kialakítása mellett alváspózunkat és kronotípusunkat is azonosíthatjuk. Az álomfejtésen túl pedig még álmaink tudatossá tételével is megpróbálkozhatunk Nógrádi Csilla útmutatásai segítségével. A végén pedig egy általános szimbólumtár kapott helyet, külön plusz pont jár az üres oldalakért, ahova a kötetben nem található, saját álmainkban megjelenő szimbólumokat is be tudjuk írni. A kiadvány jóval hasznosabb lesz azok számára, akik kreatívabb, szimbólumokban gazdagabb álmokkal rendelkeznek, az enyémek ugyanis túlzottan valóságon alapulóak, így viszonylag kevesebb elemeznivaló akad bennük. Ennek ellenére nagyon élveztem a töltögetését, és így is hozzájárult egy mélyebb önismerethez.

Nógrádi Csilla: Álomnapló Mit üzennek az álmaid?

Azért vásároltam meg ezt a könyvet, mert kíváncsi voltam, hogy mit jelentenek a visszatérő álmaim, mi az oka, hogy ezeket álmodom és mit tudok tenni azért, hogy megszabaduljak a rossz álmoktól vagy éppen fenn tartsam azt a 'kellemes' érzést, amikor jót álmodok.
Nos a könyv nagyon sok mindenre választ adott. Akit kicsit is érdekel az álmodás valamint ezek üzenete, azoknak mindenképpen ajánlom. Gyönyörű, igényes kivitelezésben készült, egyszerűen már csak a tudat is hogy ilyen tökéletes könyvet foghatok a kezembe, egy plusz!
„Az álmok rámutatnak a társas viselkedésben és a lelki életünkben létrejövő konfliktusokra, változásokra és igényeinkre. Tükrözik vágyainkat és félelmeinket, amelyek sokat elárulnak rólunk.”

Málnika P>!

Feküdj le korán, mert az éjfél előtti alvás a legértékesebb az idegrendszered számára.

VeSpa>!

Az idő begyógyítja a sebeket, szoktuk mondani, ám valójában belső lelki munka zajlik, amihez idő kell.

Barbella>!

Robert Louis Stevenson, a 19. századi orvos-regényírót gyerekkorában rémálmok gyötörték. Egyetemi évei alatt már egy egész könyvre való álomnaplója gyűlt össze, amelyben leírta rettenetes lelki küzdelmeit. Pszichoterápián is részt vett, ennek hatására ritkultak kínzó lidérces álmai, de ez az állapot mégsem hagyta nyugodni. Kifejlesztett egy olyan technikát, amellyel megváltoztatta álmai tartalmát. Kis emberkéket képzelt el elalvás előtt, elnevezte őket brownie-knak, és segítségül hívta őket veszély esetén. A Dr. Jekyll és Mr. Hyde különös esete című művét is ezeknek a kis teremtményeknek köszönheti, ők szőtték az álombeli fordulatokat, az író pedig szavakba öntötte a történetet.

Kapcsolódó szócikkek: rémálom · Robert Louis Stevenson
VeSpa>!

Igazi önvalód nem csupán a tested és a személyiséged, te magad vagy minden tetted, gondolatod, és a kapcsolataid is.

VeSpa>!

Az álmokban olyan összefüggések is létrejöhetnek, amelyeket ébren nem látunk át.

Barbella>!

A békés szenoi törzs Malajzia hegyi esőerdeiben élte mindennapjait. Földjük gazdagon termett, így naponta csak néhány órát kellett munkával tölteniük. Idejük jelentős részében főállású álomfejtők voltak. Életük és vallásuk alapját az álmokba vetett hit és bizalom alkotta. Úgy tartották, hogy a természet mozgatója az álmokon keresztül ruházza fel őket a túléléshez, boldoguláshoz szükséges erővel. Isteneik, halottaik szelleme és démonaik segítették vagy akadályozták az életüket. Háborúra nem volt szükségük annak dacára, hogy harcias népek között éltek. A vad törzsek nagy tiszteletben tartották őket, mert varázserőt tulajdonítottak nekik.

Kapcsolódó szócikkek: álom · Malajzia · szenoi