Tengeri ​szél 2 csillagozás

Szovjet írók új elbeszélései
Nikodémusz Elli (szerk.): Tengeri szél

A ​kötetünkben szereplő kilenc író kilenc elbeszélése a mai szovjet irodalomról, elsősorban az elmúlt két év novellaterméséről ad képet. Kilenc különböző alkotói módszerrel érvényesülő, vagy éppen kísérletező író, de valamennyien korunk emberének gondjait és örömeit tárja elénk, a vidámsággal és szomorúsággal, költészettel és hétköznapi vesződéssel teljes, változó élet egy-egy darabjára vetítve fényt. Akszjonov, a nagysikerű Kollegák szerzője éppen a groteszk irányába tett érdekes kísérletet, az abház nemzetiségű Iszkander a pszichológiai realizmus eszközeivel dolgozik, Drabkina és Velembovszkaja a klasszikus orosz irodalom, Turgenyev és Csehov bensőséges líráját juttatja eszünkbe, Trifonov szinte az orvos szigorúságával vizsgálja hősei magatartását, hogy aztán mi, az olvasók ítélkezhessünk tetteik felett. Ahány elbeszélés, annyi érdekes, továbbgondolásra ösztönző történet, jelezve a mai szovjet irodalom tematikai gazdagságát, s azon túl egy nagyszerű eszmék jegyében alkotó… (tovább)

A művek szerzői: Vaszilij Akszjonov, Vaszil Bikov, Fazil Iszkander, Jurij Trifonov

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Európa Zsebkönyvek Európa

tgorsy>!

Nikodémusz Elli (szerk.): Tengeri szél Szovjet írók új elbeszélései

Ne legyenek előítéleteid a szovjet szó miatt. Attól tartok sok gyereket kiöntöttünk a mosdóvízzel.

zombie67bp>!

Nikodémusz Elli (szerk.): Tengeri szél Szovjet írók új elbeszélései

Néhány igen jó elbeszélés is volt ebben a 9 művet tartalmazó kötetben,de volt benne 1-2 nem túl érdekes is.Alapvetően azért kellemes kikapcsolódást nyújtott,érdekes olvasgatni a 2. vh. környéki szovjet emberek életéről,mindennapjairól.