Kizumonogatari (Monogatari 4.) 6 csillagozás

Wound tale
Nisioisin: Kizumonogatari Nisioisin: Kizumonogatari

Around ​midnight, under a lonely street lamp in a provincial town in Japan, lies a white woman, a blonde, alone, robbed of all four limbs, yet undead. Indeed, a rumor's been circulating among the local girls that a vampire has come to their backwater, of all places.
Koyomi Araragi, who prefers to avoid having friends because they'd lower his “intensity as a human," is naturally skeptical. Yet it is to him that the bloodsucking demon, a concept “dated twice over," beckons on the first day of spring break as he makes his way home with a fresh loot of morally compromising periodicals.
Always disarmingly candid, often hilariously playful, and sometimes devastatingly moving, KIZUMONOGATARI: Wound Tale is the perfect gateway into the world of author NISIOISIN, the bestselling young novelist in Japan today. The prequel to BAKEMONOGATARI (“Monster Tale"), this is where the legendary MONOGATARI series, whose anime adaptations have enjoyed international popularity and critical… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Vertical, New York, 2016
ASIN: B01EJYA2AK · Fordította: Ko Ransom
Vertical, New York, 2015
346 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781941220979 · Fordította: Ko Ransom · Illusztrálta: VOFAN

Koyomi Araragi · Kissshot Acerolaorion Heartunderblade (Shinobu Oshino) · Tsubasa Hanekawa

Nisioisin: Kizumonogatari

Ritka jelenség, amikor az ember az eredeti könyvnek drukkol, hogy felérjen filmváltozatához, de tény, ami tény, annyira bele vagyok bolondulva a Monogatari-sorozatba, hogy ily módon kezdődött olvasásom. No, nem mintha Nisioisin rá lett volna szorulva az aggodalmamra. Már az első fejezet elég volt, hogy meggyőzzön tévedésemről.

Nehéz kiemelnem egy-egy dolgot, amit élveztem a kötetben, egyszerűen minden telitalálat volt nekem. Araragi fantasztikus főszereplő. Megvannak a hibái és a személyes csatái, amit karakterével is meg kell vívnia, és ez dupla olyan érdekessé teszi, ahogy a történetének viszontagságaival megküzd. De a többi karakter is gyakorlatilag folyik le az oldalakról! Az elszánt és mindentudó Hanekawa (nem mindentudó, csak tudja, amit tud), a könnyűléptű, mégis tapaszalt és felelősségteljes Oshino Meme, illetve kedvencem, a fantasztikus, megtévesztő és gyönyörű Kissshot. Mindenki emlékezetes személyiség, csak egy átlag beszélgetés bármelyikük közt elragadó. A történet egyszerű, de óriási ereje van, és a befejezés kifejezetten libabőrt keltő.

Számomra egy teljesen önfeledt olvasás volt ez. Végig az író ritmusára táncoltam, elragadtak az érzések, amit a szereplők és a cselekmény kiváltottak belőlem. Legyen szó humorról, drámáról, akcióról, vagy filozófiáról, nekem minden téren csillagos 5-ös volt ez a könyv. Mindenkinek tudom ajánlani!

ujhelyiz P>!
Nisioisin: Kizumonogatari

Meg kell mondanom, le vagyok nyűgözve. Venni egy egyedi hangulatú sorozatot, amely a kamaszkor problémáit vegyíti természetfeletti lényekkel és nagyon okosan megfogalmazott párbeszédekkel és sok-sok visszautalással egy korábbi eseménysorra, majd ezt a korábbi eseménysort úgy megírni egy előtörténetkötetre, hogy útközben több jó csavarral ellátni (ami nem mond ellent az eddig ismert részeknek), nem kis teljesítmény.

Tovább növeli az elégedettségem, hogy most a vámpírok, félvámpírok, vámpírvadászok és társainak problémáját keverjük be Araragi életébe, ami már a teljes klisévé válással fenyegetne, de a csavarok itt is szépen ülnek – elvégre egy vámpír kapcsán az egyik legfontosabb kérdés, hogy pontosan milyen idióta nevezhette el 'Kissshot Acerolaorion Heartunderblade'-nek?

Ennyi ömlengés után viszont meg kell jegyeznem, hogy meglepődve tapasztaltam, hogy Araragi és Hanekawa viszonya mennyire másmilyen volt, mint az eredeti sorozatban. Nem feltétlenül van itt ellentmondás, mert van még egy történet közben, amire eddig csak utalásokat kaptunk, ami összekötheti a szálakat, de ha ilyen szoros kapcsolat után Araragi komoly magyarázat nélkül úgy viselkedik osztálytársnőjével, ahogy a Bakemonogatariban látjuk, akkor nem egyszerűen bumfordi, hanem javíthatatlan bunkó…

Végső soron nem tudok elmenni a fan service mellett – bőven többet kaptunk belőle, mint kerestem volna, nagyon nehéz komolyan venni vagy megvédeni. Pedig úgy szeretném sok embernek ajánlani a jó részei miatt, de ez nagyon nehézzé teszi az eladását…

anubys P>!
Nisioisin: Kizumonogatari

Eddig a kedvenc a sorozatból. Nisioisin veszettül ért a fanservice-hez. Végre megismerhetjük Shinobu „születésének” történetét, és minden szinten hozza az elvártakat, sőt, felül is múlja azokat. Egészen elképesztő az a fajta ritmus, ahogyan vált a műfajok között.
És ez volt számomra ez első sztori, amit nem ismertem korábbról, anime formában, így sok újdonsággal is szolgált számomra.

Robberator>!

It wasn't something I was supposed to be capable of if I hoped to become human again.
I couldn't picture myself as anything other than a human being.
But those illusions were just that–illusions.
I was already a monster.

Kapcsolódó szócikkek: Koyomi Araragi
Robberator>!

„Okay, I don't want to get killed. So maxbe it's not accurate to say that I want to meet her. But I just thouth it'd be neat if someone like that existed-an existence greater than humans.”
„An existence greater than humans? Like a god?”
„It doesn't have to be a god.” Hanekawa went silent for a while, as if she was trying to pock her words carefully. Eventually, though, she said, „Because in so many ways, where's the reward otherwise?”

Kapcsolódó szócikkek: Tsubasa Hanekawa
Robberator>!

Making friends would lower my intensity as a human.

Kapcsolódó szócikkek: Koyomi Araragi
Robberator>!

„You–know everything, don't you?”
„Not everything. I just know what I know.”

Kapcsolódó szócikkek: Tsubasa Hanekawa
Robberator>!

There was even a tinge of bitterness in Kissshot's words.
„It was not because of who I am–ye'd have saved anyone, so long as they were weak.”

Monogatari sorozat · Összehasonlítás