Az ​egészséges gerinc 4 csillagozás

Keleti mozgásterápiák, lelki egészség, életmód
Nikolic Anita: Az egészséges gerinc

Napjaink ​egyik civilizációs népbetegsége a gerincfájdalommal járó betegség. Szinte nincs ember, aki élete során legalább egyszer ne szembesült volna azzal, hogy megfájdult a háta, sajog a dereka, vagy elmerevedett a nyaka. Jellegzetes életmódunk mondhatni mindent megtesz azért, hogy megismerjük ezeket a kellemetlen panaszokat: ülő életmódot folytatunk, órákat töltünk a számítógép előtt, megterhelő a munkánk, folyamatosan stressznek vagyunk kitéve, ráadásul szabadidőnket is passzívan töltjük, nem mozgunk eleget.
Aki megtornáztatná elgyengült hátizmait, gyakran nem talál kedvé-re való, alkatának megfelelő és hatékony mozgásformát. Pedig nincs új a nap alatt! Keleten már hosszú ideje gyógyítanak mozgás-légzés terápiával, amely nemcsak mozgásszervi panaszokra alkalmas, hanem az egész szervezetre jótékonyan hat.
Ez a könyv minden gerincproblémával küzdő érintettnek szól, aki szeretne megismerkedni olyan mozgásformákkal, melyeket akár terápiás céllal is alkalmazhat később.… (tovább)

Csengőkert, Kistarcsa, 2015

Nikolic Anita: Az egészséges gerinc

Nikolic Anita: Az egészséges gerinc Keleti mozgásterápiák, lelki egészség, életmód

Nagyon hasznos könyv, amiből megismerhetjük gerincünk anatómiáját, életmódunk káros hatásait a gerincre nézve, valamint a jóga és a dao yin mozgásformák eredetét, gyakorlatait, hatásukat. Mindenkinek ajánlom, mert a gerincünk erősítésével sok stressztől is megszabadulunk. spoiler :))

Light_House>!
Nikolic Anita: Az egészséges gerinc

Gyakorlati tanácsokat tartalmaz a helyes gerinctartásról, a tornáról, a jóga alapjairól, kezdő mozdulatsorairól. Több fotót vártam volna, főleg a jógamozdulatokról.

Nashira>!
Nikolic Anita: Az egészséges gerinc

Egyrészt szívszorító, másrészt örömteli, hogy egy könyvből sikerült megtudnom, mi a baja pontosan a derekamnak. Szívszorító, hogy nem orvostól tudtam meg, és örömteli, hogy végre sikerült kiderítenem. Ebből a könyvből. Tisztán érthető, sok hasznos tanáccsal. Köszönet!! :)

Raizo >!

Sokszor érezzük, hogy életünk nem teljes, mindig vágyunk valamire, amitől elégedettséget, kiteljesedést várunk. Ha megszerezzük, pillanatokig köt le minket, és már megint valami másra áhítozunk. Ha nem sikerül elérni az óhajtott célt, szomorúak, elégedetlenek leszünk, azt gondoljuk, ez a kudarc minden bajunk forrása. Óhajaink végtelenek, kifogyhatatlanok, ha megvalósítottuk őket, akkor sem találunk megnyugvást. Elménk valami ilyen világot mutat nekünk, kérdés, hogy valóban ennyi lenne csak a valóság, az ok, amiért élünk?
Ha nem elégszünk meg ennyivel, akkor értelmet nyer önnön elménk leigázása: örökös belső nyugtalanságunkat egy mélyebb megértésre cserélhetjük. Ez a jóga.

Raizo >!

Ha hozzászoktatjuk magunkat, hogy a testmozgás nemcsak egy program, hanem egy mindig rendelkezésünkre álló metódus abból a célból, hogy jobban érezzük magunkat, akkor jelentős lépést tettünk afelé, hogy megszabaduljunk feszültségeinktől, és megőriz­zük egészségünket.

Raizo >!

Vigyáznunk kell gerincünkre, hiszen állapota kihat egész életminőségünkre.

Raizo >!

A jóga a valódi önazonosságot keresi, egyfajta stabilitást, a létezés lényegét, a dao yin az áramló belső energia finom formájává alakítja át az embert. Ez a lényegi különbség azért fontos, mert megmutatkozik a testhelyzetek, gyakorlatok megjelenésében is: a jóga stabil testhelyzeteket, ászanákat tart meg meghatározott ideig, a dao yin könnyed, finom és folyamatos mozgást gyakoroltat.

Raizo >!

Aki a légzését uralja, egész életét maximálisan a kezében tartja és irányítja.

Raizo >!

A keleti egészségfelfogás nem a külsőségekkel törő­dik; egészségesnek azt tartja, amikor test és elme szintjén egyensúly és harmónia uralkodik, amikor az elme derűs, a test kiegyensúlyozottan működik.

Raizo >!

Ha részletesebben megvizsgáljuk a kérdést, látjuk, hogy a jóga eszköznek tekinti a testet a tökéletesség felé vezető úton, és ez a tökéletesség túllép a fizikai megjelenés harmóniáján, sokkal inkább valamiféle egységet keres a test és szellem között. Mindemellett az első lépés a cél felé vezető úton egy egészséges, harmonikus test kialakítása, mert csak ez hordozhat egészséges lelkivilágot.

Raizo >!

A fizikai test a lélek hordozója, egészséges test nélkül nincs egészséges lélek, ezért lényeges megerősíteni a testet. A hatha jóga az elme leigázását, uralom alá hajtását a test felől közelíti meg, ami viszonylag könnyű út, hiszen a testünket képesek vagyunk irányítani, ezért az ászanák gyakorlása bárki számára megvalósítható, elérhető cél. Az elme önuralma a jóga végső célja, tulajdonképpen a test rugalmassága, esztétikuma egy melléktermék ezen az úton.

Raizo >!

A keleti egészség- és betegségszemlélet eltér a mienktől, sokkal inkább egységben látja az embert, míg a nyugati felfogás részekre bont, analizál. A keleti felfogástól éppen ezért nem idegen a test és elme egysége, az egészséget nem csupán a fizikai test szintjén értelmezi.

Raizo >!

A mozgás jellege annyiban hasonló, hogy egyiknél sem aerob jellegű, dinamikus, nagy ismétlésszámmal végzett mozgásokról van szó, hanem lassan, precízen felvett mozdulatokat végeztetnek a légzéssel harmóniában. Jótékony hatásaik is hasonló elven érvényesülnek: erősödnek a mélyizmok, lazulnak az ízületek, ugyanakkor mentális szinten is eredményt érünk el, koncentráltabbak, kiegyensúlyozottabbak leszünk.