Tetoválások 21 csillagozás

Szimbólumok és írásjelek
Noemí Marcos Alba: Tetoválások

Ez a könyv a tetoválás egyedüli szótára, mely egyesével mutatja be a testművészet művészi motívumainak fajtáit és jelképrendszereit.
A tetoválás nemcsak egy bőrbe vésett rajz, hanem egy jelképes üzenet is, melynek valódi jelentését és jelentőségét kizárólag viselője ismeri. A tetovált bőr egyfajta életfilozófiát mutat, esztétikus formába rejtett üzenetet, mely túlmutat időn és divaton.
A tetováló nem egyszer rajzoló, hanem művész, a tetováltatás pedig legtöbb esetben belső elkötelezettségből fakad, nem csupán szeszély.
A tetoválást viselők és a tetoválás után áhítozók a motívumokon, szimbólumokon kívül e könyvből megismerhetik a tetoválás történetét, a napjainkban alkalmazott eljárásokat, és még gyakorlati tanácsokat is találnak a szalonok kiválasztására és a sebek ápolására vonatkozóan.

Eredeti cím: El libro de los símbolos, tatuajes y grafismos

Ventus Libro, Budapest, 2013
160 oldal · ISBN: 9786155240300 · Fordította: Iványi Franciska

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

A bőrbe vésett örömöt vagy bánatot, félelmet vagy reményt kifejező minta az egyik módja a mély és tartós érzelem hangsúlyozásának, melynek kifejezésére néha nincsenek megfelelő szavak.

Nem csak arról szólt a könyv, hogy telepakolják színes és különleges tetoválások képeivel, ennél sokkal többet adott. Részletes bemutatást kaptam a szimbólumok jelentéséről, az állatvilág, a növényvilág, a különböző érzelmek, vágyak kifejezését szolgáló jelekről, és a népcsoportok régi, hagyományos módszereiről. A saját mintáim hátterére is rátaláltam, sőt, új ötleteket, elgondolásokat, terveket szövögethetek a könyvnek köszönhetően. Örök hálám, @MFKata! :)

kellyolvas P

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Igényes kiadvány, rendszerbe veszi a mai divatos mintákat, és megmagyarázza a jelentésüket.
Bár azt vallom, nincs két egyforma tetkó, mert mindenkinek mást jelent – belülről, a könyv segít eligazodni a különböző írásjelek, szimbólumok, figurák világában.

MFKata

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Nagyon érdekes volt olvasni, hogy melyik tetoválás mit jelent, sőt arról is, hogy bizonyos tetoválások mit jelentenek egyes testrészeken. Kaptam pár ötletet, ami most megvalósításra vár! ;-)

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Ez a könyv tényleg olyan, mint egy képes szótár, amelyben A-tól Z-ig minden megtalálható, amit a tetoválásról tudni kell. Egy egyedülálló kötet, ami teljesen az alapoktól mutatja be a testművészetet, érintve a történelmi hátterét, kultúráját és gyakorlati szempontjait (tetoválógép, eljárás, a festék veszélyei, gyógyulási folyamat, stb.), hogy aztán több mint 100 oldalon keresztül a jelképek jelentésére koncentrálhasson az olvasó.
Nagyon tetszett a könyvben, hogy mindent részletesen és érthetően írt le az írónő, és nem szépítette a dolgokat, hanem az előnyök mellett a hátrányokról is beszélt. Olvasás közben rengeteg új infóval gazdagodtam, amitől néha bizony az állam is leesett (nyelvet tetováltatni, most komolyan?!), és a rengeteg megválaszolatlan kérdésemre is választ kaptam, amin még rágódhatok egy darabig. Emellett muszáj a több száz gyönyörű és/vagy elrettentő képet is megemlítenem, amik nagyban hozzájárultak a könyv beltartalmához.
Tetováltaknak és (még) nem tetováltaknak egyaránt ajánlom!

lilla_csanyi

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Egyrészt ez egy hasznos könyv, mert segít végiggondolni, hogy biztosan akarjuk-e azt a bizonyos mintát egy életen át hordozni, ha tudjuk, hogy milyen jelentés társul hozzá. Ráadásul nagyon szép a kivitelezése, és jól össze vannak szedve a legfontosabb tudnivalók a tetoválásokról.
Másrészt viszont vannak benne hibák. Nagy hibák. Mint például hogy a gepárd az nem leopárd. @Kutor csak felcsapta a könyvet a számoknál, és rögtön szemet szúrt neki, hogy itt is hagy némi kívánnivalót maga után a könyv (idézem: "a hermetikus tanoknak nincsenek csakráik!")
Szóval emiatt egy kicsit durci vagyok. Arról nem is szólva, hogy sok helyen csak általánosságokban beszél egy-egy dolog jelentéséről.

Light_House

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Igazán remek könyv. Nagyon tetszett a történeti háttér, érdekes volt arról olvasni, hogy kik, miért és hogyan tetováltatták magukat régen.
Hasznos gyakorlati tanácsokat és persze sok szép képet tartalmaz.
Az egyes szimbólumok, jelképek magyarázata érdekes volt, bár úgy gondolom, hogy mindenkinek van személyes oka, hogy miért egy bizonyos dolgot varrat magára.
Nagyon köszönöm kedves @Lanore, hogy kölcsönadtad nekem a könyved. :)

CsakSimánDorka P

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Mivel van nekem is két tetoválásom, így n nagyon tudott újat mondani. Viszont a képek nagyon nagyon szépek benne. Persze azért jó volt újra elolvastni, hogy mit is jelképeznek különféle motívumok. Volt pár új infó is a könyvben pl.: mivel készítették régen a tetoválásokat, honnan is ered vagy miért csináltak különböző kultúrákban. Könnyed kis olvasmány volt :)

ancsee

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Tetoválás mániás és tetoválás birtokosként szívesen nézegettem volna még több képet, de így is sok csemege akadt benne. Sajnos nem írt az összes tetoválásomról, de amelyiket megtaláltam, azt szívesen olvastam. :) Örültem volna, ha több magyarázat van, kicsit „nagyot akar a szarka, de nem bírja a farka” effektus jutott eszembe a sokféleség miatt. Nem volt aprólékosan kidolgozva, ezért maradt bennem némi hiányérzet. Ha teljes áron veszem, akkor biztosan borúsabb értékelést írok, de akcióban megérte.

csatacsita P

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Nagyon tetszett ez a könyv, ajánlom mindenkinek.
A 160 oldalas könyvünk kapott egy 45 oldalas bevezetést, amiben kitér az eredetére, veszélyeire, fajtáira, legkedveltebb testfelületekre és magára az eljárás elméletére, nagyon szép rajzokkal hozzá.
A többi pedig a különböző szimbólumokra és jelentéseire. Engem a legjobban a könyv színessége fogott meg, hogy a felső peremen láthatunk mindegyik szimbólumra legrosszabb esetben két-három képet, de inkább négyet-ötöt.
Szerintem aki bemegy a könyves boltba és bele lapoz, fájó szívvel hagyja ott, én is így jártam egyszer, utána rá 3 hónappal, vastagabb pénztárcával megvettem és egyáltalán nem bántam meg. :)

Engla

Noemí Marcos Alba: Tetoválások Szimbólumok és írásjelek

Érdekes és elgondolkodtató, hogy a különböző motívumok miket is jelentenek. Persze aki magára tetováltat mondjuk egy szép rózsát, az nem számol azzal, hogy a fájdalma is szimbolizálja. Minden tetoválás egyedi, ezáltal csak a tulajdonosnak a képzelete szabhat határt, a saját maga szimbolikájának megalkotásában.
Mindenképpen érdemes azért tanulmányozni egy kicsit a könyvet mielőtt valaki komoly tetoválásba kezd, mivel hasznos tanácsokat tartalmaz akár az egészség megőrzése érdekében. A könyv gyönyörű fotókat tartalmaz, amelyekből könnyen lehet ihletet meríteni.

Lanore P

Az ember természeténél fogva társas lény, mégis egyedül érkezik a világra, és így is távozik el. A magány érzése az elszigeteltségből keletkezik, amikor az ember minden vágya ellenére úgy érzi, hogy nem része semminek, nem szerepel más emberek életében. Mindazonáltal, mindent, amit megtanul, egyénileg sajátít el, mivel a valóságban az élet magányos utazás.

Lanore P

A madártetoválások érdekessége, hogy ha az állatot kiterjesztett szárnyakkal ábrázolják, akkor pozitív vonásait jelenítik meg, zárt szárnyakkal azonban elutasítást, vagy szomorúságot fejeznek ki.

Kapcsolódó szócikkek: madár · tetoválás

Kapcsolódó szócikkek: érzelem · tetoválás
Lanore P

Elengedhetetlen, hogy teljes képpel rendelkezzünk saját személyiségünket és környezetünket illetően, és végig tudjuk gondolni jelenlegi és jövőbeli helyzetünket, valamint a tetoválás későbbi hatásait.

Kapcsolódó szócikkek: jelen · jövő · személyiség · tetoválás
Sippancs P

A tetoválás fájdalmas élmény. Amikor a tűk percenként mintegy háromezerszer hatolnak be a bőrbe, az olyan érzés, mintha apró vágásokat ejtenének rajta.

Sippancs P

Az emberek gyakran teszik fel a kérdést a tetovált személyeknek, hogy mit jelent a tetoválása, vagy miért épp azt a képet választotta? Ez azért van, mert az a társadalmilag elfogadott nézet, hogy a tetoválás valami személyes dolog, mely szervesen összefügg a minta szimbolikájával és az egyén saját tapasztalatai alapján kialakult asszociációival.

Sippancs P

A főnixmadár a halhatatlanságot jelképezi. Évszázadokon keresztül ismétlődő halála és feltámadása az örök élet szimbólumává tette, bár más jelentéseket is hordoz: megtestesíti a magányt is, mivel egyedülálló fajról van szó, amely teljesen egyedül járja végig életútját és jut el a halálig.

Sippancs P

Minden testre nyomott rajz egy történetet, egy pillanatot, egy eszmét vagy egy érzést rejt. A minta mögött megtalálhatók az okok, melyek a viselőjét a tetoválásra sarkallták és a legmélyebb érzéseiről és gondolatairól tanúskodnak.

Sippancs P

A halállal kapcsolatos tetoválási motívumok olyan tárgyakat ábrázolnak, melyekhez az évszázadok során a halált társították: kaszák, sírok, keresztek, angyalszobrok, kínzóeszközök, csontvázak és koponyák. Mindezek és más tárgyak az ismert Memento mori, „Emlékezz a halálra!”, üzenetet hordozzák, mely a sors elfogadására és a földi élet végességére emlékeztet.

Engla

A modern tetoválások Amerikában születtek meg, és a korszak jellegzetes mintái a XIX. század végén, a tengeri kikötőkből indultak hódító útjukra. A testdíszítés e módját először főként katonák és matrózok alkalmazták, de a tetováltak között akadtak civilek is, leginkább férfiak. A retró tetoválás, vagy más néven old school, emiatt a katonaléttel kapcsolatos mintákat használja