Rettegjetek ​a szent nyávogótól! (Cserkeszterek 1.) 202 csillagozás

Noelle Stevenson – Grace Ellis – Shannon Watters – Brooklyn Allen: Cserkeszterek 1. – Rettegjetek a szent nyávogótól!

A Miss Quinzella Thiskwin Penniquiquil Thistle Crumpet tábor (belevaló hölgyfélék számára) olyan dolgokat rejt, amik nem azok, amiknek látszanak. Háromszemű rókák, titkos barlangok és anagrammák bukkannak fel. Szerencsére Jo, April, Mal, Molly és Ripley, az öt rátermett, tűzrőlpattant jó barát eltökélte, hogy fantasztikus nyarat tölt együtt… és nem hagyják, hogy egy mágikus küldetés vagy egy csomó természetfeletti lény az útjukba álljon! A rejtély egyre terebélyesebb és minden itt kezdődik.

A New York Times bestseller képregénysorozat első kötete! Írói a csodálatos sztárképregényes, Noelle Stevenson (Nimona, Kalandra fel™) és a zseniális újonc, Grace Ellis, rajzolója pedig a rendkívül tehetséges Brooklyn Allen.
A Cserkeszterek 2015-ben Eisner-díjat nyert legjobb új sorozat és legjobb tiniképregény kategóriákban.

Ciceró, Budapest, 2021
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634321514 · Fordította: Kleinheincz Csilla · Illusztrálta: Brooklyn Allen

Ngie>!

Hát ez második olvasásra is csodás volt! Így már kicsit jobban tudtam követni a lányokat, elsőre nagyon pörögtek az események, és azt se tudtam néha, melyik karakternek mi a neve. Nagyon király színekkel dolgozik, kedves és bájos. Pont, mint a szent nyávogó. RETTEGJETEK! :D

csgabi P>!

Néhány hónapja már szemeztem a Cserkeszterek 1. képregénnyel, amiről több helyről is jókat hallottam, a témája is érdekes volt a számomra, így nemrég hazahoztam a könyvtárból. Amíg csak fotókon és videókon láttam, nagyon tetszett a kivitele, de kézbe véve már annyira nem volt tökéletes az élmény.
Nagyon nehéz kinyitni a kötetet, így nehéz olvasni is. Néha szívem szerint ráfeküdtem volna belülről a gerincére, hogy élvezhető legyen az olvasás, és ne ügyeskedni kelljen, hogy mindent elérjek. A lapok fényessége először tetszett, viszont amikor este, lámpafénynél próbáltam olvasni, hát nagyon kínlódtam, mert folyamatosan befénylett a papír. Az illusztrációk, a rajzolás stílusan viszont nagyon tetszett.

Még több:

KingucK P>!

Az új rész elolvasása előtt kénytelen voltam elolvasni újra a Cserkeszterek első részét, egyrészt azért, mert sokat felejtettem a sűrű eseményekből, másrészt annyira aranyos és jó hangulata van, hogy nem hagyhattam ki az újrázást.

Bárcsak én is elmehetnék egy nyári cserkeszterektáborba!

Olvassa el mindenki!!! (a fiúk is)

Niitaa P>!

Nem vagyok nagy képregény-rajongó, de azért egy-egy kötetre mindig kapható vagyok, főleg ha megragad az illsuztráció. Meglepődtem, hogy a karakterek mennyire kidolgozottak ahhoz képest, hogy egy képregényről beszélünk, hisz a szerzőnek igazából helye sincs nagyon arra, hogy valódi egyéniséget vigyen a lapokra, de megcsinálta. A lányok nagyon cukik, a történet jó, de a kezdés és a befejezés valahogy nem az igazi. Az elején túlságosan beledob az események közepébe, mindenféle „csendes” epizód nélkül, a végén pedig nem található még egy hozzávetőleges lezárás sem. Nem jó helyen lett abbahagyva, egy pár képkocka még hiányzik szerintem.
Viszont a végén található borítóképek valami eszméletlen jók. Nagyot dob az egészen!

Avilda IP>!

Meglepett, hogy fantasy (igen, ennyire nem nézek néha címkét vagy olvasok fülszöveget), és hogy egyből belecsöppenünk egy akcióba. Azt hittem hirtelen, hogy ebből is véletlenül a második részt vettem meg, mint anno a Papergirls esetében.
Tetszettek a rajzok, színek, szereplők, a rejtély, a feladványok. Fontos az üzenete is, hogy egyrészt a lányok igenis sok mindenre képesek, és hogy össze kell tartanunk.
Várom is, meg nem is a második részt, mert valami 22 résznél jár odakint, így nem biztos, hogy ennyire el akarok köteleződni egy képregény mellett… Majd meglátjuk.

Dreamer_ P>!

Nagyon aranyos és vicces képregény, csak mire elkezdett izgalmasabbá válni vége lett.. A lányok közül, nekem Ripley volt a kedvencem.
Nyárra tökéletes könnyed olvasmány, akár olyannak is aki, nem igazán szeret olvasni.

polimatilda I>!

Nagyon élvezetes, humoros történet, imádtam a stílusát, a karaktereket, és a végén meglepődtem, hogy már be is fejeződött. Szívesen olvastam volna tovább, de hát ennyi volt az első rész. Úgyhogy most mehetek Scribdre a folytatásért, jajj ne… :D off

Lancaster>!

Nagyon jó időben jelent meg itthon ez a könyv, árad belőle a nyári hangulat, a felszabadult humor, pont erre volt szükségem, amikor végigpörgettem a sztorit.

Nagyon kíváncsi leszek a folytatásra, mert Noelle Stevenson belopta magát a szívembe a Nimonával, és bár nagyon kellemes hangulata volt ennek a történetnek is, még nem érzem azt a mellékzöngét, amit az előbbi képregényében annyira megszerettem, de hát ez egy bevezető könyv, annak pedig tökéletes.

A lányok nagyon jól elkülöníthető, kerek, formált személyiséget kaptak, még ha időnként meg is jelenik bennük az archetipikus lánytípus, akkor is kap egy csavart, ami megborítja azt az elvárást, amit támasztanánk felé. Négyet nagyon megkedveltem, az egyikükkel viszont még vannak fenntartásaim, ő egy kicsit túl rajzfilmszerűnek hatott így elsőre (ezért a mínusz fél csillag).

TEszter I>!

Hogy én ezt mennyire imádtam!
Megadta az igazi tábori hangulatot, a kalandokat és vicces helyzeteket. Noelle Stevensonban ismét nem csalódtam!

theodora P>!

Mióta elkezdtem beleásni magam a képregényekbe, majdnem azóta a várólistámon volt ez a sorozat. Idén végre magyarul is olvashatóvá vált a Ciceró Kiadónál.
Ifjúsági képregényről van szó, amiben egy lány cserkészcsapatot ismerhetünk meg. A lányok az erdőt járva furcsa, természetfeletti állatokra bukkannak, rejtélyes barangba ugranak bele és ellopja a csokijukat (!!!) egy háromszemű sas.
A kötetben 4 fejezetben követhetjük a humoros és izgalmas kalandjaikat, melyeket megszakítanak a „Cserkeszterek kézikönyvének” fejezetei, amelyek kapcsolódnak az adott részhez.
Nagyon tetszett a látványvilág, a sok akció és az egész hangulata. Pörgős, az ifjabb olvasókat garantáltan beszippantó kötetről van szó, amely nem véletlenül lett Eisner-díjas.
A képregény cliffhangerrel zárul, kötelező elem lesz a várólistámon a többi kötet is.

Hangulatában és a történet szempontjából a Rejtélyek városkája rajzfilmsorozatra emlékeztet, ha valami hasonlót kerestek pótléknak a következő kötetig, azt is ajánlom ;)

zsof>!

Erős esküvéssel fogadom,
Hogy mindennap és minden téren
Bátor leszek és erős,
Igazmondó és részvétteli,
Érdekes és érdeklődő,
Megfigyelem és megvizsgálom
A világot körülöttem,
Mindig másokra gondolok elsőként,
Mindig segítem és megvédem a barátaimat,
Aztán van itt egy sor Istenről, vagy amit akarsz
Hogy a világot jobb hellyé tegyem
A cserkesztereknek
És mindenki másnak is.

4. Old

Babó_Buca P>!

A Cserkeszterek olyan lányok, akik minden helyzetben feltalálják magukat, legyen szó akár egy gyanútlan kalandról a természetben, akár mindennapos problémák megoldásáról.

Babó_Buca P>!

Bár a matematika fontos iskolai tantárgy, a Cserkeszterek megtanulják hétköznapi helyzetekben hasznát venni, mint például mennyi gyújtós kell a különféle tüzekhez, és milyen sebességgel kell szaladni ahhoz, hogy átugorhassunk egy szikláról a szakadék túloldalára.

Cserkeszterek sorozat · Összehasonlítás