64. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Nimona ​(angol) 113 csillagozás

Noelle Stevenson: Nimona (angol) Noelle Stevenson: Nimona (angol) Noelle Stevenson: Nimona (angol) Noelle Stevenson: Nimona (angol)

Nimona is an impulsive young shape-shifter with a knack for villainy. Lord Ballister Blackheart is a villain with a vendetta. As sidekick and supervillain, Nimona and Lord Blackheart are about to wreak some serious havoc. Their mission: prove to the kingdom that Sir Ambrosius Goldenloin and his buddies at the Institution of Law Enforcement and Heroics aren't the heroes everyone thinks they are.
NEMESES!
DRAGONS!
SCIENCE!
SYMBOLISM!
All these and more await in this brilliantly subversive, sharply irreverent epic from Noelle Stevenson, based on her award-winning web comic.

Eredeti megjelenés éve: 2015

268 oldal · keménytáblás · ISBN: 9780063334328 · Illusztrálta: ND Stevenson
HarperCollins, London, 2015
272 oldal · ISBN: 9780062278234 · Illusztrálta: Noelle Stevenson

anemona P>!
Noelle Stevenson: Nimona (angol)

Kb. 2 hónapja jelent meg az animáció a Netflixen. Lecsaptam rá, ahogy elérhető volt, imádtam, és azóta terveztem beszerezni és elolvasni az eredeti képregényt is.
Alig hiszem el, hogy ezt mondom, de a film jobban tetszett, valahogy kerekebb, kidolgozottabb.
Az ötlet amúgy szerintem szuper, és így is egy élmény volt, sajnálom, hogy nem került hamarabb elém ez a történet.

worsi P>!
Noelle Stevenson: Nimona (angol)

Engem a második oldalon megnyert magának a cápával. Az egész úgy jó, ahogy van. A világ (középkor és tudomány összepárosítva, zseniál!), a rajzok, a történet… Sokszor váratlan, vicces, vagy váratlanul vicces, később komolyabb is. A főszereplő neve is szuper, tetszik, hogy spoiler, illik hozzá nagyon.
Be is jelölöm kedvencnek. Örülök, hogy saját példányom van belőle.

Mesemondó IP>!
Noelle Stevenson: Nimona (angol)

Ez nagyon szerethető volt. Teljesen a szívembe zártam.
Emlékszem, valamikor akartak filmet készíteni belőle, de elkaszálták. Kár érte, remek Netflix sorozat lehetne mondjuk.

Zsoofia>!
Noelle Stevenson: Nimona (angol)

Szóval, a Fantasy Februárra kerestem graphic noveleket, és ezt találtam első körben, de miután rájöttem, hogy nincs annak tagelve itt molyon (de mostmár igen!), gyorsan el is olvastam.
Ez egy aranyos csavar a szokásos szuperhős-történeteken, ugyanis a sidekick fogja magát, és a főellenséghez erőszakolja magát. Nimona maga a tökéletes kaotikus karakter, de Blackheart a neve ellenére, ha lehet, nem gyilkol nyakba-főbe. (Így kell morally grey karaktert csinálni, kedves YA szerzők.) Sir Ambrosius Goldeloin pedig szőke herceg szindrómában szenved (de kijellemfejlődik belőle). Nagyon szórakoztatóan kezd, tele van popkultúrális utalásokkal, amikor pedig elkezd megkomolyodni, akkor sajnos elkezd kiszámítható is lenni. De volt benne minden, ami egy kellemes olvasmánnyá tette számomra (igen, van benne LMBT is).

Zsuzsanna_Makai>!

Mindenképpen újraolvasós!
Ami elsőre megfogott, az az, h se időben se térben nem tudod elhelyezni, mert zseniálisan van ötvözve benne a jelen a múlttal.
Vagy hogy a pizzarendelés a kastélyba bajos…
Aludnom kell rá egyet.

CaptainV IP>!
Noelle Stevenson: Nimona (angol)

Valóban nagyon tiszta és kedves és könnyed – persze bele lehet olvasni komolyabb témákat, állásfoglalásokat, sőt, azt mondanám, talán szükséges is, hogy ezzel is vaskosítsuk az élményt, mondanivalót, mert a történet egy szál magában azért elég tipik. Viszont tök szuper arányokkal, kedves jeleneteken át halad előre, és van egy egészen jópofa, hibrid világa: páncélos, palástos, kardos lovagok nyomkodják a kapucsengőt, nézik a holokivetítőket, isszák a dobozos kólát a hűtőből, beszélnek headseten. Imádtam.
Bár én kifejezetten nem szoktam szeretni ezt a fajta főszereplőt, a Nimona-féle karakterek sokaknak fontosak, látom magam előtt azokat a gyerekeket, fiatalokat, akik az ő „titkával” azonosulnak. Nekem inkább Blackheart és Goldenloin, az ő régre nyúló, kicsorbult kapcsolatuk tetszett, érdekesnek találtam, milyen kevéssel milyen mélyen tudta ezt lefesteni a szerző.
A rajzolás egyedi, nem lélegzetelállító, de passzol a stílushoz, hanghoz, amit a történet megüt.
Valóban YA, és annak a skálának a játékosabb, de egyszerre érettebb felén helyezkedik el.

Babó_Buca P>!
Noelle Stevenson: Nimona (angol)

Meglepően jó kezdésnek bizonyult a Nimona, mert egyszerűen faltam a lapokat. Jót szórakoztam az olvasása közben, sokat nevettem az egyes elszólalásokon. Emellett voltak szép gondolatai is, és annyira tetszett, hogy biztos újra fogom olvasni. Maga a történet is magával ragadott, mert egy olyan világban játszódik, ahol hősök és gonoszok végeláthatatlanul egymással harcolnak. De leginkább Nimona energikus karakterét szerettem, aki folyamatosan nyaggatja valamivel megfáradt mesterét.

Elsősorban a fantasy és a mesefeldolgozások kedvelőinek ajánlom belépőkötetként ezt a kalandos és fordulatos történetet.

Bővebben: https://egy-lany-blogja.blogspot.com/2021/02/az-ismerke…

Második olvasás: még mindig nagyon jó, és ismét elérzékenyültem rajta.

Valcsa >!
Noelle Stevenson: Nimona (angol)

A szerző nem akarna esetleg ebből egy-két folytatást (vagy előzménytörténetet) készíteni? *-* Úgy szeretnék még kapni ebből… :) off
Nem gondoltam, hogy ennyire fog tetszeni, mert
• képregényeket nem szoktam olvasni, valamiért általában nem kötnek le
• angolul főleg nem szoktam olvasni, mert gyatra a tudásom. De ehhez most úgy tűnik, elegendő volt off.
Bevallom, engem is az a nagy hype ragadott magával és vett rá az olvasásra, ami egy ideje övezi ezt a könyvet. :) Eléggé szkeptikus is voltam, mikor belekezdtem… Aztán Nimona minden negatív előítéletemet és félelmemet félresöpörte. :) Jött, látott és győzött. Nagyon tetszett, imádtam az ő karakterét, a cselekmény is kellően pörgős volt (még ha picit kiszámítható is), és rég érzékenyültem el könyvön, na itt kétszer is sikerült, nagyon nyeltem a könnyeimet, hogy márpedig nem fogok sírni….… de közel volt. :D spoiler
Azóta már úton van a könyv magyarul is hozzám, ez bizony kell a polcomra fizikai valójában is – és alig várom, hogy magyarul is elolvashassam. :) (Először fog velem megtörténni, hogy egy történetet 1 éven belül kétszer olvassak el, szerintem ez el is mond mindent.. :D)

Noelle Stevenson: Nimona (angol)

„– Who's the villain and who's the sidekick here?”

Istenem, hogy ez milyen édes és ötletes!
(Bocsássatok meg, értelmes értékelésre ezek után nem telik. Még a gyenge rajzstílust és az olcsó betűket sincs szívem szidni.)
Mekkora már, hogy a nagy, veszedelmes főgonosz nem akar gyilkolni. Nimona bezzeg… :D
Egész érdekes a világ, alapvetően középkori társadalommal, viszont sokkal-sokkal fejlettebb technikával, és a humorforrás itt ki is lett merítve rendesen. A két ősellenség videóchatel egymással, haláli!

Persze a sokszor agyamentnek tűnő világfelépítés és humor egy jóval mélyebb történetet takar a két keserű múltú főszereplő képlékeny kapcsolatáról egymással és a világgal, ahogy elfogadásról, árulásról és bizalomról is. Hogy a barátságot még ne is említsem…

Ahj! Vannak, nagyon is vannak gyengéi, de bőven elég szerethető és mély ahhoz, hogy kompenzálja őket. ❤

Katja_Magnus>!
Noelle Stevenson: Nimona (angol)

Ritka furmanyos kis szosszenet..
Elso ranezesre azt hinne az ember, hogy a kozepkorban jatszodik, aztan a kis „mellekvagany” panaszkodik a kajara off es radobbensz, hogy ez egy kicsit kulonlegesebb annal, mint hogy ennyire egyszeruen el tudd helyezni akarmelyik idosikba.
Az antihos-hos otlet fenomenalis. Oszinten szolva, nagyon elveztem az egeszet: a tortenet eredeti volt, vegre nem a tipikus kepregeny betutipussal talalva.
Ha lehetne 6 csillagot adni, megtennem. :D

Nachtkrapp>!

– What if I cut off your arm right now? Then you'd see how fast the Institution would cast you aside. Just like they did me.
– You wouldn't.
– No, I wouldn't. And I'm the villain. What do you suppose that says about you?

Nachtkrapp>!

– So how are you going to get your superfatal toxin out there?
– Apples.
– Apples?
– Apples.
– Whoa, that's old-school villain right there. Are you pissed you're not the fairest of them all?

Nachtkrapp>!

– You though I was crazy?
– No, no, crazy in a GOOD way! Evil mad scientist kind of thing!

Nachtkrapp>!

– How am I supposed to trust you now?
– I dunno, maybe because I'm your only friend?

Nachtkrapp>!

– You've never said it before.
– What?
– You never said you were sorry.
– I – didn't? Oh god.

Nachtkrapp>!

– You need to borrow my life's work.
– Yes.
– My only prototype.
– It's very important.

– You… you came back.
– Of course I did.

Nachtkrapp>!

– Did you really put me as your emergency contact?
– I don't have a lot of friends, okay?

Nachtkrapp>!

– It's not your responsibility to save everyone, you know.
– I know. Someday I may even accept that.