Teniszcipők (Cipők 2.) 10 csillagozás

Noel Streatfeild: Teniszcipők

A Heath családban négyen vannak gyerekek: az ikrek, Jim és Susan, valamint Nicky és David. Nagyapjuk annak idején tehetséges teniszjátékos volt – arra biztatja unokáit is, hogy lépjenek a nyomdokába. A gyerekeket édesapjuk tanítja a játékra, de négyük közül csupán Susan tűnik igazán ígéretesnek, egymás után nyeri a versenyeket, már az újságok is megemlítik a sikereit. Jim sem játszik rosszul, de nem elég szorgalmas és igencsak makacs.
Nickynek is jók az adottságai, de lusta. Davidet pedig nem érdekli a tenisz, ő szívesebben énekel a szabadidejében. Aztán Nicky – aki a legszemtelenebb és legnehezebb természetű mindnyájuk közül – titokban gyakorolni kezd, hogy bebizonyítsa, ő is van olyan tehetséges, mint a nővére…

Régi kedvencek című sorozatunkat azzal a céllal indítottuk útjára, hogy gyerekkorunk
remek könyvei kicsit új köntösben, de legalább akkora élményt jelenthessenek a mai gyerekeknek és ifjú olvasóknak, mint nekünk jelentettek sok-sok évvel ezelőtt.

Eredeti megjelenés éve: 1937

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Régi kedvencek Manó Könyvek

Manó Könyvek, Budapest, 2020
234 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634037095 · Fordította: Kallai Nóra · Illusztrálta: Rippl Renáta

Beka12>!
Noel Streatfeild: Teniszcipők

Ez az egyik abszolut kedvenc sorozatom, és taámn ez belőle a kedvenc részem is. Más volt mint a többi, és ebbe tudtam legjobban beleképzelni magam. Pedig még soha nem teniszeztem:)

Goszták_Abi>!
Noel Streatfeild: Teniszcipők

Nekem nagyon tetszett ez a könyv.Arról szólt hogy van négy gyerek egy iker pár és két kicsi és teniszeznek.

Berty96>!
Noel Streatfeild: Teniszcipők

Ez a cipős sorozat az egyik kedvencem, viszont ez most nem nyűgözött le annyira, mint az eddigi kötetek. Kevésnek éreztem a teniszt, illetve úgy éreztem, hogy Nicky-t mintha alig kedvelnék a családban, főleg Jim. A vége is összecsapottnak tűnik.
Egyébként a borítója ezeknek a könyveknek nagyon aranyos!

Marcsi061>!

Aki az égre néz, magasabbra jut, mint az, aki csak a fákat nézi.

Cipők sorozat · Összehasonlítás