Az ​egészséges gerinc 2 csillagozás

Keleti mozgásterápiák, lelki egészség, életmód
Nikolic Anita: Az egészséges gerinc

Napjaink ​egyik civilizációs népbetegsége a gerincfájdalommal járó betegség. Szinte nincs ember, aki élete során legalább egyszer ne szembesült volna azzal, hogy megfájdult a háta, sajog a dereka, vagy elmerevedett a nyaka. Jellegzetes életmódunk mondhatni mindent megtesz azért, hogy megismerjük ezeket a kellemetlen panaszokat: ülő életmódot folytatunk, órákat töltünk a számítógép előtt, megterhelő a munkánk, folyamatosan stressznek vagyunk kitéve, ráadásul szabadidőnket is passzívan töltjük, nem mozgunk eleget.
Aki megtornáztatná elgyengült hátizmait, gyakran nem talál kedvé-re való, alkatának megfelelő és hatékony mozgásformát. Pedig nincs új a nap alatt! Keleten már hosszú ideje gyógyítanak mozgás-légzés terápiával, amely nemcsak mozgásszervi panaszokra alkalmas, hanem az egész szervezetre jótékonyan hat.
Ez a könyv minden gerincproblémával küzdő érintettnek szól, aki szeretne megismerkedni olyan mozgásformákkal, melyeket akár terápiás céllal is alkalmazhat később.… (tovább)

Csengőkert, Kistarcsa, 2015

Light_House
Nikolic Anita: Az egészséges gerinc

Nikolic Anita: Az egészséges gerinc Keleti mozgásterápiák, lelki egészség, életmód

Gyakorlati tanácsokat tartalmaz a helyes gerinctartásról, a tornáról, a jóga alapjairól, kezdő mozdulatsorairól. Több fotót vártam volna, főleg a jógamozdulatokról.

Nashira P
Nikolic Anita: Az egészséges gerinc

Egyrészt szívszorító, másrészt örömteli, hogy egy könyvből sikerült megtudnom, mi a baja pontosan a derekamnak. Szívszorító, hogy nem orvostól tudtam meg, és örömteli, hogy végre sikerült kiderítenem. Ebből a könyvből. Tisztán érthető, sok hasznos tanáccsal. Köszönet!! :)