81. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Barátság ​a maximumon (Cserkeszterek 2.) 100 csillagozás

Noelle Stevenson – Grace Ellis – Shannon Watters: Cserkeszterek 2. – Barátság a maximumon

Jo, April, Mal, Molly és Ripley nem átlagos táborozók, és Miss Quinzella Thiskwin Penniquiqul Thistle Crumpet tábora belevaló hölgyféléknek nem egy átlagos nyári tábor. A folyami szörnyekkel, mágiával és a barátságkarkötők művészetével teli nyár még csak most veszi kezdetét. Csatlakozz a Cserkeszterekhez, akik dínókkal és egy mítoszokba illő testvérviszállyal birkóznak meg.

A New York Times bestsellerlistára felkerült és Eisner-díjas képregénysorozatot a csodálatos sztárképregényes, Noelle Stevenson (Nimona, Kalandra fel™) és a zseniális újonc, Grace Ellis írta, rajzolója pedig a rendkívül tehetséges Brooklyn Allen (A Home for Mr. Easter).

A Cserkeszterek 2015-ben Eisner-díjat nyert legjobb új sorozat és legjobb tiniképregény kategóriákban.

Ciceró, Budapest, 2022
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634321682 · Fordította: Kleinheincz Csilla · Illusztrálta: Brooklyn Allen

KingucK P>!

Imádnivaló ez a képregény. Nem tudom, hogy attól, hogy már ismerősek a karakterek, vagy a kalandok miatt vagy csak azért, hogy ismét belemerülhettem a világába, talán még jobban tetszett, mint az első része.

A karakterek egyediek, mindnek külön személyisége van és nagyon összetart a csapat. Kevés olyan könyvet olvashattam eddig, ahol ilyen erős női barátság van ábrázolva (bár szerencsére ez egyre gyakoribb). A fordítás most is csodálatos, köszönhető Kleinheincz Csilla munkájának.

A kalandok izgalmasak és érdekesek. Minden előkerül, a jetik és a vadállatok után most dinoszauruszok és amit már az első részben kicsit sejtettek (a szoborral), a görög istenek is szerepet kapnak. Ebben a részben Jen is több szerepet és hálásabb szerepet kap, valamint sok mindenre fény derül. Alig várom a harmadik részt! :)

Olvassátok!!! :)

Niitaa P>!

Ripley❤❤❤❤
IMÁDOM! Kedvenc karakter, de komolyan! Na jó, meg a többiek is cukik…

Itt már a történet sokkal kidolgozottabb és nem annyira kusza. Mérföldes ugrás az első részhez képest, pedig az se volt rossz. Kb mindenre fény derül, így már érthetővé válik a korábban megtapasztalt furcsaságok sora. Az illusztrációt és a borítóterveket még mindig imádom. Ez profi, nekem tökéletes.

polimatilda I>!

Ez gyakorlatilag újraolvasás volt, mivel már angolul egyszer olvastam ezt a kötetet, de most pótoltam magyarul is. Továbbra is nagyon kedvelem ezt a képregénysorozatot és most megint kedvet kaptam, hogy folytassam off, mert annyira komfortos és közben izgalmas.

theodora P>!

Még eszementebb volt ez a rész, mint az előző – néhol nekem már túl sok is volt :D
A táborlakók újabb kalandokba keverednek, különféle mágikus-természetfeletti lényekkel kerülnek kapcsolatba. Tetszett, hogy Jen engedett a merevségéből és részt vett a csapat kalandjaiban. Ismét kaptunk fejezeteket a Cserkeszterek kézikönyvéből ill. a kötet végén borítóterveket. Várom a következő részt, de kicsit szeretném jobban megismerni a karaktereket – több érzelmet, és kapcsolatok alakulását látni.

tonks>!

Annyira in medias res ennek a sztorinak a kezdése (1-2. kötet egybefüggő), hogy csak kapkodtam a fejem: ki kicsoda, miért, hogyan, ez így hogyhogy? Katyvasz volt az egész, túl sok ötlet összevegyítve, a rajzolás sem tetszett annyira. Emiatt nem is kapott el úgy, mint vártam – imádom a táboros sztorikat pedig – mert mire beleéltem volna magam és megjegyeztem volna a neveket, addigra vége is lett. A humora azért működött, ill Jen, a lányok felügyelőjének túlparázó karaktere lett a kedvencem. Na, meg a végén spoiler.
Úgy tudom, hogy a kiadó egyelőre leállt a sorozattal, sajnálom azért, mert gondolom a katyvasz érzés pont a következő kötetekre válna stílusjeggyé és nem hibává.

Fruttidigosszó>!

Ez a kötet egy nagy, vidám, élénk, színes ölelés, a barátságról, összetartásról, kalandokról, ami jókedvre derít, és csak kikapcsolsz és élvezed, miközben megtelsz egy kicsit pozitivitással. Csak ajánlani tudom, nagyon jól esett elolvasni ♥ :D

Széni>!

nekem egyelőre a Cserkeszterek stabilan négy csillag. ez a kötet azért már összeszedettebb, jobban felépített. sok minden tisztázódott, az előző kötet történései is értelmet nyertek. a karakterek továbbra is izgalmasak, a rajzolás is erős. nekem tetszik, hogy fejezeteket kapunk a Cserkeszterek kézikönyvéből – egy kicsit figyelmesebben olvasó és érzékenyebb gyermek akár még tanulhat is a leírtakból az életről, a barátságról. bíztam benne, hogy a második részben a kalandok mellett a szereplők is több hangsúlyt kapnak, és jobban megismerhetjük őket, de ez még várat magára. talán majd a következő kötetben. az ötlet jó, a megvalósítás is működni látszik, olvasom majd tovább a sorozatot.

hd_dori P>!

Na ez a rész már sokkal jobb volt, mint az előző! Most viszont sajnálom, hogy legalább a következő nincs magyarra fordítva.
Ezt a mitológiás vonalat tök jól eltalálták. És szerencsére sokkal érthetőbb volt a cselekmény is, nem volt annyira kesze-kusza, mint az első részben.
Az illusztrálás viszont még mindig nem tetszik annyira, olyan fura, hogy ezek a lányok inkább fiúnak néznek ki… xD Tök gáz, de mindig emlékeztetnem kell magam, hogy ők amúgy lányok… :/ De legalább mindegyik egy külön személyiség, nem pedig egy tucat karakter. Ez mindenképpen pozitívum! :)

Babó_Buca P>!

A nagy siker után még jó, hogy tudtam folytatni a második résszel. Továbbra is nagyon cukik voltak ezek a lököttek, akik csak ritkán tudják magukat a tervekhez tartani. A vezetőjük, Jen is nagyobb szerepet kap, mert ő is vágyik egy kis izgalomra, ami a lányokat csőstül éri. A poénok mellett a bizalom kérdése is előkerült, és egyáltalán nem félvállról megemlítve.

Bővebben: https://egy-lany-blogja.blogspot.com/2023/10/egy-kevesb…

Fruttidigosszó>!

A zene mindenki életébe örömet visz itt a földön, és az ismeretlen csillagok között is.

78. oldal, (Ciceró, 2022)

Kapcsolódó szócikkek: zene
Fruttidigosszó>!

-Ó, és akkor mit keres nálad az aranyszeme? Vagy miért loptátok el az íjamat?
-Az a tiéd volt? A jetik is a tieid?
-Milyen aranyszem?
-Milyen jetik?
-Milyen remel rejtély!

51. oldal, (Ciceró, 2022)

Babó_Buca P>!

Azoknak a lányoknak nem az kell, hogy felpofozz egy medvét. Azt maguk is el tudják intézni. Nekik egy okos és gyakorlatias emberre van szükségük, aki visszafogja őket, mielőtt elszaladna velük a ló.

Chöpp >!

EMLEGETETT HÍRES NŐK

Agnodiké: a világ első szülésze, aki az ókori Athénban élt
Annie Smith Peck: amerikai hegymászó és kalandor volt, még egy hegycsúcsot is elneveztek róla
bell hooks: Gloria Jean Watkins, amerikai lánycserkészszövetség alapítója
Mae Jemison: amerikai mérnök, fizikus, és az első fekete női űrhajós
Sister Rosetta Tharpe: amerikai énekesnő, gitáros, dalszerző, színésznő. „A rock and roll dédanyja”

Babó_Buca P>!

Olyan sok mindent kínál a világ, és még többről nem is tudja, hogy nekünk tartogatja. Akárcsak mi magunk az utunk kezdetén, a világ is új, és velünk együtt tanul.